Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Wrocław


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam, w marcu otrzymałem 2 piwa z browaru "Mokry Karton" dzisiaj wypiłem "Prawie prawie" IBU 80 alkoholu 6%. Zaznaczam, że jest to moje 5 ciemne piwo w życiu i sensorykiem wybitnym nie jestem.

Piana: Średnio-pęcherzykowa, kremowa, trwała, została ze mną do końca picia - dobra robota.

Aromat: Początkowo owoce, kwiaty, delikatna paloność - karmel - później tylko ciemne słody.

Smak: przy dużej ilości piany poczułem grejpfruta, trochę karmelu i kawy, z czasem wszystko przesłonił alkohol który dominował do końca, ale bez bimbru czy rozpuchu. Gorczyka mocna ale niezalegająca nie powiedziałbym że to 80 IBU. Wysycenie - wysokie.

Ogólnie: Piwo bardzo ciekawe - zmniejszyłbym tylko ilość alkoholu aczkolwiek na zimę byłoby super na rozgrzanie. Nastawiłem się na dużo chmielu skoro to prawie IPA jednak było go mało czuć- ale i tak jak na ciemne i mocne piwo to jestem mile zaskoczony.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w depozycie i wziąłem Stout od Qbeera i jedno Grodziskie od Gąski (w celach porównawczych z moim). Podrzuciłem za to dwa wytrawne APA - jedno to 100% Equinox a drugie Equinox na goryczkę i Citra na aromat.

 

Stan na 2015-07-28

1 x Polskie Pale Ale (kyniekk)
2 x 'Pils Ale' (kyniekk)
1 x Pils czeski (pedrobeer) 
1 x Polskie Ale 15 (dżazder)
1 x Świerkowe (Undeath)
1 x Wiedeński Lager (Undeath)
1 x Koźlak wędzony (Undeath)
1 x Bitter (Undeath)
1 x "Psze bój" Weissbier 13* (udarr, Browar Domowy Partacz)
1 x Coffe Stout (Ludiwitom)
1 x English IPA (qbeer)
1 x CDA - Browar M&B - (budzyn)
1x APA 12,3 Centannial+Citra (grisza)
1x Grodziskie (Gąska) 

1x a'la Grodziskie (grisza)

1x "Elpis" New Zeland IPA 14,0°Blg (mundex, Browar Cztery Domki)

1x "Harmonia" Mild Ale 9,5°Blg (mundex, Browar Cztery Domki)

1x Equinox APA (grisza)

1x Equinox/Citra APA (grisza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grodziskie od Gąski:

 

Piana: wysoka, biała piana, średnio- i grubo-pęcherzykowa, dosyć szybko się dziurawi i opada tuż nad piwem.

Barwa: złote, bardzo klarowne

Aromat: wyraźna, szynkowa wędzonka, długo się utrzymuje

Smak i odczucie: lekko szczypie w język ale wysycenie nie jest za wysokie, w smaku lekko wędzone i słodowe, po paru chwilach wędzonka nie jest już wyczuwalna, przyjemny lekko goryczkowy finisz, lekka wędzonka pozostaje w posmaku

Ogólnie piwo bardzo ułożone, przyjemnie się pije a nienachalna wędzonka wyczuwalna jest do samego końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grodziskie od Gąski:

 

Piana: wysoka, biała piana, średnio- i grubo-pęcherzykowa, dosyć szybko się dziurawi i opada tuż nad piwem.

Barwa: złote, bardzo klarowne

Aromat: wyraźna, szynkowa wędzonka, długo się utrzymuje

Smak i odczucie: lekko szczypie w język ale wysycenie nie jest za wysokie, w smaku lekko wędzone i słodowe, po paru chwilach wędzonka nie jest już wyczuwalna, przyjemny lekko goryczkowy finisz, lekka wędzonka pozostaje w posmaku

Ogólnie piwo bardzo ułożone, przyjemnie się pije a nienachalna wędzonka wyczuwalna jest do samego końca.

Dzięki. Cieszę się, że smakowało. Szkoda, że już ostatki bo zaczęło mi smakować pod koniec :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stout od Qbeer:


 


Piana:  piwo bardzo się pieni aż wychodzi z butelki, wysoka, drobna do grubej, ciemnobeżowa, nie opada zbyt szybko ale w końcu opada całkowicie.


