Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Wrocław


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

Zaniosłem dziś do depozytu dwa Stouty owsiane i wziąłem w zamian Milk Stout (dpiast) i Coffee Milk Stout (Yonass)

 

Stan powinien być taki:

- Coffee Milk Stout (Yonass)
- Single Hop APA Cascade (Tauruss)
- Tea Pale Ale (Grisza)
- 2x American WIT (dpiast)
- West Coast IPA (dpiast)
- AIPA (dpiast)
- Prawdziwa Pszenica (dpiast)
- 2x Stout owsiany (Grisza)

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milk Stout 12 Browar Piastowski dpiast (dobrze wyleżakowane bo od lipca 2016)

 

Wygląda naprawdę dobrze. Czarne i nieprzejrzyste z wysoką beżową pianą. Piana opada do małego krążka na powierzchni i utrzymuje się przez jakiś czas. Na koniec zanika całkowicie. Aromat raczej niewyraźny - lekka paloność i trochę estrów. Jest nikły ale jest cały czas na tym samym poziomie. Wysycenie niskie i dobrze! W smaku fajnie się dzieje. Na początku taka mleczna czekolada a w posmaku czuć zaznaczoną paloną goryczkę. Jeżeli 12 to ekstrakt początkowy to odczuwalne jest jak porządna 16. Trochę się tymi estrami odbija ale to jest jedyny mankament. Wypiłem z dużą radością. Dzięki za możliwość spróbowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coffee Milk Stout (Yonass)

 

Czarne, nieprzejrzyste z niewysoką, beżową pianą. Zanika do zera ale zdobi przy tym szkło. Zapachu niemal brak. Lekka paloność ale może to na zasadzie autosugestii. W smaku trochę brak pierwszego wrażenia. Dopiero na końcu pojawia się stoutowa paloność. Niestety nie czuć kawy ani wanilii, które wyczytałem na etykiecie. W posmaku lekko orzechowe. Ciekawe jak dużo laktozy dodałeś. Wydaje mi się że ona wprowadza nieco wodnistości do tego piwa. W ogóle nie czuć jakby to była 16-ka. Piwo jest dosyć młode bo nawet nie ma miesiąca. Myślę że z czasem może się lepiej ułożyć i pojawią się wyraźniejsze nuty słodowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanilii wrzuciłem rzeczywiście za mało bo tylko dwie laski, laktozy 500g. 16blg wyszło razem z laktoza wiec piwo w rzeczywistości jest 12stką.

Kawa zrobiona metodą cold brew, może to jest przyczyną braku intensywnego zapachu.

W założeniu piwo miało nie być ciężkie, zbyt słodkie.

Dziękuję uprzejmie za recenzję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milk Stout 12 Browar Piastowski dpiast (dobrze wyleżakowane bo od lipca 2016)

 

 

Dziękuję za recenzje. To piwo było robione za czasów gdy nie miałem boxa ze styropianu i temperatury w domu wahały sie koło 24-25 stopni więc pewnie stąd ta wada. :-) Na zdrowie :-)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez dpiast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanilii wrzuciłem rzeczywiście za mało bo tylko dwie laski, laktozy 500g. 16blg wyszło razem z laktoza wiec piwo w rzeczywistości jest 12stką.

Kawa zrobiona metodą cold brew, może to jest przyczyną braku intensywnego zapachu.

W założeniu piwo miało nie być ciężkie, zbyt słodkie.

Dziękuję uprzejmie za recenzję ;)

Piwo nie jest złe. Nie ma żadnych wyczuwalnych wad. Po prostu brakuje mu jakiegoś wyraźnego akcentu. Nie zrażaj się i spróbuj znowu. Ja chętnie spróbuję następne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coffee Milk Stout (Yonass)

 

Na butelce widnieje odręcznie, starannie wykonana, czytelna etykieta. Zaraz po otwarciu jak i nalaniu piwa aromatu jest bardzo mało, jednak jest coś jak by zanurzyć nos w torbie z cukierkami "krówka" ale jest tego naprawdę niewiele. Nagazowanie umiarkowane, odpowiednie. Piana obfita jednak szybko zanika i zostaje tylko jej okrąg w szkle. Kurde, szukam, szukam tej kawy i nie ma jej nic a nic a szkoda bo to głównie ona przyciągnęła moją uwagę do tej butelki. W smaku czuć paloność, słodycz (taką od laktozy) i lekką kwaśność i chyba tyle. Generalnie całościowo się to komponuje dobrze. Nie ma tam eksplozji smaków ale to co jest sprawia frajdę podczas picia. Piwo w fakturze dość lekkie, przyjemne, pijalne. Goryczka delikatnie zaznaczona na finiszu.

