Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Wrocław


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

Piwnica Wrocław

ul. Zaporowska 39E - Budynek obok ronda Żołnierzy wyklętych skrzyżowanie z Gajowicką.

godziny otwarcia:

Pon - Pt.: 09:00 - 22:00

Sob.: 09:00 - 20:00

 

https://www.facebook.com/piwnica.sklep

 

https://www.google.p...bdb2f8e3b9fa641

 

Zasady którymi się kierujemy:

- nie wrzucamy tam piw niepewnych czyli przegazowanych i z totalnymi infekcjami,

- wymieniamy się piwo za piwo czyli jak pobierasz 2 butelki wrzucasz dwie butelki swojego piwa.

- Właściciele są bardzo w porządku zapytasz się o depozyt to ci przysuną skrzynki, ale w zamian, że tam go trzymamy powinno się (ale nie jest konieczność) kupić jakieś piwko.

- Oczywiście po zostawieniu piwa w depozycie obowiązkiem jest zaktualizowanie listy piw w tym temacie oraz zostawienie tutaj odpowiedniej noty (oceny albo recenzji) danego piwa pobranego z depo.

Edytowane przez wyvern
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze piwa w depozycie od Jarasa:

 

Póki co jest jeszcze prośba o przynoszenie więcej niż na wymianę.

 

Hefeweizen

Japan IPA

Żytnie

American wheat

 

Postaram się w tym wątku aktualizować na bieżąco listę dostępnych piw.

Japan IPA to trochę na wyrost, bo poza Ahtanium i Summitem jest Sorachi Ace, więc, jak to na kapslu stoi, JAIPA :P

 

American Wheat jest dla chcących spróbować piwa na drożdżach G-995.

 

No i w sumie może rzeczywiście nie za wiele przywiozłem, ale chciałem jak najwięcej różnych wrzucić, więc jest po 2 sztuki z każdego. Rozumiem, że sobie wyvern najwyraźniej smaka zrobił na coś z poza "dobrowolnej opłaty abonamentowej" za prowadzenie punktu wymiany... :lol:

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i swoje przyniosłem :)

 

Jaras:

Hefeweizen

Japan IPA

Żytnie

American wheat

 

Browar Ostatni po lewej:

Chilli Stout

Dubeltówka - Dubbel

Czarna dziura - Munich dunkel

Vitaminka - Witbier

 

Wyvern:

Robust porter simcoe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja:

 

Jaras:

Hefeweizen

Japan IPA

Żytnie

American wheat

Belgian Xmas

Porter Bałtycki

 

Browar Ostatni po lewej:

Chilli Stout

Dubeltówka - Dubbel

Czarna dziura - Munich dunkel

Vitaminka - Witbier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAIPY juz przecza ni ma. Pobrałem leszczową Czarną Dziurę, która, otwarta "przez przypadek" przez mojego ojca (zagadka: 7 piw na drzwiach lodówki, 6 się chłodzi od wczoraj, 1 dopiero włożone, gorące wręcz - które wybrał?), na ciepło smakuje i wygląda zupełnie jak mój Black Lager, zrobiony przypadkowo, próbując się wstrzelić w kolor czerwony przy użyciu carafy i bez użycia kalkulatorów, a która wyszła w połowie z butelki. Stoi póki co przelana do kufla w lodówce i się chłodzi. Postaram się Vitaminkę i markowego Robusta dzisiaj też spróbować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś we Wrocku , pół miasta obleciałem , dopiero w trasie przypomniało się że można było kilka piw zabrać na wymianę i porównywanie :( , zalatany jestem a cały tydzień kombinowałem żeby jakoś nie zapomnieć i adres @wyverna zapisać w navi :/ , może za miesiąc uda się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Byłem dzisiaj w depozycie i zostawiłem swoje piwa:

Jasne Pełne - http://www.piwo.org/topic/9656-browar-u-koziolka/?do=findComment&comment=204488 Lekkie jasne ale, na polskich słodach i chmielach

Karmelowe - http://www.piwo.org/topic/9656-browar-u-koziolka/?do=findComment&comment=204489 Miało wyjść karmelowe, wyszło bardziej gorzkawo - palone.

