Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Alien844 napisał(a):

Ostatnio do gotującej brzeczki dodałem mech irlandzki.

Czy można gęstwę drożdży po nim zebrać ?

Pytam ponieważ osad z drożdży jest trochę inny w wyglądzie.

 

Można zbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Alien844 napisał(a):

Kocioł Royal po naciśnięciu + i - wyświetla się ustawienia C1 i C2, do czego te ustawienia i oznaczenia oznaczają ?

 

Jaki sprawdzony termometr polecacie do pomiaru podczas zacierania?

W royalu C1 to korekta temp

https://www.manualslib.com/manual/2073226/Royal-Catering-Rcbm-40n.html?page=9#manual

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Alien844 napisał(a):

No tak ale, który pokazuje prawidłowo :))

Nic już ogarnąłem miałem jeszcze taki elektroniczny do mięsa i pod jego wskazania dobrałem odpowiedni.

Można sprawdzić na gotującej wodzie,  powinno być 100 stopni, ewentualnie z korektą dla wysokości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Ununul napisał(a):

 

Może źle się wyraziłem bardziej chodzi mi o to iż jak narobię 200 butelek piwa a wypije 100 przychodzi jesień więc przerzucam się na coś mocniejszego.

Więc te 100 butelek piwa musi przeczekać na cieplejsze dni.

I pytanie czy przez okres paru miesięcy piwu coś może się stać w szkle oraz plastiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alien844 napisał(a):

Może źle się wyraziłem bardziej chodzi mi o to iż jak narobię 200 butelek piwa a wypije 100 przychodzi jesień więc przerzucam się na coś mocniejszego.

Więc te 100 butelek piwa musi przeczekać na cieplejsze dni.

I pytanie czy przez okres paru miesięcy piwu coś może się stać w szkle oraz plastiku?

Im mniej ma wad tym może dłużej stać. Największe problemy na które trzeba zwrócić uwagę to przegazowanie i utlenianie. No i przechowywanie. W optymalnych warunkach parę lat postoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem bardziej chodzi mi o to iż jak narobię 200 butelek piwa a wypije 100 przychodzi jesień więc przerzucam się na coś mocniejszego.
Więc te 100 butelek piwa musi przeczekać na cieplejsze dni.
I pytanie czy przez okres paru miesięcy piwu coś może się stać w szkle oraz plastiku?
Masz lodówkę do fermentacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, INTseed napisał(a):
8 godzin temu, Alien844 napisał(a):
Może źle się wyraziłem bardziej chodzi mi o to iż jak narobię 200 butelek piwa a wypije 100 przychodzi jesień więc przerzucam się na coś mocniejszego.
Więc te 100 butelek piwa musi przeczekać na cieplejsze dni.
I pytanie czy przez okres paru miesięcy piwu coś może się stać w szkle oraz plastiku?

Masz lodówkę do fermentacji?

Jedynie że styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, x1d napisał(a):

Im mniej ma wad tym może dłużej stać. Największe problemy na które trzeba zwrócić uwagę to przegazowanie i utlenianie. No i przechowywanie. W optymalnych warunkach parę lat postoi.

Czyli przez te kilka  miesięcy nic im się nie stanie jak poczekają do wiosny, wiadomo coś będzie ubywać ale nie w takiej ilości jak w okresie letnim :)

Edytowane przez Alien844
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

6 godzin temu, monodem napisał(a):

Poprostu warzy się więcej niż można wypić. Ot i cała tajemnica 😉

napisałem "macie ciepliwość" w sensie: macie cierpliwość do kolegi,  który zadaje wiele podstawowych pytań co oznacza że nie chce mu się przeszukać forum a przecież znalazłby tu wyczerpujące odpowiedzi na 98% niefrasobliwie zadanych przez siebie pytań i problemów ale po co szukać jak się zakłada że się nie znajdzie. taki myk

ale spoko ja też zadaję czasem pytania a wy uprzejmie odpowiadacie :D

Edytowane przez g_berger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale jak sie zaczyna to za bardzo czlowiek nie potrafi jakos tego zebrac w jedna calosc. Jest takie rozdarcie, niektore rzeczy sie robi do konca nie wiadomo dlaczego. Poza tym ja sie nie czuje pokrzywdzony, dlatego ze komus odpisuje.

 

Niemniej ja wiekszosc odpowiedzi na moje watpliwosci moge znalezc wyszukujac historie na forum. Z drugiej strony, gdyby te pytania nigdy nie padly to odpowiedzi tez by nie bylo

Edytowane przez Ununul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, g_berger napisał(a):

 

 

napisałem "macie ciepliwość" w sensie: macie cierpliwość do kolegi,  który zadaje wiele podstawowych pytań co oznacza że nie chce mu się przeszukać forum a przecież znalazłby tu wyczerpujące odpowiedzi na 98% niefrasobliwie zadanych przez siebie pytań i problemów ale po co szukać jak się zakłada że się nie znajdzie. taki myk

ale spoko ja też zadaję czasem pytania a wy uprzejmie odpowiadacie :D

Tu kolego się mylisz właśnie czytam wiki, filmiki i posty na forach ale niektóre filmy, wpisy itd. czasem są starszawe a na obecne czasy zawsze coś mogło się zmienić ewentualnie ktoś wymyślił coś nowego.

Czasem informacje są rozbierzne iż nie wiadomo jak jest naprawdę.

Np.: szukałem informacji na temat przechowywania piwa w plastiku i znalazłem takie info "do 3 miesięcy później średnio bo plastik CO2 nie trzyma" a gdzie indziej taki wpis "po roku czasu piwo z plastiku było ok".

Wiem iż niektóre pytania są banalne ale zawsze tu się upewniam w niektórych rzeczach dzięki bardziej doświadczonym kolegom.

:)

Edytowane przez Alien844
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.