 

Dziękuję za możliwość degustacji :-)

 

b5ee012e37d7a2afc54fee7153e36d6e.jpg

Edytowane przez dpiast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ciekawe. Dużo ludzi próbowało i czuje tą kawę. Ja wiem ze ona tam jest :D w sumie zrobiłem cold brew, na 1L wody 170g kawy, także sporo. Z tym ze nie wiem czy piliście tak przygotowaną kawę, bo smak jest nieco inny.

Ogólnie jestem mega zadowolony z tego ze piwko wyszło, bo miałem trochę obaw z racji doświadczenia.

 

Dzięki za recenzję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem, piwo w mojej opinii jest dobre, nic tam negatywnego nie ma. No ale tej kawy to ja nie czuję za cholerę :-) Nie wiem jak ma smakować kawa przygotowana Twoim sposobem w piwie ale ogólnie smak kawy parzonej w różnoraki sposób jest mi dobrze znany :-D

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APA Single Hop Citra - dplast

 

W zapachu aromat słodko-owocowy, przyjemny. Nasycanie w sam raz jak na dla mnie. Goryczka niewysoka, pojawia się w posmaku i zostaje na dłużej. Ogólnie piwko bardzo udane, ale APA Single Hop Mosaic było ciut lepsze albo tylko tak mi się wydaje :D
Poza tym mojej dziewczynie smakowało, a ona nie lubi gorzkich piw.
 
Trochę to trwało, bo zapomniałem o nim w lodowce :) W każdym bądź razie dziękuje za możliwość degustacji :D
 
Edit: Widzę, że sam muszę zrobić APA -e, aby mieć porównanie :D
Edytowane przez Michal_87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też ta APA z chmielem Mosaic bardziej smakowała, niestety już jej brak w moich zapasach :-) Dzięki za recenzje.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Późno, bo późno, ale w końcu wypiłem Flanders Red Ale od kolegi @mat z Browaru Czarna Łapa.

 

Bardzo ładna i czytelna etykieta. Podoba mi się.

Niestety po otwarciu przywitał mnie gushing i samo piwo było przegazowane. Nalewało się bardzo długo, ale za to piana była przynajmniej betonowa i bardzo ładna.

W aromacie cudowne połączenie czerwonego wina, wiśni, pralin i dzikości. Można byłoby wąchać i wąchać.

W smaku niestety alkohol na pierwszym planie (a piwo ma już dobrze ponad rok!), potem wiśnie, ale w formie takich czekoladek z wiśniowym likierem. Kwaśność i "dzikość" na poziomie niskośrednim. Ogólnie piwo jest dosyć ciężkie, ale zniknęło ze szkła szybciej niż zauważyłem. Jednak lubię te wszystkie belgijskie wynalazki. ;)

 

H397Zzo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ma smakować kawa przygotowana Twoim sposobem w piwie ale ogólnie smak kawy parzonej w różnoraki sposób jest mi dobrze znany

 

No to w takim razie polecam spróbować. Grubo zmieloną kawę zalewamy lodowatą wodą i odstawiamy na ok 12 godzin. Potem filtrujemy i gotowe. Podawać zimne :) Kawy dajemy 5gr/100ml wody.

Różnic w smaku jest znaczna, bo kawa jest mniej kwaśna, mniej tłusta, nie jest tak intensywna w smaku, czuć nuty ziemiste i ziołowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest przepis na kawę do piwa czy tak przygotowaną można pić np. do śniadania? Bardzo ciekawe, muszę spróbować. :-)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPA 16 Blg – Grisza

Butelka opatrzona stosowną etykietą z niezbędnymi informacjami. Piwo dość mocno schłodzone, przy otwarciu solidny syk i duuużo aromatu. Zapowiada się dobrze! Przelewam do szkła a tam sama piana jak w czeskim Mliko ;-) Czekam, dolewam, czekam dolewam i tak kilka razy. Gdy już skończyłem otrzymałem „betonową” pianę i ostateczne wysycenie na poziomie średnio-wysokim. Kolor w szkle to taki przyciemniony pomarańczowy. Trochę mętne ale to przez to że wzruszyłem osad podczas przelewania. Aromatu dużo, dzieje się tu wiele. Owoce tropikalne z przewagą ananasa a do tego kwiaty i może trochę aromatów żywicznych. Smak to mocna chmielowa goryczka która przyjemnie zanika po chwili, nie zalega (tak jak lubię!). Czuć cytrusy, zwłaszcza grejpfrut. Piwo ma sporo ciała, tak jak przystało na 16stkę. Nie męczy, orzeźwia i trochę syci. Alkoholu w smaku nie czuć ale w głowie pod koniec lekko zaszumiało.

Bardzo dobre piwo! Co ciekawe użyłeś słodu karmelowego którego nie lubię i unikam. Tutaj kompletnie mi nie przeszkadza.

Dziękuję za możliwość degustacji.