Barwa:  czarne, zupełnie nie przejrzyste, nawet refleksów pod światło nie widać


Aromat:  delikatnie palone aromaty, można się doszukać aromatów ciemnych owoców jak wiśnie


Smak i odczucie: niskie wysycenie, gładkie, w smaku czekolada z ciemnymi owocami, trochę jak likier, w posmaku lekka paloność (rośnie w miarę ogrzewania), nieco słodkie ale w kontrze jest posmak z  paloną goryczką (raczej niską)


Ogólnie piwo świetne, chciałbym takie pić częściej. Zmienia się wraz z ogrzaniem. Jest w nim wszystko - słodycz i goryczka, paloność i czekolada i jeszcze te owoce. Butelkowane było 1.03.2015 więc leżakowało pół roku. Świetny moment żeby już je pić.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bylem dzisiaj w depo, zrzuciłem 4x Saison a zabrałem: 

1x Wiedeński Lager (Undeath)

1x "Elpis" New Zeland IPA 14,0°Blg (mundex, Browar Cztery Domki)

1x Świerkowe (Undeath)

1x 'Pils Ale' (kyniekk)

 

Relacje z degustacji napisze jak bedzie troche czasu w Kampanii Wrzesniowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj w depo, zrzuciłem 4x Saison a zabrałem: 

1x Wiedeński Lager (Undeath)

1x "Elpis" New Zeland IPA 14,0°Blg (mundex, Browar Cztery Domki)

1x Świerkowe (Undeath)

1x 'Pils Ale' (kyniekk)

 

Relacje z degustacji napisze jak bedzie troche czasu w Kampanii Wrzesniowej ;)

 

Na świerkowe prosiłbym uważać, niestety ostatnia butelka w domu przegazowana dość mocno, może być gushing z niej. Nie zdążyłem jej zabrać z depo więc ostrzegam, schłodź dość mocno i otwieraj nad zlewem/wanną żeby później nie było malowania ścian i sufitu :P Wiedeńskiego dawno już nie mam więc nie wiem jak tam on ułożył ;)

 

Uzupełniajcie listę: 

 

Stan na 2015-07-28

1 x Polskie Pale Ale (kyniekk)

1 x 'Pils Ale' (kyniekk)

1 x Pils czeski (pedrobeer) 

1 x Polskie Ale 15 (dżazder)

1 x Koźlak wędzony (Undeath)

1 x Bitter (Undeath)

1 x "Psze bój" Weissbier 13* (udarr, Browar Domowy Partacz)

1 x Coffe Stout (Ludiwitom)

1 x English IPA (qbeer)

1 x CDA - Browar M&B - (budzyn)

1x APA 12,3 Centannial+Citra (grisza)

1x Grodziskie (Gąska) 

1x a'la Grodziskie (grisza)

1x "Harmonia" Mild Ale 9,5°Blg (mundex, Browar Cztery Domki)

1x Equinox APA (grisza)

1x Equinox/Citra APA (grisza)

4x Saison (Wich3r)

 

W za 2 tygodnie w sobotę wpadnę do depozytu coś tam podrzucić ;) Kurde po wakacjach i przestoju przydało by się przewietrzyć porządnie depo ;) Sezon się zaczyna mam nadzieje, że co nieco powymieniacie też.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem: "Psze bój" Weissbier 13* (udarr, Browar Domowy Partacz)

Zostawiłem swój  "American Witbier"

 

Aktualna lista wygląda tak:

 

1 x Polskie Pale Ale (kyniekk)
1 x 'Pils Ale' (kyniekk)
1 x Pils czeski (pedrobeer) 
1 x Polskie Ale 15 (dżazder)
1 x Koźlak wędzony (Undeath)
1 x Bitter (Undeath)
1 x Coffe Stout (Ludiwitom)
1 x English IPA (qbeer)
1 x CDA - Browar M&B - (budzyn)
1x APA 12,3 Centannial+Citra (grisza)
1x Grodziskie (Gąska) 

1x a'la Grodziskie (grisza)

1x "Harmonia" Mild Ale 9,5°Blg (mundex, Browar Cztery Domki)

1x Equinox APA (grisza)

1x Equinox/Citra APA (grisza)

4x Saison (Wich3r)

1x American Witbier (rptu)

Edytowane przez rptu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w depozycie.

