Skocz do zawartości

Co mogę zrobić z tych składników?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Troche juz czytalem watkow na tym forum ale postanowilem sie zarejestrowac. Stwierdzilem ze przyda sie poprosic o pomoc bardziej doswiadczonych kolegow po fachu:) Mam na koncie z bratem 2 warki z brewkitow i 3 warki z zacieraniem. W sobote bedziemy warzyc kolejne. Chcialem zrobic cos w stylu czerwonej ipki. Mam do dyspozycji slody strzegomskie: 

5kg pale ale

1kg pszeniczny

1kg karmelowy czerwony

Chmiele:

100g Chinook

100g Nelson

100g Motueka

Drozdze Safale S-04

Za wszystkie rady i propozycje z gory dziekuje;)

Jesli w zlym dziale napisalem to przepraszam i prosze o przekierowanie

Edytowane przez kijas555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kijas555 - cześć! Dobre miejsce.

Z samym czerwonym karmelem nie wejdziesz w widełki kolorystyczne Red IPA. Nawet dając go 1 kg na 5 kg pale (ale tego nie robiłbym w życiu).

Masz skąd wziąć prażony jęczmień? Albo jak uprażyć ze 100 g pszenicznego? Dodanie go do wysładzania może rozwiązać sprawę koloru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zasada napisał(a):

@kijas555 - cześć! Dobre miejsce.

Z samym czerwonym karmelem nie wejdziesz w widełki kolorystyczne Red IPA. Nawet dając go 1 kg na 5 kg pale (ale tego nie robiłbym w życiu).

Masz skąd wziąć prażony jęczmień? Albo jak uprażyć ze 100 g pszenicznego? Dodanie go do wysładzania może rozwiązać sprawę koloru.

 

Prazonego jeczmienia nie mam skad na szybko zalatwic. A uprazyc pszenice tzn. jak? Slody oczywiscie mam zesrutowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kijas555 napisał(a):

A uprażyć pszenice tzn. jak?

Jak masz ześrutowane to pewnie będzie trudniej. Po uprażeniu w papierową torbę i do szafki na jakiś czas.

http://alechanted.pl/2016/01/09/co-ja-jaram/

 

A poza tym wziąłbym z 4,5 kilo pale, 0,5 kg pszenicy, 0,25 kg karmelku i to zacierał na lenia godzinę w 66°C.

Do wysładzania dodał te 50-100g uprażonego na ciemno słodu pszenicznego.

A odnośni echmielenia to nie mam żadnego pomysłu poza tym, że najwięcej AA na 60 minut do powiedzmy 30 IBU bym dał a resztę na ostatnie 10-5-2-1-0 (wyłączenie) i hopstand jakoś bym rozparcelował.

Jak chłodzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastąpiłbym ten karmel jakimś słodem czerwonym np red ale z viking, 67 st, chmiele pół na 0 pół na zimno, jeżeli ma być mniej/bardziej gorzkie to mniej/więcej na 0, możesz też przetrzymać na whirlpoolu z 20 minut w 80 st. Z 7kg powinno wyjść 20parę litrów 15.

Możesz też jak pisze @zasada podbarwiać prażonym, ale dobrze mieś do tego kalkulator, bo łatwo "przepalić " zasyp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim. 

 

Mam takie oto skladniki.

  • 1,0kg słód pilzneński
  • 0,5kg słód pszeniczny 
  • 0,1kg słód dekstrynowy 
  • 0.5kg Pale Ale
  • 125g chmiel Zombie 
  • Drozdze (S33, s04, Gozdawa West coast, Mi15)

Jakie 10l piwa moglbym z tego zrobic bez zamowienia nowego slodu/drozdzy (z wyjsciem do sklepu po jakies platki owsiane czy cos innego co fermentuje nie ma problemu)

 

Myslalem o Pale Ale (chmielenie 5g na 60min gotowania, 45g na hopstand, 75 na dh)

albo jakis westcoast dosypujac 250g cukru (czy to za duzo?) (wychodzi 14 OG) wtedy 15g na 60min, 35 na hopstand i 75 na DH.

 

Jakies inne sugestie co tu zakombinowac albo dosypac? Jeden problem to temperatura fermentacji (bedzie pewnie powyzej 25stopni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, planuję właśnie przyszły sezon i przygotowuje sobie receptury (część z własnych doświadczeń część z piwowara a część z książek). Napotkałem jednak pewien problem i wiem że w tym wypadku wasza pomoc jest nieoceniona.

Zamierzam zrobić american wheat lub jego wariacje (Nie trzymam się mocno stylu).

zasyp prosty

50%pale ale

50% słodu pszenicznego.

Drożdże US-05.

Objętościowo celuje w 40l około 10blg.

Problem z którym przychodzę to chmielenie: 

To co mam po ostatnich zakupach wszystkie chmiele są z 2022r.

