Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Wrocław


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

1x Polish Pale Ale (Oktawia)

1x 100% Peated Ale

 

==

 

1x Asfalt - Beu's Homebrewing

1x Polish Pale Ale (oktawia) Beu's Homebrewing

 

==

 

1x Asfalt - Beu's homebrewing - ......... nie wiem, które to na liście ........ ??

1x Oktawia  - Beu's homebrewing - ......... nie wiem, które to na liście ........ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lista prezentuje się po kyniekk następująco ;) :

 

2x Milk Stout (kyniekk)

2x Red Double IPA (kyniekk)

2x White IPA (kyniekk)

2x Polskie Pale Ale (kyniekk)

2x American Wheat (kyniekk)

2x 'Pils Ale'  (kyniekk)

1x Dry Stout - różne drożdże (Szuwar)

2x Polskie ale SH Oktawia 9,5blg (jaras)

2x 10 czeska (jaras)

2x 10 niemiecka (jaras)

2x 10 polska (jaras)
2x Weselne Olki Browar Mały kurek (basman)
1x Witbier (Doyours Tupid)
1x Polskie Ale (Undeath)

1x IRA - Imperial Red Ale z brewkita (Undeath)

1x Pale Ale lekkie 13,8 (czeburaszka710 )
1x Pale Ale 13,5 (czeburaszka710 )
1x Christmas Rye Ale 18,2 blg (mat)

1x Imperial Hoppy Brown Ale 18,7 blg (mat)

1x Stout (kyniekk)
1x Hefeweizen (kyniekk)
1x Słodka pszenica (kyniekk)
1x Polskie Ale (girgi)

1xdubbel (KarKan)
2x Brown Ale (Browar M&B)

 

Xen uzupełnij o piwa jakie zabrałeś i jak wieczorem będę w domu uzupełnię też o te co zabrałem. Piwo bez kapsla zabrałem tak jak wcześniej pisałem i twoją słodką pszenicę kyniekk bo zrobiły się trzy skrzynki, i właścicielka mnie poprosiła żebym zredukował bo jak są 2 piwa w nowej skrzynce to bez sensu miejsce zajmować. Oczywiście powiedziała że nie ma problemu jak depozyt do 3 skrzynek urośnie... Zabrałem te piwa też z tego względu, że już w depozycie trochę leżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zabrałem te piwa też z tego względu, że już w depozycie trochę leżą.

 

Może tak przy każdym piwie na liście warto dodawać datę wkładania do depozytu ? Ja na swoich i tak datę butelkowania umieszczam ale było by wygodniej jak by przy liście każdy widział jak długo które leży i może lepiej by to wszystko rotowało . Lub jako uproszczoną formę nowe piwa na liście dopisywać od dołu , automatycznie te starsze będą   przesuwali się na górę .

Edytowane przez czeburaszka710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zabrałem te piwa też z tego względu, że już w depozycie trochę leżą.

 

Może tak przy każdym piwie na liście warto dodawać datę wkładania do depozytu ? Ja na swoich i tak datę butelkowania umieszczam ale było by wygodniej jak by przy liście każdy widział jak długo które leży i może lepiej by to wszystko rotowało . Lub jako uproszczoną formę nowe piwa na liście dopisywać od dołu , automatycznie te starsze będą przesuwali się na górę .
Z tą datą to może być różnie. Każdy i tak stara się uzupełniać listę na bieżąco. Najlepiej żeby piwa, które oddaje się do depozytu umieszczać na końcu listy. Edytowane przez budzyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to uzupełniam listę:

 

1x Milk Stout (kyniekk)

1x Red Double IPA (kyniekk)

1x White IPA (kyniekk)

2x Polskie Pale Ale (kyniekk)

2x American Wheat (kyniekk)

2x 'Pils Ale'  (kyniekk)

2x Polskie ale SH Oktawia 9,5blg (jaras)

1x 10 czeska (jaras)

