Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na dniach czeka mnie butelkowanie chcę zamiast glukozy dodać suchy ekstrakt. Jak radzicie to zrobić?

Porcja do każdej butelki czy rozpuścić 140 g jak glukozę? zagotować i ostudzić?

Mogę wrzucić do szybkowaru i zrobić mini warkę jak na starter ale w jakiej ilości wody?

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, WojtekGaaD napisał:

Porcja do każdej butelki czy rozpuścić 140 g jak glukozę? 

Jak wrzucisz suchy ekstrakt do butelki to Ci się nie rozpuścić. Zrobi się grudka i może być problem z nagazowaniem. 

Zrób po prostu roztwor wodny z ekstraktem taka jakby brzeczke z 200ml wody. Zagotuj, ostuc i wlej do wiadra rozlewajacego, na to młode piwo. 

Pamiętaj że ekstraktu trzeba dodać więcej niż glukozy. Skorzystaj z kalkulatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie są żywe drożdzaki? Gestwa się nie rozwarstwia, stoi 2 dni w lodówce. Ten pasek cm od dołu to nie warstwa tylko przetłoczenie na słoiku. Czyżby same trupy? 1d7feb41e534bf15be7c85f4384c6064.jpg&key=33fc4e5f64236f368892c4afa0cdfa550d6ee4e111e946031f9418512059742a

 

 

 

 

Gęstwa nie zawsze się rozwarstwia. Nic sie nie martw. Przed użyciem w nastepnej warce zlej piwo/wodę znad drożdży i zadaj gestwy wg kalkulatora.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Nie rozumiem.  

 

 

 Widać

 

 

 

Gęstwa nie zawsze się rozwarstwia. Nic sie nie martw. Przed użyciem w nastepnej warce zlej piwo/wodę znad drożdży i zadaj gestwy wg kalkulatora. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 Dzięki!

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam   Planuję uwarzyć APA   miało być 50% pilzneński i 50% Pale ale , no właśnie miało być  bo zamiast  słodu pale ale kupiłem golden ale  (  nie wiem czy  źle zamówiłem  czy mi zle wysłali) .  czy moge użyć golden ale  do  tej apy   czy nie ma sensu   gdyż   smak sie pogryzie  z dużą ilościa chmielu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam   Planuję uwarzyć APA   miało być 50% pilzneński i 50% Pale ale , no właśnie miało być  bo zamiast  słodu pale ale kupiłem golden ale  (  nie wiem czy  źle zamówiłem  czy mi zle wysłali) .  czy moge użyć golden ale  do  tej apy   czy nie ma sensu   gdyż   smak sie pogryzie  z dużą ilościa chmielu?
Golden jest podobny do wiedeńskiego. Bedziesz miał więcej ciasteczkowo-biszkoptowych aromatów i posmakow. Będzie pełniejsze niż na pale ale.
Ale może spróbuj, zawsze to jakiś eksperyment :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Mój hafewaizen z ekstraktów (hehe) pięknie pachnie i fermentuje we własnoręcznie przeze mnie zmontowanym pudle ze styropianu (8cm), płyn aktualnie ma temp. 16,8 - wiem wiem - nieco za nisko - ale moje pytanie dotyczy cichej: w jakiej temp. powinna przebiegać cicha fermentacja? W wyższej czy niższej? Oczywiście nie ma żadnego chmielenia na zimno ale pomyślałem sobie niech to piwko sobie jeszcze poleży. Dzięki za wszelkie sugestie nie tylko w tym temacie :)

Edytowane przez koncept
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdzie znajdę kalkulator do obliczenia ilości gęstwy? Ten link z artykułu na wiki o zbieraniu jest nieaktualny.

Dodatkowo przymierzam się do BDSA (QUAD) i mam FM25 ale Dori w recepturze pisze, że najlepsza byłaby gęstwa z tych drożdży co radzicie uwarzyć przed QUADem?

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, WojtekGaaD napisał:

Witam

Gdzie znajdę kalkulator do obliczenia ilości gęstwy? Ten link z artykułu na wiki o zbieraniu jest nieaktualny.

Dodatkowo przymierzam się do BDSA (QUAD) i mam FM25 ale Dori w recepturze pisze, że najlepsza byłaby gęstwa z tych drożdży co radzicie uwarzyć przed QUADem?

Wojtek

 

Na przykład tutaj:

https://www.brewersfriend.com/yeast-pitch-rate-and-starter-calculator/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, WojtekGaaD napisał:

A jaką wartość "Slurry Density:" należy wpisać dla 7 dniowej gęstwy?

 

Masz opis na stronie:

 

"Yeast Slurry:

  • Default slurry density is 1 billion cells / mL, but you can adjust it. Some sources say it is as high as 5 B / mL.
  • Specify the amount of slurry in Liters."

Pozostaw domyślną wartość. Gęstwy i tak zapewne nie będziesz dokładnie odmierzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzegorz Żukowski napisał:

 

Hefeweizen nie dajesz na cichą. Przenieś na kilka dni do temperatury pokojowej i butelkuj

No ok zasugerowałem się instrukcją a w niej jest napisane że cicha 5-7 dni w temp. pokojowej a dopiero potem na chłodniej. Czyli wynika z tego że nie przelewać tylko ze wszystkim przenieść. Ok dzięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Sugerowałem się opisem z wiki:

Cytat

" Należy obliczyć, ile gęstwy potrzebujemy do naszego piwa, z grubsza 100 ml gęstwy (czystej, świeżej i dość gęstej) zawiera ok. 200 mld komórek drożdzowych, potrzebnych dla zaszczepienia przeciętnej warki górnej fermentacji. Należy też uwzględnić wiek gęstwy, co tydzień ginie ok. 25% komórek drożdżowych

 

Zadawałem już kilkukrotnie gęstwę z sucharów US-05ale S-04 ostatnio pożarły mi warkę w 2 dni i teraz mam z nich gęstwę nie chciałem przesadzić żeby nie wyszły z fermentatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Gdzie znajdę kalkulator do obliczenia ilości gęstwy? Ten link z artykułu na wiki o zbieraniu jest nieaktualny.
Dodatkowo przymierzam się do BDSA (QUAD) i mam FM25 ale Dori w recepturze pisze, że najlepsza byłaby gęstwa z tych drożdży co radzicie uwarzyć przed QUADem?
Wojtek
Polecam tę apkę
https://play.google.com/store/apps/details?id=dev.lampart.bartosz.brewingcalculator

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj uwarzyłem pierwsze piwko - pomysł na polskie ale z 2 puszek jasnego ekstraktu słodowego WES. Wyszło mi dość wysokie BLG - 14 prawdopodobnie przez to, że odparowało zbyt wiele wody której nie miałem jak dolać.  Zamiast 20 litrów wyszło około 18... Kolor piwka też wydaje mi się zbyt ciemny, nijak nie podobne do złotego, trunku, raczej bursztynowy. Pytanie: Czy mogę rozcieńczyć je nieco na etapie przygotowania do refermentacji? Zamiast np 0,8 litra wody dać 2 litry? i czy kolor się w trakcie fermentacji rozjaśni, czy już taki ciemny zostanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.