Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

Warzylem 5 tygodni temu CDA 17blg: 2 tygodnie burzliwej, 3 cichej. Po 2 tygodniach zmierzylem blg i bylo jakies 6.5 wiec postanowilem przelac na cicha zwlaszcza, ze piana ladnie opadla. Gęstwa US05 była zebrana ze wcześniejszej warki. Chcialem w niedziele zabutelkować, ale niestety po dzisiejszym pomiarze dalej bylo 5blg i w jednym z fermentorow byla jeszcze widoczna piana (warze po okolo 40 litrow i staram sie polowki róznie przyprawiać).

Zacieralem chyba w temp 67C (+/- 3C bo utopilem jeden termometr, a drugi pokazywal cuda z fabryczna sonda, wiec kalibrowalem go ze stara we wrzatku i z temperatura zewnetrzna).Ja bym to jeszcze zostawil na tydzien, a co Wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warzyłem dzisiaj american wheat i miałem ogromne problemy z filtracją, ani sztuczne dno, ani filtrator z oplotu nie dały rady, ostatecznie w ruch poszło sitko kuchenne. stąd pytanie, czy słody pszeniczne są bardziej uciążliwe w filtracji czy to wina za mocno ześrutowanego słodu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podpowiecie... Gdzie mogę kupić syrop kandyzowany ciemny Brew Ferm, który został użyty przez Czesława Dziełaka w jego zwycięskim Dubblu? Może polecacie jakiś inny syrop, który godnie zastąpi ten składnik?

 

Ja znalazłem tutaj: http://www.homebrewing.pl/candy-syrupsyrop-kandyzowany-250-ml-p-154.html

 

Jednak aktualnie jest niedostępny.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Albo spróbuj zrobić sam. 

Robiłem Dubbla w zeszłym roku i dodałem własny syrop kandyzowany. http://www.piwo.org/topic/15682-qv-birra/?p=364442

Efekty świetne! (zarówno jeśli chodzi o cukier jak i piwo :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może podpowiecie... Gdzie mogę kupić syrop kandyzowany ciemny Brew Ferm, który został użyty przez Czesława Dziełaka w jego zwycięskim Dubblu? Może polecacie jakiś inny syrop, który godnie zastąpi ten składnik?

 

Ja znalazłem tutaj: http://www.homebrewing.pl/candy-syrupsyrop-kandyzowany-250-ml-p-154.html

 

Jednak aktualnie jest niedostępny.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Albo spróbuj zrobić sam. 

Robiłem Dubbla w zeszłym roku i dodałem własny syrop kandyzowany. http://www.piwo.org/topic/15682-qv-birra/?p=364442

Efekty świetne! (zarówno jeśli chodzi o cukier jak i piwo :) )

 

Ja to taki ortodoks jestem :) Jak Czesiu podaje syrop z BrewFerm to taki ma być :) A tak na poważnie to też słuchałem wypowiedzi Czesława, że najlepsze efekty osiągnął właśnie na tym syropie. Plan mam taki, że zrobię chyba dwie warki Dubbla - jedną z syropem BrewFerm a drugą z syropem własnej roboty. Będzie okazja do porównania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Butelkowałem dzisiaj RIS'a z 20 blg zeszło mi do 6 blg i tak już zostało ponad tydzień. Podczas dodawania glukozy nie wiem o czym myślałem i zamiast dać 75g/20l to dałem 150g/20l. Co robić?

 

a) Zostawić i sprawdzać czy nie wybuchnie i ew. upuszczać gaz z butelek?

b) Odkapslować i wlać wszystko z powrotem do fermentora i poczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem. Upuszczanie gazu będzie ratunkiem. Zostaw w pokoju dzień-dwa, potem do lodówki na minimalną temperaturę i kontroluj. Jak pojawi się stanowczo za duże nasycenie, to upuszczaj. Ogólnie, niska tempratura będzie Twoim sprzymierzeńcem.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o tym aby to delikatnie zlać do fermentora, poczekać aż drożdże zjedzą glukozę i zabutelkować ponownie z prawidłową ilością glukozy? Wiem że brzmi to jak partyzantka ale chociaż w teorii mogłoby zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po 20 dniach fermentacji burzliwej przelałem czwartą warkę (dry stout) do dwóch fermentorów. 20 dni bo nie zdążyłem zlać przed weekendem majowym. Czy dłuższy czas burzliwej w temp otoczenia 17-19st wpłynie na smak piwa? Na goryczkę sypnięte było EKG. Blg początkowe 12*, po burzliwej 4,5*, drożdże S-04. Jedną część rozleję do butelek, a drugą chcę nachmielić na zimno czymś amerykańskim. Do dyspozycji mam: 50g Amarillo, 25g Simcoe, 25g Citra i 25g Cascade. Co i w jakiej ilości proponujecie dorzucić na zimno do 6 litrów piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Butelkowałem dzisiaj RIS'a z 20 blg zeszło mi do 6 blg i tak już zostało ponad tydzień. Podczas dodawania glukozy nie wiem o czym myślałem i zamiast dać 75g/20l to dałem 150g/20l. Co robić?

 

a) Zostawić i sprawdzać czy nie wybuchnie i ew. upuszczać gaz z butelek?

b) Odkapslować i wlać wszystko z powrotem do fermentora i poczekać?