Oba piwa z zacierania "3 w jeden dzień" ;)

 

No i 3 - Pszeniczne - http://www.piwo.org/topic/9656-browar-u-koziolka/?do=findComment&comment=205414 Z dekokcją. Na razie piwo które (z moich) najbardziej mi smakuje. Raczej bananowe niż goździkowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś, jak wszystko dobrze pójdzie to zostawię w depozycie po 3 butelki mojego IPA i Bock'a .

Edit: stało się. Swoje piwka wymieniłem na: witaminkę i czarną dziurę od Leszcza. Belgian christmas beer, żytnie i prawie jak american wheat od Jarasa i piwo karmelowe- browar koziołek. Na pierwszy strzał poszła witaminka i po półgodzinnym odpoczynku w lodówce zaskoczyła mnie eksplozją witamin po całej kuchni. Na szczęście udało mi się uratować parę łyków, piwo świetne. Na pewno kiedyś chciałbym zrobić podobne. Parę minut później otworzyłem świąteczne od Jarasa, tym razem bez niespodzianek. Moja narzeczona już chce żebym takie zrobił, bardzo jej smakuje. Świetna sprawa z tym depozytem, wreszcie mogę spróbować czyjegoś piwa. Mam nadzieję, że moje też komuś posmakują. :D

Edytowane przez Gąska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie degustuję "Żytnie" od Jarasa. Żałuję, że nie mogę znaleźć receptury wg której było robione, bo chciałem skonfrontować skład z odczuciami.

 

Kolor: bursztynowe, mętne.

Piana: wspaniała! (jak Ty to robisz, Jaras?) - drobnopęcherzykowa, wysoka, biała, trwała. Delikatnie oblepia szkło.

Aromat: po nalaniu uderzył silnie, po chwili jednak mocno się osłabił (może to ta piana utrzymuje go pod sobą) - chmielowy bliżej niezidentyfikowany (jakbym miał strzelać, to celowałbym w Lubelski lub podobny), alkoholowy oraz dziwny słodowy (nigdy nie piłem piwa żytniego, więc może to od tego słodu) - przypomina mi trochę moją IRA ze zrypaną filtracją.

Smak: przyjemnie aksamitne, kwaskowate, drożdżowe, wyczuwam tą ziemistość od słodu żytniego (o której się naczytałem, że powinna być); po kilku łykach dość wyraźnie, aczkolwiek nie nachalnie, czuć alkohol; poza tym spory charakter jasnego kwasu chlebowego, goryczka słaba.

Edytowane przez Mesive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie degustuję "Żytnie" od Jarasa. Żałuję, że nie mogę znaleźć receptury wg której było robione, bo chciałem skonfrontować skład z odczuciami.

Akurat w przypadku Żytniego i BChB jest zaznaczone na "etykiecie" że to nie mój przepis - wrzuciłem ze względu na to, że rzadko spotykane to i może cieszyć się większym powodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm egzemplarz, który pobrałem nie miał etykiety :P Jeśli mam być szczery, to treściwość obstawiałbym na 15 Blg. Zamiast wypić kilkoma łykami, to sączę sobie powolutku :) Oczywiście w moim odczuciu jest to plus.

 

Jakich używałeś drożdży?

Edytowane przez Mesive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm egzemplarz, który pobrałem nie miał etykiety :P Jeśli mam być szczery, to treściwość obstawiałbym na 15 Blg. Zamiast wypić kilkoma łykami, to sączę sobie powolutku :) Oczywiście w moim odczuciu jest to plus.

 

Jakich używałeś drożdży?

Heheeeeeeee - no to kolejna niespodzianka, bo filtracja szła dramatycznie i wyszło jakieś 10BLG. WB-06.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.