2x 10 niemiecka (jaras)

2x 10 polska (jaras)
2x Weselne Olki Browar Mały kurek (basman)
1x Witbier (Doyours Tupid)
1x Polskie Ale (Undeath)

1x IRA - Imperial Red Ale z brewkita (Undeath)

1x Pale Ale lekkie 13,8 (czeburaszka710 )
1x Pale Ale 13,5 (czeburaszka710 )
1x Christmas Rye Ale 18,2 blg (mat)

1x Stout (kyniekk)
1x Hefeweizen (kyniekk)
1x Słodka pszenica (kyniekk)
1x Polskie Ale (girgi)

2x Brown Ale (Browar M&B)

1x CDA (Xen)

1x Red Ale (Xen)

1x Polskie Ale (Xen)

1x Zythos Ale (Xen)

1x AAA (Xen)

1x Czekoladowe (Xen)

 

Wszystkie moje browary mają etykietki zastępcze z logiem Srowar i jest na nich data butelkowania ;)

Jaras poszedł po bandzie, nawrzucał 10, tylko wymyślne etykiety zawierają informację "10 Jaras" - skąd przed wypiciem mam wiedzieć czy niemiecka/czeska czy polska? Losowo zmniejszyłem ilość czeskich, bo jakąś jedną mam i informacje na etykiecie jak powyżej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

White IPA (kyniekk)

 

kolor: złoty, opalizujący

piana: drobnopęcherzykowa, kremowa, szybko redukuąca się do super cienkiego korzuszka, który znaczy szkło

aromat: chmielowy, trochę cytrusowo - żywiczny

smak: piwo wytrawne, dosyć niskie wysycenie, goryczka odczuwalna, lekko zalegająca. Ogólnie do tego momentu mieliśmy z żoną wspólny pogląd, dalej było gorzej ;) Po kilku łykach w smaku i aromacie zaczął mi wyłazić posmak syropu (coś jak Flegamina którą kojarzę z dzieciństwa). Taki kojarzący mi się z apteką. To potęgowało odczucie zalegania goryczki. Zdaniem Zośki nie było tak źle jak opisuję i były to raczej nuty sosonowe, żywiczne. Ja nie dałem rady i po wypiciu 1/3 szklanki odpuściłem dalszą konsumpcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Double IPA (kyniekk)

 

kolor:  rudy, miedziany, wpadający w odcień czerwonego ;)

piana: drobnopęcherzykowa, zajebiaszczo kremowa, znacząca szkło pomimo faktu, że szybko ją wysiorbałem zanim się zredukowała :D

aromat: lekki karmel i czerowne owoce

smak: podobnie jak w aromacie czuć tutał ciało, jest karmel, wszystko konkretnie skontrowane odczuwalną goryczką. Troszkę owoców, przyjene wysycenie. Czuć "double" ale w życiu bym nie powiedział, że esktrak początkowy był tak wysoki, alko dobrze ukryte (po ogrzaniu cos wychodzi, ale przy takiej ilości to nic dziwnego), alko dodaje coś od siebie do goryczki.

wrażenia ogólne: smakowało mi i zdecydowanie wynagrodziło pierwsze podejście do white IPA. Nie wiem jak zrobiłeś taką pianę, ale zeżarłbym całą szklankę takiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar domowy na Szlaku - Cream Ale (butelkowane: 26.04.2014)

Piana: Drobniutka, śnieżnobiała. Raczej nietrwała. Niestety po otwarciu gushing.
Barwa: Słomkowy, opalizujący,
Zapach: Kiszona kapustka, winny, słodki.
Smak: Wysokie wysycenie. Lekko kwaśne. Na finiszu odrobina goryczki, mimo wszystko nienajgorszy, taki 'ryżowy' aftertaste. Spekuluję, że 9 miesięcy temu to musiało być fajne, sesyjne piwo ;) Propsy za etykietę (zawarte informacje).