 

Zostawiłem:

 

2x Saison - Browar M&B (budzyn)

2x Wiezen - Browar M&B (budzyn)

 

Pobrałem:

 

Saison - (Wich3r)

Equinox/Citra APA (grisza)

American Witbier (rptu)

 

Wycofałem też swoje DCA, już długo leżało. Lista na dziś na godzinę 17:30 wygląda następująco:

 

 

1 x Polskie Pale Ale (kyniekk)
1 x 'Pils Ale' (kyniekk)
1 x Pils czeski (pedrobeer) 
1 x Polskie Ale 15 (dżazder)
1 x Koźlak wędzony (Undeath)
1 x Bitter (Undeath)
1 x Coffe Stout (Ludiwitom)
1 x English IPA (qbeer)
1x APA 12,3 Centannial+Citra (grisza)
1x Grodziskie (Gąska) 

1x a'la Grodziskie (grisza)

1x "Harmonia" Mild Ale 9,5°Blg (mundex, Browar Cztery Domki)

1x Equinox APA (grisza)

3x Saison (Wich3r)

2x Saison - Browar M&B (budzyn)

2x Wiezen - Browar M&B (budzyn)

 

 

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Psze bój" Weissbier 13* (udarr, Browar Domowy Partacz)


Barwa: Dosyć jasna, pomimo że w składzie były też słody karmelowe. Mętne jak być powinno.

Piana: Średniopęcherzykowa ale nie utrzymała się za długo.

Aromat: Dało się wyczuć banana ale i też diacetyl, nawet sporo.

Smak: Diacetyl. Ciężko było wyczuć w smaku drożdze.

Pszenica butelkowana w marcu, więc pewnie bardziej cieszyła gdy była młodsza ;)
...ale i tak butelka osuszona do końca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoked Rye Tripel od Mata.

Piana: słaba, średnio i dużo pęcherzykowa. Szybko znika z głośnym sykiem, jak to bywa w mocnych piwach. Redukuje się do delikatnej obrączki i w połowie konsumpcji znika całkowicie.

Piwko troszkę się przegazowało, od ok. 3 miesięcy stało pionowo w lodówce.

Barwa: Ciemny złoty, może miedziany. Mgliste (dużo osadu dostało się do szklanki). Podczas otwierania butelki poderwał się osad z dna co zwiastowało przegazowanie.

Aromat: Pierwsze uderzenie jeszcze z butelki to dym :) przyjemny trochę jak z dogasającego ogniska. Po nalaniu do pokala okazuje się, że bukiet jest bardziej złożony i wielowymiarowy, z za dymu wyłaniają się nuty typowe dla mocnych piw belgijskich i suszone owoce. Po zapachu nie domyśliłbym się, że to żytnie piwo. Dopiero po ogrzaniu czuć alkohol. Ogólnie niespotykane bardzo ciekawe połączenie.

Smak: Pierwszy łyk zatkał mnie rozgrzewającą goryczką, która do tego dzięki właściwością żyta zaległą na dość długą chwilę w gardle. Wysoka zawartość alkoholu i żytnia oleistość sprawiła, że to piwo na początku było dla mnie ciężkie w odbiorze. Później było już tylko lepiej. Minął pierwszy szok i dotarła do mnie słodowa pełnia przełamana kwaskowością. W tle coś jakby wędzone owoce, śliwka, gruszka. Chwilami po ogrzaniu posmak, który pozostawał w ustach. Dzięki tej alkoholowej goryczce i wędzoności przypominał mi dobre whisky Single Malt.

Ogólnie wypiłem z przyjemnością i chętnie sięgnąłbym po nie ponownie. Dzięki Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Elpis" New Zeland IPA 14,0°Blg (mundex, Browar Cztery Domki)

 

WYGLĄD

Troszke przegazowane, lekki gushing. Piana solidna i oblepia szkło. Złoty kolor, piwo delikatnie zmetnione od chmielu. 

AROMAT

Rześki, lekka nuta cytrusów i owoców tropikalnych. Czuć troszkę alkoholu, pod słodowym aromatem. Nie zostało dużo aromatu chmielu ale czuć stricte chmiele NZ i tą specyficzna słodycz z nich ;)

SMAK

Ziołowy i alkoholowy. Brakuje mi goryczki, wyglada na ~40 IBU. Samo piwo rześkie i orzeźwiające. Przyjemna i delikatna podbudowa słodowa. Brakuje mi tutaj owoców z chmielu, coś czuć ale bardziej po ziołowej tronie frontu. Wysycenie średnie do wysokiego, przyjemne w tym piwie. Wydaje mi się, że lekka infekcja wpadła, coś kwaśnego na krańcu języka czuć ;)

OGÓŁNE WRAŻENIA

Smaczne, ale nie sklasyfikowałbym tego jako IPA tylko APA. Piwo odczuwałem bardziej jako 11-12 Plato,  weszło ładnie i przyjemnie. Gdyby nie ten alkohol to byłoby naprawdę świetnie. Dzięki za możliwość spróbowania piwa.  