Marynka 9,4% - 150g

Oktawia 5,7%- 200g

Nelson sauvin 11,3%- 500g

Saaz 3%- 150g

HT Tradition 5,6%- 400g

Cascade 7,1%- 200g

Centennial 10,1%- 400g

Amora preta 11,2%- 200g

Galaxy 16,5%- 100g

Lubelski 4,7%- 150g

Mouteka 6%- 300g

Nie ukrywam że chmiele europejskie planuję zostawić na co innego ale gdyby nie było innej opcji to myślę że poświęcę;)

Mam nadzieję że coś podpowiecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na dniach będzie właśnie taka " po mojemu" pszenica. Dałbym Lubelski na goryczkę na początku gotowania, w połowie i na ostatnie parę minut, do tego dałbym z Twoich chmieli Cascade na whirpoola i na zimno jakieś 30g na cichą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio dostałem za darmo resztki słodów nie śrutowanych które leżą już z ok. 6m-y jak nie dłużej. Coś da radę z nich zrobić ? Co ewentualnie dokupić żeby je wykorzystać ? Poniżej lista:

 

Słód pszeniczny ok. 2kg

Słód wiedeński ok. 2kg

Słód monachijski ok.2kg

Słód zakwaszający weyermann ok.200g

Słód karmelowy 50EBC ok. 100g

Carafa II special weyermann ok.100g

 

Jeszcze z chmielu dodatkowo zostało mi ok 15g Columbusa ale to mogę wykorzystać do czegoś innego.

 

Szykuję się do zakupów na nowe warki dlatego pytam żeby zamówić już z wykorzystaniem tego co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunkelweizena nigdy nie ważyłem można spróbować.

 

Po przeliczeniu zasobów okazało się że są trochę większe niż myślałem :)

 

Więc żeby wykorzystać do końca słód karmelowy i Carafe II, złożyłem coś takiego:

 

Słód pszeniczny          3,5kg

Słód monachijski        2,4kg

Słód karmelowy          320g

Carafa II special          150g

 

(Jak mało to można pszenicznym i monachijskim trochę podbić)

 

 

Do tego zakupię chmiel Tettnanger (60min na gotowanie)

50g chmielu starczy czy może 70g ?

 

A drożdże MANGROVE JACKS M20 

 

Coś takiego może być ?

Ile wody do zacierania i wysładzania użyć. Do zacierania myślałem na 23L a wysładzanie ?

 

No i jak zacierać ?

 

Mash In
67°C 60 minut

Mash Out
75°C 10 minut

 

Kurcze nawet nie wiem jak to potem fermentować 😱

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich

 

Zacząłem zabawę w piwo jak pewnie większość od Brewkitów. Następnie ekstrakty niechmielone i samodzielne chmielenie. Aż przyszedł czas na zestawy surowców z pełnym zacieraniem. Takich warek mam za sobą 5. Ostatnio dostałem od zniechęconego piwowara domowego :

- Słód jęczmienny Pale Ale 5.5-7.5 EBC Weyermann® 5 kg

- Słód jęczmienny monachijski typ II 20-25 EBC Weyermann® 1 kg

- Chmiel Magnum granulat 30 gr

- Chmiel Sorachi Ace granulat 50 gr

Z własnych zasobów posiadam :

- Chmiel Saaz granulat 20 gr

- Chmiel Willamatte granulat 20 gr

- Chmiel Lubelski granulat 20 gr

- Drożdże SafAle S-33 11,5 gr

- Drożdże SafAle S-04 11,5 gr

 

Doradzi ktoś co z tych składników można wyczarować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. celując w ok. 12-13 ekstraktu, koło 90% pale ale i 10% monachijskiego (można zmienić proporcje), możesz dać Magnum na goryczkę a Sorachi Ace i Wiliamette na hop stand można zrobić całkiem fajne APA (celowałbym w niższy-średni zakres IBU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łachim dziękuję za odpowiedź. Ale mógłbyś napisać mi łopatologicznie jak konkretnie to zrobić? Dotychczas korzystałem z instrukcji dołączonych do zestawów. Pewnie jak dobiję do Twojego poziomu ilości warek to ogarnę sam. Na chwilę obecną potrzebuję pomocy ile dać zasypu, jakie przerwy, itd. Wsypać całość czy mam czy podzielić? Ile docelowo ma być litrów warki? Wiem że dużo pytań ale dopiero się uczę. Pewnie sam bym coś wymyślił ale szkoda mi zmarnować składniki. Myślę że na indywidualne eksperymenty jeszcze przyjdzie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, I.K. napisał(a):

łopatologicznie

Poziom tlumaczenia jaiego wymagasz, bez informacji jak warzysz (w czym zacierasz, jak filtrujesz, jaka masz pojemność sprzętów,jak chlodzisz, jakie miałeś dotychczas wydajność etc.) jest trudny do osiągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.