Skocz do zawartości

Brewkit z dodatkowym chmielem


eXtrim

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Pasquallo napisał:

Dwa english bittery myślałem dać....

W takim razie powinno wyjść koło 55 IBU (jeśli to Coopers, bo oni są na tyle porządni, że podają IBU swoich brewkitów i można spokojnie przeliczyć ?). Jak lubisz goryczkę to nie widzę żadnego żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zasada napisał:

Przy takim zapasie wziąłbym dwa brewkity piw lekko chmielowych, albo jeden piwa mocniej i jeden słabo chmielonego, nastawił i po spróbowaniu decydował co dalej. Pytanie jakie masz te puchy (weizen, mild, blond, lager, sparkling ale to będa te nisko-średnio chmielone zakładam). No i kurde, aż chce się zapytać niedyskretnie: skąd? Bo brzmi jak materiał na dobrą historię.

Opiszę historię w weekend, to na pewno... W sklepie osiedlowym mają 1.2 kg ekstraktu niechmielonego tylko... Jest jakiś sposób, żeby się dowiedzieć ile dać cukru w to miejsce? Bo większość ma 1.7.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pasquallo napisał:

Jest jakiś sposób, żeby się dowiedzieć ile dać cukru w to miejsce? Bo większość ma 1.7.... 

Czekaj, ile dać cukru białego zamiast brakującego 0,5 kg ekstraktu?

W tutejszej wiki na bank jest jakiś przelicznik, na oko jednak nie więcej niż 0,5 kg.

 

edit: https://www.piwo.org/forums/topic/8348-refermentacja/ nawet nie w wiki tylko w wątku masz podane.

Cytat

100g cukru = 116g glukozy krystalicznej = 150g suchego ekstraktu = 188g ekstraktu w syropie = 118g miodu

oraz w drugą stronę:
 

Cytat

 

100g Glukozy = 87 gr cukru

100g Miodu = 83g cukru

100g suchego ekstraktu = 67 gr cukru

100g ekstraktu w syropie = 53 g cukru

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę odkopany, ale nurtuje mnie pytanie... Co wyjdzie jeśli wezmę dwa ekstrakty nachmielone i zrobię te 23l piwa? W sensie zamiast zestawu: ekstrakt chmielony plus niechmielony dam dwa chmielone? Będzie to pijalnie czy gorycz nie do przejścia? 
 
Wczoraj właśnie filmik na ten temat oglądałem, po polsku


Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.