Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, punix napisał:

Jak długo fermentowałeś i w jakich temperaturach? Granaty nie powstają że zbyt dużej ilości drożdży w butelce, tylko przy butelkowaniu niedofermentowanego piwa. Do szklanki nalewasz bez osadu?

Fermentowałem 22 dni. BLG stanęło na 3 i nie spadało. Zaczynałem od 18'C, podbiło do 19-20', ostatnie 3 dni w 21'C . Do szklanki nalewam bez osadu.

 

Po dodaniu chmielu na 3 ostatnie dni bujałem fermentorem dla lepszego rozprowadzenia chmielu (raz dziennie, ale na rozlew osad na dole był dość skupiony). Rozlewałem piwo z temp. ~20'C. Siódmy dzień od zabutelkowania stoi w 20'C. 

 

Martwić się, czy przenieść butelki do piwnicy (15'C) i za tydzień sprawdzić kontrolnie jedną buteleczkę? 

Edytowane przez żółtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bujanie moim zdaniem nie potrzebne. 

Biorąc pod uwagę że piwo ma dopiero 7 dni, zostawił bym je na co najmniej kolejny tydzień a lepiej dwa i wtedy zobaczył jak to wyglada. Nawet jeśli piwo już w pełni się nagażowało drożdże mogły nie mieć wystarczająco czasu by opaść. A mogły się nawet w pełni nie nagazowac i drożdże w jakimś stopniu jeszcze pracują. U mnie po 7 dniach nie są jeszcze w 100 procentach nagazowane, choć trzymam w niższych temperaturach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, żółtek napisał:

Fermentowałem 22 dni. BLG stanęło na 3 i nie spadało. Zaczynałem od 18'C, podbiło do 19-20', ostatnie 3 dni w 21'C

 

Przed butelkowaniem dobrze jest zrobić jeszcze cold crash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Pszenica nie ma łuski i daje mniejszą paloność niż jęczmień. Raczej daje się ją do porterów, black IPA 
Ja tego mam 5kg :( Chciałem zrobić 100% pszenice. Oddać tego nie oddam bo mój błąd.
Jaki smak bym osiagnoł robiąc z tego piwo? Nie pijalne całkowicie? Czy tam jest tyle cukrów co w normalnej pszenicy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podzielić się wiedzą na temat gęstwy do piwa. Zebrałem pierwszy raz gęstwę z Dry Stouta i zastanawiam się, czy mogę ją wykorzystać do jasnego piwa? Z wiki doczytałem, że lepiej jest z piwa jasnych do ciemnych i słabych do mocnych...

Edytowane przez tymbarck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz. Ta ilość piwa która zostanie w gęstwie nie powinna wpłynąć na smak i kolor następnego. Jak będziesz miał gęstwę kilka dni w lodówce, to drożdże zbiją się na dno, a płyn zbierze się u góry, więc po prostu go wylej przed zadaniem reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podzielić się wiedzą na temat gęstwy do piwa. Zebrałem pierwszy raz gęstwę z Dry Stouta i zastanawiam się, czy mogę ją wykorzystać do jasnego piwa? Z wiki doczytałem, że lepiej jest z piwa jasnych do ciemnych i słabych do mocnych...
Spokojnie używaj. Możesz dla pewności przemyć.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat - Dezynfekcja po pierwszym kwasie.

Plan mam następujący - zalewam 3% roztworem NaOH cały fermentor, wszystkie rurki, kraniki itd (oczywiście poza elementami metalowymi/miedzianymi). Zostawiam to na kilkanaście godzin. Wszystko dokładnie płuczę.

Następnie, dla drugiego stopnia pewności, stosuję 2% roztwór pirosiarczynu sodu. Zostawiam wszystko w fermentorze na kilka godzin.

Następnie, dla trzeciego stopnia pewności, stosuję OXI.

 

I tu pojawiają się dwa pytania:

1. Czy Pirosiarczyn sodu też reaguje z miedzią? Czy przy drugim stopniu pewności mogę do fermentora wrzucić także filtrator z oplotu?

2. W poniższym artykule przeczytałem, że NaOH trzeba dla pewności dezaktywować. W jednym zdaniu napisane jest:

Cytat

Dla bezpieczeństwa należy go dezaktywować, za pomocą kwasku cytrynowego, jeżeli jednak stosujemy kwasowe środki do dezynfekcji (ClO2, Piro, Starsan) nie ma takiej konieczności

Natomiast w drugim zdaniu:

Cytat

Natomiast w przypadku środków (OXI, pirosiarczyn), których odczyny są zasadowe lub neutralne, fermentor dobrze przepłukać wodą z kwaskiem cytrynowym.