 

Jacenty napisał co masz zrobić. Dodam, że będziesz miał piwo do szybkiej konsumcji :) (uwaga na fontannę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Robiłem wczoraj IPA, filtrat był klarowny i w czasie gotowania miałem ładny przełom. Nie mniej jednak gdy wrzuciłem chmiel brzeczka stała się mętna i taka (po jakiejś godzinie od końca gotowania) poszła do fermentora. Chmieliłem dużo (100g amerykanów wysokogoryczkowych) i przy samym końcu (ostatnie 15 minut). Zdażyło się to już komuś (bo mnie pierwszy raz)? Czy to normalne? Dodam, że miałem pół kilo przenicznego w zasypie. Jak potrzeba dokładnego przepisu (zasyp i chmielenie) to podam ale nie sądzę aby był potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Butelkowałem dzisiaj RIS'a z 20 blg zeszło mi do 6 blg i tak już zostało ponad tydzień. Podczas dodawania glukozy nie wiem o czym myślałem i zamiast dać 75g/20l to dałem 150g/20l. Co robić?

 

a) Zostawić i sprawdzać czy nie wybuchnie i ew. upuszczać gaz z butelek?

b) Odkapslować i wlać wszystko z powrotem do fermentora i poczekać?

Przecież 150g/20l to nie jest ilość powodująca granaty. Jeśli dobrze odfermentowało to będziesz miał mocno gazowanego RISa i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Robiłem wczoraj IPA, filtrat był klarowny i w czasie gotowania miałem ładny przełom. Nie mniej jednak gdy wrzuciłem chmiel brzeczka stała się mętna i taka (po jakiejś godzinie od końca gotowania) poszła do fermentora. Chmieliłem dużo (100g amerykanów wysokogoryczkowych) i przy samym końcu (ostatnie 15 minut). Zdażyło się to już komuś (bo mnie pierwszy raz)? Czy to normalne? Dodam, że miałem pół kilo przenicznego w zasypie. Jak potrzeba dokładnego przepisu (zasyp i chmielenie) to podam ale nie sądzę aby był potrzebny.

Ja ostatnio zawsze po chmieleniu Ameryką na bogato mam strasznie mętną brzeczkę. Potem, kiedy ta sklaruje się w miarę ok po fermentacji, wrzucam chmiel na zimno i znów robi się błoto :P Czasem, jak jest naprawdę kiepsko z klarownością po odfiltrowaniu chmielin z chmielenia na zimno, wówczas decyduję się na klarowanie żelatyną (choć pewnie część aromatu mi wtedy ucieka). Ważne, żeby dobrze oddzielić chmieliny przed butelkowaniem, bo te, pozostawione w piwie, powodują gushing.

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, szybkie pytanie co do zacierania. Lepiej żeby garnek był przykryty czy nie ma to znaczenia? Chce sobie sprawić mieszadło i nie wiem jak zamocować go na pokrywie od kociołka ala lidl (hyundai) a widziałem że dobre rozwiązania są na samej belce między uchwytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, szybkie pytanie co do zacierania. Lepiej żeby garnek był przykryty czy nie ma to znaczenia? Chce sobie sprawić mieszadło i nie wiem jak zamocować go na pokrywie od kociołka ala lidl (hyundai) a widziałem że dobre rozwiązania są na samej belce między uchwytami.

 

http://www.piwo.org/katalog/browar/17-browar-whittail/?tab=images

 

 

Bardzo fajnie zrobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czasem, jak jest naprawdę kiepsko z klarownością po odfiltrowaniu chmielin z chmielenia na zimno, wówczas decyduję się na klarowanie żelatyną

 

Dzięki, najwyżej przeproszę się z żelatyną :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaskoczyła mnie wydajność, planowałem fermentacje na granicy możliwości drożdży, 30L 12blg na jednej saszetce US-05, wyjdzie pewnie jakieś 35L.  Może macie jakiś pomysł na napój bezalkoholowy z chmielonej brzeczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przecież 150g/20l to nie jest ilość powodująca granaty. Jeśli dobrze odfermentowało to będziesz miał mocno gazowanego RISa i tyle.

 

Dzisiaj kontrolnie otworzyłem butelkę. RIS nagazował się na takim poziomie jakim chciałem ale zakłądam że to jeszcze mocniej się nagazuje. Myślisz że jak odkapsluje i zakapsluje ponownie każdą butelkę to to coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaskoczyła mnie wydajność, planowałem fermentacje na granicy możliwości drożdży, 30L 12blg na jednej saszetce US-05, wyjdzie pewnie jakieś 35L.  Może macie jakiś pomysł na napój bezalkoholowy z chmielonej brzeczki?

Przecież w Wawie pewnie bez problemu kupisz na szybko drożdże. To nawet dobra opcja, by zadać innymi i porównać efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kontrolnie otworzyłem butelkę. RIS nagazował się na takim poziomie jakim chciałem ale zakłądam że to jeszcze mocniej się nagazuje. Myślisz że jak odkapsluje i zakapsluje ponownie każdą butelkę to to coś pomoże?

Więcej zaszkodzi niż pomoże. Upuścisz gaz to wleci tlen, co nie jest za bardzo pożądane. Granatów z takiej ilości cukru nie będzie jeśli piwo było dobrze odfermentowane. Do jakichś hefe-weizenów czy witbierów tyle cukru się normalnie daje. Będziesz miał trochę przegazowanego RISa i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.