Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nie ma nic dziwnego w tym, że brzeczka 12,5 blg zadana 21 dni temu US-05, fermentowana w temp 17-18 stopni (pierwsze 7 dni), później 19-20 aż do teraz, nadal fermentuje?

 

Ostatni pomiar robiłem wczoraj i ekstrakt przez 3 dni spadł jeszcze o 0,5 blg, a dziś widzę lekko uniesione wieko, więc zakładam, że jeszcze coś zleci. Póki co mierzę refraktometrem i wynik pokazuje 5,5 brixa, co po przeliczeniu daje finalny 1,1 blg.

 

Zacieranie 25 min w 64 stopniach, 25 min w 72 stopniach.

 

Jakieś dziady Ci tam nie weszły? Próbowałeś tego piwa? Pewnie z połowę swoich piw zrobiłem na US-05 i chyba nigdy poniżej 3 mi nie zeszły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mogłem dopisać głównie żebyś się nie czepiał.

Ok, niech Ci będzie, że ja się czepiam. :D

Myślę, że jednak piszesz to też dla innych, a nie tylko dla mnie, więc może nie tłumacz się w taki sposób bo mnie to wszystko jedno, ale inni to czytają i nie daj bóg uwierzą w Twoje pisanie i tak powstanie kolejna piwowarska "legenda", których i tak dość tu po forum krąży :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy nie ma nic dziwnego w tym, że brzeczka 12,5 blg zadana 21 dni temu US-05, fermentowana w temp 17-18 stopni (pierwsze 7 dni), później 19-20 aż do teraz, nadal fermentuje?

 

Ostatni pomiar robiłem wczoraj i ekstrakt przez 3 dni spadł jeszcze o 0,5 blg, a dziś widzę lekko uniesione wieko, więc zakładam, że jeszcze coś zleci. Póki co mierzę refraktometrem i wynik pokazuje 5,5 brixa, co po przeliczeniu daje finalny 1,1 blg.

 

Zacieranie 25 min w 64 stopniach, 25 min w 72 stopniach.

 

Jakieś dziady Ci tam nie weszły? Próbowałeś tego piwa? Pewnie z połowę swoich piw zrobiłem na US-05 i chyba nigdy poniżej 3 mi nie zeszły. 

 

 

No właśnie obawiam się infekcji. Piwa nie próbowałem, na razie tylko wąchałem i w zapachu jest ok. Druga opcja to pomyłka przy odczycie pomiaru brzeczki nastawnej, stąd teraz po przeliczeniach refraktometru wychodzą cuda w ekstrakcie finalnym, Wieczorem pobiorę strzykawką próbę, zmierzę areometrem to będę miał pewność do ilu zeszło i przy okazji posmakuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo smakuje też ok. Zmierzyłem areometrem i pokazał 2,2 blg. Więc jest jakieś przekłamanie w przeliczaniu ze wskazań refraktometru. Mam nadzieję, że przez to grzebanie coś naprawdę się nie przyplącze. Tak czy owak pierwszy raz zeszły mi tak nisko i pracowały tak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo odfermenotwało mi dość płytko (sporo palonych i karmelowych, zacierane na słodko) tj. ok 65% zamiast deklarowanych przez producenta 71-75%. Odfermentowało do poziomu, który wykazał mi FFT - co do BLG. Jest już dwa tygodnie na cichej i ekstrakt się nie zmienia. Rozumem, że FFT jest wyznacznikiem stopnia odfermentowania, a wynik gorszy niż deklarowany przez producenta może wynikać z zasypu i zacierania? Dodam, że fermentacja była zaczynana w niskim zakresach i podnoszona stopniowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby pomocne gdybyś umieścił informacje o szczepie drożdży, który wykorzystałeś ale wygląda na to, że wszystko jest ok biorąc pod uwagę zasyp i zacieranie. Widełki producenta to tylko widełki producenta, które powstały w laboratorium na konkretnej, pewnie znormalizowanej brzeczce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pyta nie bladzi wiec jeszcze zaspokoje swoj niepokoj i dopytam...Piwo z wkstraktow chce urozmaicic powoedzmy 400g carahella z ktorego planowalwm zeobic mini mash w temperaturze nie przekraczajacej 70 stopni przez 30 minut a nastepnie przelac ziarno jeszczw wrzatkiem. 20 minut wyatarczy czy trzymac to w 70 stopniach przez godzine ?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kto pyta nie bladzi wiec jeszcze zaspokoje swoj niepokoj i dopytam...Piwo z wkstraktow chce urozmaicic powoedzmy 400g carahella z ktorego planowalwm zeobic mini mash w temperaturze nie przekraczajacej 70 stopni przez 30 minut a nastepnie przelac ziarno jeszczw wrzatkiem. 20 minut wyatarczy czy trzymac to w 70 stopniach przez godzine ?