 

 

'Pils Ale' (kyniekk)

 

WYGLĄD

Kolor ciemnozłoty, dość ciemny jak na pilsa. Piana średnio pęcherzykowa redukuje się dość szybko do kożuszka, ładnie firankuje. Klarowny jak kryształek.

AROMAT

Uderza słodowość, w tle biega troszke chmielu. Aromat inny niż 'lagerowy' :P Wad nie wyczuwam.

SMAK

Tu już za wiele z lagera nie zostało. W smaku super słodowość, ale tuż za tym czycha ale-owy charakterek, delikatny ale zdradza się ;)

Goryczka idealna. Intensywność, charakter i długość świetnie w piwie pasuje. Troche brakuje mi chmielu w smaku, może z kilka gramów na smak pewnie dałoby rade zbliżyć się do czeskich pilsów. No i troszeczke ciała mi brakuje. Fajne lekkie i orzeźwiające taki troszke niedosyt po łyki pozostaje. 

OGÓLNE WRAŻENIA

Bardzo pijalne i smaczne piwo, wad nie wyczułem w zasadzie żadnych, profilu lagera się nie spodziewałem to odrobinki estrów nie bede uznawał za wade, w końcu to ALE ;) ciutke wiecej chmielu i ciała na finiszu, ale to tylko z moim osobistych preferencji ;) 

Dzieki za możliwość spróbowania piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Elpis" New Zeland IPA 14,0°Blg (mundex, Browar Cztery Domki)

 

WYGLĄD

Troszke przegazowane, lekki gushing. Piana solidna i oblepia szkło. Złoty kolor, piwo delikatnie zmetnione od chmielu. 

AROMAT

Rześki, lekka nuta cytrusów i owoców tropikalnych. Czuć troszkę alkoholu, pod słodowym aromatem. Nie zostało dużo aromatu chmielu ale czuć stricte chmiele NZ i tą specyficzna słodycz z nich ;)

SMAK

Ziołowy i alkoholowy. Brakuje mi goryczki, wyglada na ~40 IBU. Samo piwo rześkie i orzeźwiające. Przyjemna i delikatna podbudowa słodowa. Brakuje mi tutaj owoców z chmielu, coś czuć ale bardziej po ziołowej tronie frontu. Wysycenie średnie do wysokiego, przyjemne w tym piwie. Wydaje mi się, że lekka infekcja wpadła, coś kwaśnego na krańcu języka czuć ;)

OGÓŁNE WRAŻENIA

Smaczne, ale nie sklasyfikowałbym tego jako IPA tylko APA. Piwo odczuwałem bardziej jako 11-12 Plato,  weszło ładnie i przyjemnie. Gdyby nie ten alkohol to byłoby naprawdę świetnie. Dzięki za możliwość spróbowania piwa.  

 

(...)

Żadne z piw Elpis, które miałem w piwnicy nie było przegazowane, ale nie dotrwały tak długo jak to w depozycie. Przyznać jednak muszę, że faktycznie IBU nie było takie, jak wychodziło z obliczeń. Odczuwalnie było dużo niższe od zakładanego (stary chmiel NZ?). Dzięki za reckę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Undeath za opóźnienie, trochę roboty ostatnio było. :/

 

Świerkowe 

Wygląd

Delikatny gushing, w zasadzie sporawy tylko bardzo powoli wychodzący :P Piana obfita, drobno pęcherzykowa, szybko się dziurawi ale całkiem ładnie oblepia szkło. Kolor złoty, dość mocno zmętnione.

Aromat

Troszkę alkoholu, ale w żaden sposób gryzący. Troszkę igieł czuć, takich jakby gałązkę powąchać. Ciekawie się aromaty miejszą. Czuję odrobinę stajenne aromaty w tle, ale to pewnie ja mam coś nawalone we łbie bo zawsze zapach lasu iglastego po deszczu mi to przypomina :P  Poza tym chmielu nie czuję, ale wybija się przyjemna podbudowa słodowa. Jakichś innych wad nie wyczuwam. 