Browar Koziołek i Tomek Łukawski przedstawiają: Miodowo - jałowcowe (brak info odnośnie daty butelkowania)

Piana: Znika w 15 sekund, do zera.
Barwa: Złoty, przygaszony.
Zapach: Zanim piwo się ogrzeje, na pierwszy plan wychodzi taka żywiczna nuta, podbudowana miodem gryczanym (jestem ciekaw jaki był użyty?). Wyczuwam jeszcze trochę przyprawowych fenoli i trochę białego wytrawnego wina / kiszonej kapustki. Generalnie im cieplej, tym gorzej.
Smak: Wysycenie od niskiego do średniego. Kwaskowate, wytrawne, nieco wodniste. Cierpki, winny/cydrowy finisz. Nieco żywiczny aftertaste. Kudosy za eksperymentowanie ;) lecz w samym piwie można jednak sporo poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo piwa,które znalazłem w skrzynkach, ale nie udało mi się ich przypisać do listy - możliwe że są na liście pod jakimiś innymi nazwami, ale nie byłem pewien, które to:

2x IPA 26 I 2015 Snieeegu

1x Polskie Jasne - Browar Koziolek

1x Asfalt - Ben's Homebrewing

1x Blondyna - Srowar

1x Belgian IPA browar Tulipan

2x Polski Ale SH oktawia - Jaras

1x Polish Pale Ale (oktawia) Beu's Homebrewing

 

Plus 1 butelka 0,33 złoty kapsel - bez żzadnego oznaczenia

 

Coś się lista nie zgadza jest 38 piw.. a powinno być równo 40. Kto to jest kolega Śnieeegu i dlaczego nie uzupełnił listy? To chyba jego te 2 piwa są dodatkowe i jego Andrzej bym podejrzewał, że zabrał twoje Szoko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dorzucam tego jednego do listy i zostaje 40ta butelka...

 

1x Milk Stout (kyniekk)

1x Red Double IPA (kyniekk)

1x White IPA (kyniekk)

2x Polskie Pale Ale (kyniekk)

2x American Wheat (kyniekk)

2x 'Pils Ale'  (kyniekk)

2x Polskie ale SH Oktawia 9,5blg (jaras)

1x 10 czeska (jaras)

2x 10 niemiecka (jaras)

2x 10 polska (jaras)
2x Weselne Olki Browar Mały kurek (basman)
1x Witbier (Doyours Tupid)
1x Polskie Ale (Undeath)

1x IRA - Imperial Red Ale z brewkita (Undeath)

1x Pale Ale lekkie 13,8 (czeburaszka710 )
1x Pale Ale 13,5 (czeburaszka710 )
1x Christmas Rye Ale 18,2 blg (mat)

1x Stout (kyniekk)
1x Hefeweizen (kyniekk)
1x Słodka pszenica (kyniekk)
1x Polskie Ale (girgi)

2x Brown Ale (Browar M&B)

1x CDA (Xen)

1x Red Ale (Xen)

1x Polskie Ale (Xen)

1x Zythos Ale (Xen)

1x AAA (Xen)

1x Czekoladowe (Xen)

1x Belgian Blonde (Xen)

Edytowane przez Xenocyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Double IPA (kyniekk) kolor:rudy, miedziany, wpadający w odcień czerwonego ;) piana: drobnopęcherzykowa, zajebiaszczo kremowa, znacząca szkło pomimo faktu, że szybko ją wysiorbałem zanim się zredukowała :D aromat: lekki karmel i czerowne owoce smak: podobnie jak w aromacie czuć tutał ciało, jest karmel, wszystko konkretnie skontrowane odczuwalną goryczką. Troszkę owoców, przyjene wysycenie. Czuć "double" ale w życiu bym nie powiedział, że esktrak początkowy był tak wysoki, alko dobrze ukryte (po ogrzaniu cos wychodzi, ale przy takiej ilości to nic dziwnego), alko dodaje coś od siebie do goryczki. wrażenia ogólne: smakowało mi i zdecydowanie wynagrodziło pierwsze podejście do white IPA. Nie wiem jak zrobiłeś taką pianę, ale zeżarłbym całą szklankę takiej!