 

aaa0b098f1218bd103d0c6a3ef854f2a.jpg

Edytowane przez dpiast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Późno, bo późno, ale w końcu wypiłem Flanders Red Ale od kolegi @mat z Browaru Czarna Łapa.

No nie spodziewałem się recenzji tego piwa na forum :) Ja tam alkoholu nie czuję :). Nie jest to piwo sesyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Późno, bo późno, ale w końcu wypiłem Flanders Red Ale od kolegi @mat z Browaru Czarna Łapa.

No nie spodziewałem się recenzji tego piwa na forum :) Ja tam alkoholu nie czuję :). Nie jest to piwo sesyjne.

 

 

Po przeprowadzce wciąż odnajduję różne butelki w piwnicy - stąd to "opóźnienie". Mam jeszcze Twojego Porto Imperial Stouta i też na pewno pojawi się tutaj jego recenzja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZabrałemStout owsiany (Grisza)

 

ZostawiłemAPA Single Hop Citra

 

Stan na 20.02.2017:

- Coffee Milk Stout (Yonass)
- Single Hop APA Cascade (Tauruss)
- Tea Pale Ale (Grisza)
- 2x American WIT (dpiast)
- West Coast IPA (dpiast)
- AIPA (dpiast)
- Prawdziwa Pszenica (dpiast)

- APA Single Hop Citra (dpiast)
- Stout owsiany (Grisza)

Edytowane przez dpiast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem: AIPA (dpiast, chyba bo butelka podpisana tylko jako AIPA), Coffee Milk Stout (Yonass)

 

Zostawiłem: 2x Black IPA

 

Stan na 21.02.2017:

- Single Hop APA Cascade (Tauruss)
- Tea Pale Ale (Grisza)
- 2x American WIT (dpiast) P.S. nie jestem pewien na 100% ale zdaje mi się, że był tylko jeden American WIT. Ale podkreślam może źle sprawdziłem.
- West Coast IPA (dpiast)
- Prawdziwa Pszenica (dpiast)

- APA Single Hop Citra (dpiast)
- Stout owsiany (Grisza)

-2x Black IPA (majkelina)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak to moje. Sorry ale pierwsze piwa dawałem bez etykiety. :-)

Co do American WIT to były dwa. Widocznie ktoś zabrał i się nie przyznał.

 

 

Stout Owsiany - Grisza

 

Piwo opatrzone odręcznie napisaną etykietą z wszystkimi niezbędnymi informacjami. Wysycenie niskie, jak na stouta to akurat. Piana średniopęcherzykowata, koloru "kawa z mlekiem". Szybko znika do zera. Drożdże ładnie przytwierdzone do dna butelki. Piwo w szkle jest czarne, nieprzejrzyste. Pierwszy raz piję stouta owsianego i nie wiem czego powinienem się po nim spodziewać ani czego się w nim doszukiwać. Aromatu hmmm nie czuję. No nie ma nic. Może ze mną coś dziś jest nie tak ale no nic a nic. W smaku jest bardzo delikatne, pijalne i orzeźwiające. Nie ciąży ani nie syci. Czuć delikatną paloność, bardzo lekką kwaśność, brak słodkości, ogólnie jest wytrawnie. Goryczka niska.

 

No nie wiem, może mam dziś mniej wyostrzone zmysły ale nic tam takiego owsianego nie odczuwam. Piwo dobre, bez wad, lekkie, można powiedzieć że takie do picia na co dzień. Natomiast nie znalazłem w nim nic co by szczególnie przyciągnęło uwagę. Mimo to piło mi się go z przyjemnością.

 

Dziękuję za możliwość degustacji :-)

 

646184c300ae4df262ebe09dbfa478fe.jpg

Edytowane przez dpiast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem: Tea Pale Ale(grisza), West Coast Ipa(dpiast), Apa Single Hop Citra(dpiast)

 

 

Zostawiłem: Apa(hopbangers) 2x, Wit Ipa(hopbangers)

 

 

Stan depozytu 24.02.2017

 

-Apa Single Hop Cascade(tauruss)

-Black Ipa(majkelina) 2x

-Prawdziwa Pszenica(dpiast)

-Staut Owsiany(grisza)

-American Wit(dpisat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem:

-American Wit(dpiast)

-Staut Owsiany(grisza)

-Wit Ipa(hopbangers)

 

Zostawiłem

- 2x Double AIPA (Alison) - Uwaga, sporo chmielu na dnie. Chyba pończocha za mało DEN :)

- RIS Oko Moskwy (Alison)

 

Stan depozytu:

- 2x Double AIPA (Alison) - Uwaga, sporo chmielu na dnie. Chyba pończocha za mało DEN :)

- RIS Oko Moskwy (Alison)

- American Wit(dpiast)

- 2x Apa(hopbangers)

-2x Black IPA (majkelina/SoBREW?)

- Apa Single Hop Cascade(tauruss)

Edytowane przez alison
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.