Smak

Syropek z iglaków. Kiedyś byłem cieka użyciem igieł i pytałem na HBT. Usłyszałem, że nie dostane iglastości jako rześkiego aromatu lasu, tylko coś na zasadzie 'cukierków', dokładnie coś takiego mi się kreci, tylko trochę mało intensywnie. Możliwe, że ja się za bardzo nakręciłem :) Goryczka troszkę za długo zostaje na podniebieniu. Wrażenie tego syropu z igieł trochę podkręcają odczucie słodyczy w piwie. Bardzo fajne wysycenie.

Ogólne wrażenia

Fajne, smaczne i dosyć lekkie. Niby nie męczące ale dość długo je piłem, może to szukanie świeżych igieł. ;P Wypiłem ze smakiem, chyba sam pomyśle nad takim użyciem w piwie ;) Dzięki za możliwość spróbowania

 

Lager Wiedeński (Undeath)

 

Wygląd 

klarowne, rudo złote. Piana bardzo ładna ale szybko mi się zredukowała do małej obrączki. 

Aromat

Słód, słód i dla odmiany słód. Pełna słodowść lekko z cukierkowym zacięciem [ja to lubię landrynką nazywać ;)]. Mam ostatnio zajawkę na słodowe piwa i nie mogę się zachwycić nad tym aromatem. Super, no i do tego żadnych wad nie czuje. 

Smak

Moja ulubiona bomba słodowa. Nie słodkie ale miło słodowe. Chociaż powiem szczerze pomimo małego IBU wydaje mi się, że nawet kapke za duże, Chyba bym osobiście wolał  z kilka punktów mniej. Wad zero. Alkoholu nie wyczuwam. Orzeźwiające ale sycące. 

Ogólne wrażenie 

MEGA. Najlepsze piwo z depo jakie kiedykolwiek piłem. Bez wad, ustrzelone ostatnio w moje upodobania. Szkoda, że nie lejesz tego do jakichś nie wiem.... 5 litrowych growlerów :P Aż mi szkoda było, że się skończyło. Gratulacje i ogromne dzięki za możliwość spróbowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie ma problemu mi się tam nigdzie nie spieszy i tak piwa długo zalegały w depo.

 

W sosnowym ostrzegałem przed gushingiem, delikatnie się przegazowało to piwo, jakieś cukry musiało mi jeszcze dożreć w butelkach, bo końcówka tego piwa prawie cała wyłaziła. Co do zapachu zgadzam się, że jest syropek mi to piwo średnio smakuje jest za słodkie przez to. Iglastość też jakoś mocno się nie wybija, ale mam na przyszły rok pomysł na poprawę tego ;)

 

Natomiast Wiedeński Lager to mogę teraz powiedzieć zajął 8 miejsce w Częstochowie jako Marcowe, tam określili też, że za bardzo słodowe, natomiast piana to porażka w tym roku w moich lagerach ;) Dodam tylko, że w końcu się diacetyl ułożył, który miałem w każdym dolniaku w tym roku... Specyfika chyba drożdży, ale teraz wiem żeby robić przerwę diacetylową ;) Cieszę się że  smakował, u mnie też to piwo bardzo szybko zeszło, lubię odmianę dla piw mocno goryczkowych i co roku w sezonie lagerowym staram się je powtórzyć.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jutro sie zjawię w depozycie - cos mam zutylizować koniecznie?

Chyba (albo zabierzesz albo do wywalenia) pora też na:

1x "Harmonia" Mild Ale 9,5°Blg (mundex, Browar Cztery Domki)

 

no tego to chciałem zabrać i tak :)

I mój Bitter już starszy od wungla jest ale jak nie zabierzesz to następnym razem sam go wymienię ;)

to juz piłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 x Polskie Pale Ale (kyniekk)
1 x 'Pils Ale' (kyniekk)
1 x Pils czeski (pedrobeer) 
1 x Koźlak wędzony (Undeath)
1 x Bitter (Undeath)
1 x Coffe Stout (Ludiwitom)
1 x old burton extra 1935 (browar radwanicki)
1x APA 12,3 Centannial+Citra (grisza)
1x Grodziskie (Gąska) 

1x a'la Grodziskie (grisza)

1x Eldridge Pope 1896 LTS (Light Tonic Stout) (browar radwanicki)

1x William Younger Bg 1868 (browar radwanicki)

1x Equinox APA (grisza)

3x Saison (Wich3r)

1x Saison - Browar M&B (budzyn)

2x Wiezen - Browar M&B (budzyn)

Edytowane przez amap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.