 

 

Red IIPA - kolor był planowany na czerowny, na początku było brązowe - dopiero jak się wyklarowało w butelkach, to się zrobił czerwonawy - dlatego Red dopisane długopisem, bo przy drukowaniu etykietek red jeszcze nie było :)

Niezmiernie mnie cieszy, że smakowało. Co do piany to nie wiem, co zadecydowało, ze jest taka, ale myśląc o pianie dodałem trochę skleikowanej pszenicy niesłodowanej, a o kolorze jęczmień niesłodowany - podpiekany na patelni - to też mogło dołożyc coś do piany. Piwo jest bardzo mocno chmielone na zimno więc osad jest spory.

btw. W tym piwie jest ponad 130 IBU - przez pomyłkę - źle oszacowałem wydajność - bo zazwyczaj mam ok. 90% a przy większym ekstrakcie spadło mi do ok. 70% i wyszło mi 18,5 litra zamiast planowanych 22 l - celowałem w 105 IBU :)

Może dlatego ekstrakt nie jest aż tak odczuwalny - ale to chyba i dobrze, bo piwko jest bardziej pijalne :)

 

 

A co do White IPA - to mi też średnio podchodzi, aczkolwiek daję radę wypić - większy problem mam z zapachem , bo zdecydowanie mi nie pasuje. Ten syrop który czułeś to od anyżu jest - dałem 10 g (pomiażdżony w moździeżu) na 24 litry, ale to dużo za dużo się okazało (poszła też kolendra, skórka cytryny i pomarańczy i sporo chmielu)

Ogólnie piwo robiłem pod konkurs - kuźnia piwowarów - zrobiłem 2 różne chmielenia na zimno i jak wąchałem porównując, żeby wybrać które wysłać na konkurs, to po minucie zaczęła mnie aż głowa boleć!! Ale daję radę go pić - jeśli za bardzo nie wącham - nie ma wad (przynajmniej na razie), ale przegiąłem z tymi wszystkimi dodatkami.

 

Pozdro i dzięki za opinie

Edytowane przez kyniekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1x Milk Stout (kyniekk)

1x Red Double IPA (kyniekk)

1x White IPA (kyniekk)

2x Polskie Pale Ale (kyniekk)

2x American Wheat (kyniekk)

2x 'Pils Ale'  (kyniekk)

2x Polskie ale SH Oktawia 9,5blg (jaras)

1x 10 czeska (jaras)

2x 10 niemiecka (jaras)

2x 10 polska (jaras)
2x Weselne Olki Browar Mały kurek (basman)
1x Witbier (Doyours Tupid)
1x Polskie Ale (Undeath)

1x IRA - Imperial Red Ale z brewkita (Undeath)

1x Pale Ale lekkie 13,8 (czeburaszka710 )
1x Pale Ale 13,5 (czeburaszka710 )
1x Christmas Rye Ale 18,2 blg (mat)

1x Stout (kyniekk)
1x Hefeweizen (kyniekk)
1x Polskie Ale (girgi)

2x Brown Ale (Browar M&B)

1x CDA (Xen)

1x Red Ale (Xen)

1x Polskie Ale (Xen)

1x Zythos Ale (Xen)

1x AAA (Xen)

1x Czekoladowe (Xen)

1x Belgian Blonde (Xen)

2x IPA 26 I 2015 Snieeegu

 
A wiem przecież zabrałem jeszcze Słodką pszenicę  kynka dodatkowo bo długo już siedzi... A pamiętam że te dwa IPA śniegu były w depozycie... Więc to jego piwa brakuje jak dodamy je do listy powinno być legitymacyjnie.
 
