Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam jeśli pisze w złym temacie ale pytanko dość pilne. 15l risa 22,5blg, zeszło do 8 blg. Ile dodać cukru do refermentacji? Każdy kalkulator podaje mi inne wartości, a chce żeby było w miarę optymalnie. Fermentowal w Ok 16-17°C

Wersja bezpieczna: wybierz najmniejszą z wyliczonych wartości. Jak już nagazujesz piwo możesz sobie sprawdzić, czy jest tak nagazowane jakbyś tego chciał, czy następnym razem jednak będziesz zmieniał w którąś stronę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie policzyłem do 2 jednostek, 17°C, 15L, stout. Kalkulator: Brewness.com. Zasugerowało 63.3g cukru białego, więc Twoje 65g jest jak najbardziej akceptowalne.

EDIT: No i się spóźniłem przed podziękowaniem :D 

P.S. Tak, wiem. Kalkulator nie uwzględnia stylu ;)

Edytowane przez Enethion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie otwarłem fermentor aby wsypać chmiel na cichą. Myślałem że i tak od razu poczuję ten super zapach ipy. Jednak poczułem bardzo ostry zapach spirytusowy.

Wsypałem chmiel i zamknąłem fermentor. Jednak jako że to pierwsza warka jest to mam obawy o piwo. Czy taki zapach na początku jest zanim się ulotni z nad piwa czy coś nie dobrego się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie otwarłem fermentor aby wsypać chmiel na cichą. Myślałem że i tak od razu poczuję ten super zapach ipy. Jednak poczułem bardzo ostry zapach spirytusowy.

Wsypałem chmiel i zamknąłem fermentor. Jednak jako że to pierwsza warka jest to mam obawy o piwo. Czy taki zapach na początku jest zanim się ulotni z nad piwa czy coś nie dobrego się stało.

 

Zapach w wiadrze po fermentacji często jest odpychający, w fermentorze zbiera się duże stężenie różnych związków z fermentacji.

Jak masz kranik do odlej sobie trochę i sprawdź aromat w szklance. Jak nie, to zostaw w spokoju, za parę dni przy rozlewie sprawdzisz sobie na spokojnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dwa chmiele target 50g i northdown 50g Co ja mam zrobić z nimi?

* Piwo

* Wodę chmieloną

* Zjeść

* Wyrzucić

* Sprzedać

* Oddać

* Dodać do jakiejś potrawy

* Zrobić herbatkę

* Trzymać w lodówce

* Zrobić perfumy

* albo odświeżacz powietrza

* wykorzystać zamiast pewnej innej rośliny spokrewnionej z chmielem

 

Wysłane z Rivendell przy użyciu Palantíru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to jest receptura na apa sh mosaic Andrzeja Milera. Sam to warzyłem jakiś miesiąc temu. Carabelge jest dla mnie bardzo charakterystyczny, wcześniej do takich piw używałem głównie carahella i carabelge moim zdaniem zdecydowanie się różni. Mi osobiście nie podpasował do tego piwa także jak dla mnie to karmel 30 będzie nawet lepszy bo bliższy carahellowi. A moim zdaniem to w ogóle najlepiej pominąć karmele (może dlatego mi ten carabelge nie pasuje).

Edytowane przez udarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.