Jak robię okazjonalnie mini warki z ekstraktów to są to zwykle 10-12l. Stosuję wtedy różne słody karmelowe itp. ale zawsze mniej więcej taką samą zasadę tzn. w 3-4l wody o temperaturze 70 stopni trzymam słody w siateczce muślinowej przez 35-40 minut. Później wlewam całość do reszty wody która się podgrzewa a siateczkę kładę na sitko i dodatkowo przelewam litrem wody w około 80 stopniach chociaż ten zabieg jest już mało istotny według mnie. Co ważne nie powinno się wyciskać słodów w siateczce, mieszać itp. To co oddadzą słody przez te 35 minut w zupełności wystarczy i piwo z ekstraktów zrobione z takim dodatkiem jest bez porównania lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pyta nie bladzi wiec jeszcze zaspokoje swoj niepokoj i dopytam...Piwo z wkstraktow chce urozmaicic powoedzmy 400g carahella z ktorego planowalwm zeobic mini mash w temperaturze nie przekraczajacej 70 stopni przez 30 minut a nastepnie przelac ziarno jeszczw wrzatkiem. 20 minut wyatarczy czy trzymac to w 70 stopniach przez godzine ?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

Ja namaczam przez ok 45 minut w temp. 70C. A co to będzie za piwo? Nie za dużo tego karmelowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie zrobilem godzinne moczenie w temeraturze 66-70 stopni nastepnie przelalem troche woda 80 stopni, jednak dalem prawie 500g na mixture : Brewkit lager coopers plus 1.7kg ekstraktu jasnego plus troche chmielenia na aromat jest 22l piwa, wyszlo 12blg. Wyjdzie co wyjdzie i tak jest to eksperyment :) Coopers w gratisie wiec eksperymantuje, mialo byc cos do zgaszenia pragnienia, zobaczymy co wyjdzie ;)

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję na przyszły weekend (13 maja) warzyć weizena ok 12blg. Mam fiolkę drożdży FM41 gwoździe i banany ważna do 08.06.2017 doradźcie czy:

1) zadać fiolkę prosto do brzeczki,

2) rozbujać na starterze, a cały starter wlać do brzeczki,

3) rozbujać na starterze, do lodówki aż drożdże opadna na dno i zadać tylko gęstwę z dna kolby?

Edytowane przez Versaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi podpowiedzieć jak lepiej odfiltrować dodany chmiel? We czwartek dodałem granulat (60g) i chcę go przetrzymać o jutra. Jutro planowałem rozlew, ale jedna rzecz mnie zastanawia - jak oddzielić ewentualne pozostałości chmielu unoszące się w piwie? Ponieważ fermentor nie posiada żadnego kranika od razu zrezygnowałęm ze wszelkich akcji typu filtr z oplotu czy inne bardziej zaawansowane sposoby, a nastawiłęm się na filtrację rajstopą ;).

 

Zastanawiam się tylko jak to wszystko zrobić - tzn. czy lepiej przelać wszystko do innego fermentora (kupiłem 2gi) przez wyparzoną rajstopę i potem np. dodać syrop i rozlewać do butelek? To by było w sumie ułatwienie, bo ostatnio wyliczony cukier rozpuszczony w wodzie dodawałem na piechotę strzykawką do każdej butelki - było to nieco upierdliwe, ale tak akurat wyszło. 

 

Czy filtrować np. zakładając rajstopę gumką na koniec wężyka zanurzonego w piwie? Chyba to jest bardziej problematyczne, bo może się zapychać...

 

Będę wdzięczny za wskazówki. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.