Dobra jak dotrę dziś do domu to napiszę jakie piwa zabrałem z depozytu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A wiem przecież zabrałem jeszcze Słodką pszenicę  kynka dodatkowo bo długo już siedzi... A pamiętam że te dwa IPA śniegu były w depozycie... Więc to jego piwa brakuje jak dodamy je do listy powinno być legitymacyjnie.

 

http://sjp.pwn.pl/sjp/legitymacja;2565808

 

Czyli jak? Jak zdjęcie do legitymacji?

 

Możesz wytłumaczyć co masz na myśli, czy tylko zrobiłeś kompletnie bezsensowną i na dodatek źle użytą kalkę z angielskiego "seems legit"? Szanujmy własny język, zamiast traktować go jak śmietnik.

Edytowane przez crosis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crosis daj sobie spokój gadaliśmy o tym kiedyś, znaczenie tego słowa w tym kontekście jest takie że wygląda jak zdjęcie w legitymacji czyli całkiem dobrze, poukładane (uczesane) i dostojnie. Seems legit ma całkiem inne znaczenie. Nie będziesz mi mówił jak mam pisać, jak zechce to będę sobie słowotwórstwo uprawiał, a język szanuje... Teraz jakoś popularne się zrobiło czepianie do języka, a ciekawe że połowa ludzi która to robi sama używa korpojęzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam. I nie mam zamiaru przestać się czepiać, jeśli ktoś pisze jak ledwo dukający gimnazjalista. Nie ma takiego słowa jak "legitymacyjnie" w znaczeniu "poukładane, uczesane i dostojne". Więc uprawiaj słowotwórstwo jak chcesz, ale nie mów, że przy okazji szanujesz język - bo to tak nie działa.

 

Skoro więc Ty możesz sobie sadzić takie kwiatki, to nie możesz zabronić mi zwracać na to uwagi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kasuje posta bo nie chce mi się eskalować tego.

 

Co do piw w depozycie zostawiłem 2x Rye AIPA, 2x Czeska 10 i 2 x Wild AIPA 100% Brett

 

Wziąłem: od Kynkka - American Wheat, Double Red IIPA (10b) i White IPA, dalej piwo Jarasa 102 nie mam pojęcia które to obstawiam niemiecką 10, Brown ale z browaru M&B, oraz IPA od Śnieeegu. 

 

Oprócz tego dwa wcześniej wspomniane Słodka pszenica kynkka i Xmas - od quba

 

1x Milk Stout (kyniekk)

2x Polskie Pale Ale (kyniekk)

1x American Wheat (kyniekk)

2x 'Pils Ale'  (kyniekk)

2x Polskie ale SH Oktawia 9,5blg (jaras)

1x 10 czeska (jaras)

1x 10 niemiecka (jaras)

2x 10 polska (jaras)
2x Weselne Olki Browar Mały kurek (basman)
1x Witbier (Doyours Tupid)
1x Polskie Ale (Undeath)

1x IRA - Imperial Red Ale z brewkita (Undeath)

1x Pale Ale lekkie 13,8 (czeburaszka710 )
1x Pale Ale 13,5 (czeburaszka710 )
1x Christmas Rye Ale 18,2 blg (mat)

1x Stout (kyniekk)
1x Hefeweizen (kyniekk)
1x Polskie Ale (girgi)

1x Brown Ale (Browar M&B)

1x CDA (Xen)

1x Red Ale (Xen)

1x Polskie Ale (Xen)

1x Zythos Ale (Xen)

1x AAA (Xen)

1x Czekoladowe (Xen)

1x Belgian Blonde (Xen)

1x IPA 26 I 2015 Snieeegu

2x Rye AIPA (Undeath)

2x Czeska 10 (Undeath)

2x Wild AIPA 100% Brett (Undeath)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dalej piwo Jarasa 102 nie mam pojęcia które to obstawiam niemiecką 10

 

cholera wiedziałem że gdzieś zapomniałem tych indeksów powpisywać, ale zgadłeś dobrze, bo na listę trafiły w takiej kolejności jak są numerowane.