 

Przecież piro to właśnie prosiarczyn, prawda? Muszę zatem dezaktywować NaOH, czy nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak mogę obliczyć jakie otrzymam piwo z wysłodzin po RISie? Planuję zrobić 10l RISa z brzeczki przedniej z zasypu ok 7kg - 6,5kg pale ale + 0,5kg carafa III. Teroretycznie brewness przy wydajności 70% wylicza mi 28,5blg dla 10l RISa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym uwarzyc świąteczne piwo. Myślałem jako słód podstawowy pale ale  5kg na 25l brzeczki, może jakiś jeszcze? Chiałem dodać pomarańcze mandarynki może cytrynę , tylko nie wiem czy do gotowania a może do fermentacji.  Godzina Chmielenie marynka 25 g na gorączkę. Jaki chmiel polecacie na zimną . Fermentacja drożdże D Fermentis Saflager W-34/70 temperaturę do 15  tydzień i tydzien cichą . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzegorz Łomako napisał:

Witam chciałbym uwarzyc świąteczne piwo..

W tej temperaturze to lepiej S-04 albo US-05. Czasu nie zakładaj a jeśli już to 2-3 tygodnie w jednym pojemniku. Co do świątecznych to wyczytałem, że najlepiej wybrać najpierw styl bazowy a potem zobaczyć czym go podkręcić: przyprawy korzenne, ciemne cukry, melasa, skórki cytrusów... I nie chmielił na zimno.

 

Powodzenia.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, zasada napisał:

W tej temperaturze to lepiej S-04 albo US-05. Czasu nie zakładaj a jeśli już to 2-3 tygodnie w jednym pojemniku. Co do świątecznych to wyczytałem, że najlepiej wybrać najpierw styl bazowy a potem zobaczyć czym go podkręcić: przyprawy korzenne, ciemne cukry, melasa, skórki cytrusów... I nie chmielił na zimno.

 

Powodzenia.

Kjedy dawać skóry z owoców, do gotowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z innej beczki.

Przeleżały mi chmiele z zestawu do którego nigdy się nie zabrałem.

Zostały zapakowane hermetycznie w sklepie prawie rok temu i leżały w lodówce, ale nie w zamrażarce, a ostatni miesiąc nawet w temperaturze pokojowej.

Warto jeszcze je użyć tych chmielu czy za duże ryzyko, że się już nie nadają?

Są to Pacyfica, Green bullet i Nelson Sauvin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, radekfilon napisał:

Ja z innej beczki.

Przeleżały mi chmiele z zestawu do którego nigdy się nie zabrałem.

Zostały zapakowane hermetycznie w sklepie prawie rok temu i leżały w lodówce, ale nie w zamrażarce, a ostatni miesiąc nawet w temperaturze pokojowej.

Warto jeszcze je użyć tych chmielu czy za duże ryzyko, że się już nie nadają?

Są to Pacyfica, Green bullet i Nelson Sauvin. 

ruska ruletka, ja bym nie ryzykował. spróbuj  obwąchać, jak trąbi skarpetą albo kalesonami to od razu wal w śmietnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Grzegorz Łomako napisał:

Kjedy dawać skóry z owoców, do gotowania?

Na koniec gotowania. I nie skóry tylko skórki pozbawione tego białego - albedo, albo już ususzone ze sklepów dla piwowarów, albo świeże oskrobane z umytych owoców wyleżane w alkoholu jakimś (te akurat też na cichą można). Szukasz w ogóle odpowiedzi już udzielonych na forum czy leniwcujesz? Na szybko trzy tematy: 1, 2 - tutaj nawet konkretny przepis i wskazówki znajdziesz, 3.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz spie### piwo ;( Mam w butelce granaty tydzien po butelkowaniu otwarta ciepła nie schlodzona butelka robi gejzer. Podejrzewam niedofermentowanie na burzliwej bo tak piwo wygladalo i smakowalo ok. Podpowiedzcie czy da sie to jeszcze jakos odratowac ?
1. Otwierac pomalu z 1zl na otwieraczu i ponownie kapslowac czy
2. Sprobowac schlodzic bo jak na razie schlodzone nie gejzerowalo i zlac ponownie do wiadra i rozlac ?
4. Kanal ? :(

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.