 

American witbier - Beu:

 

Piana: średniopęcherzykowa, opadając do delikatnego kożuszka znaczy porządnie szkło

Barwa: ochydny trupi kolor, jeszcze mętność potęguje efekt

Aromat: genialne dojrzałe czerwone jabłko, normalnie nie mogę się nawąchać, do tego jakby duch banana gdzieś tam w tle, generalnie słodki

Smak: powtórka z jabłka ale jakby z większym akcentem bananowym, odrobina chlebka, ogólnie bardzo przyjemnie się to pije...

Podsumowanie: ...gdyby tylko nie ten kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaras poszedł po bandzie, nawrzucał 10, tylko wymyślne etykiety zawierają informację "10 Jaras"

 

 

:roll:

 

1x Milk Stout (kyniekk)

2x Polskie Pale Ale (kyniekk)

1x American Wheat (kyniekk)

2x 'Pils Ale'  (kyniekk)

2x Polskie ale SH Oktawia 9,5blg (jaras)

1x 10 czeska (jaras)

1x 102 niemiecka (jaras)

2x 103 polska (jaras)

2x Weselne Olki Browar Mały kurek (basman)

1x Witbier (Doyours Tupid)

1x Polskie Ale (Undeath)

1x IRA - Imperial Red Ale z brewkita (Undeath)

1x Pale Ale lekkie 13,8 (czeburaszka710 )

1x Pale Ale 13,5 (czeburaszka710 )

1x Christmas Rye Ale 18,2 blg (mat)

1x Stout (kyniekk)

1x Hefeweizen (kyniekk)

1x Polskie Ale (girgi)

1x Brown Ale (Browar M&B)

1x CDA (Xen)

1x Red Ale (Xen)

1x Polskie Ale (Xen)

1x Zythos Ale (Xen)

1x AAA (Xen)

1x Czekoladowe (Xen)

1x Belgian Blonde (Xen)

1x IPA 26 I 2015 Snieeegu

2x Rye AIPA (Undeath)

2x Czeska 10 (Undeath)

2x Wild AIPA 100% Brett (Undeath)

 

Belgian IPA - Beu:

 

Piana: dość obfita, drobnopęcherzykowa, znaczy szkło i redukuje się prawie do obrączki

Barwa: ciemnozłote, opalizujące

Aromat: no i tu mam pierwszy problem - poza drożdżami to nie za wiele czuję, główna nuta to po prostu słodycz

Smak: no i tu się wyjaśnia skąd ten słodki zapach - dziewczyna aż się skrzywiła "takie słodkie". co prawda oboje stwierdziliśmy, że to bardzo dobrze :D tylko ja się pytam gdzie ta IPA? serio - goryczki NIE MA. w smaku (a raczej gdzieś tam retronosowo pewnie) jest taka nuta odświeżacza samochodowego kokosowo-karmelowego. generalnie mocno słodowe.

Podsumowanie: wypiłem ze smakiem ale spodziewając się belgian i IPA dostałem trochę pierwszego a na drugim zostałem oszukany :P

 

edit: wiem, że to zgoła inne piwo, ale jako belgijski laik przygotowałem się na powyższe degustacje i zaopatrzyłem się w lidlu w odpowiednie specyfiki. niezależnie od tego jak śmieszne mogłoby to stwierdzenie się wydawać w kontekście domowego piwowarstwa, nalałem właśnie Gulden Draaka, który to ma 10,5% alko, i miażdży Twoje piwo kolorem i pianą. a i smakiem, jak to mogłem się właśnie przekonać, też. podkreślam raz jeszcze - bardzo różne piwa. no i widzę u siebie tendencję do lubienia piw super lekkich (dziesiątki i niżej) i super mocnych (barlejłajny, risy etc.), stąd też pewnie takie a nie inne odczucia...

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.