Skocz do zawartości

Zadymiacze


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

No i zadymiłem jeszcze raz. Szynki, boczki, schaby, kiełbasy zwykłe i podsuszane, ale najbardziej jestem dumny z wędzenia resztki 0,8Kg słodu na blasze perforowanej z otworami fi3 z ramką . Namoczyłem ok 45min. przed wędzeniem pilzeńskiego i najpierw podsuszyłem we wędzarni w ok. 60°C , a potem gęstszym dymem i zostawiłem na noc na minimalnej cyrkulacji. Nie do końca pamiętam jak pachnie orginalnie wędzony słód, ale mój czuć dymem przez który przebija się zapach słodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Browar Starobielski też zadymia. Niestety z powodu postępującej jaskry mojego dziadka, jak i samego wieku (88l.), tradycję rodzinną przejął Piwowar Senior. W ten sposób rodzina nie stanęła przed widmem pierwszych od wieków Swiąt bez domowej szynki i boczków. Chcemy rozszerzyć działalność o kiełbasy, aby kultywować tradycje drugiego dziadka i wujka. A miałem schudnąć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Wyjdzie szynka - jaka będzie sam zobaczysz :tort:

może dobrze uwędzona, może okopcona - ważne że zacząłeś :tort:

To moje trzecie podejście. Póki co wychodzi mi średnia raz na rok, ale chyba będzie częściej, bo o wiele smaczniej, trwalsze i (nie czarujmy) chyba tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje trzecie podejście. Póki co wychodzi mi średnia raz na rok, ale chyba będzie częściej, bo o wiele smaczniej, trwalsze i (nie czarujmy) chyba tańsze.

Z tym tańsza to przesadziłeś. Ostatnio widziałem reklamy - szynka po 10zł z groszami za kg.

Jak kupisz mięsoz szynki tanio i zrobisz wszystko jak przykazuje przepis to nie uzyskasz takiej taniej szynki. ALE!!!!! uzyskasz szynkę super dobrą, która po kilkunastu dniach w lodówce dalej nadaje się do jedzenia. A degustatorzy będą Cię chwalić pod niebiosa. Oczywiście jak zrobisz dobrą bo spartolić łatwo tak jak przy piwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym tańsza to przesadziłeś. Ostatnio widziałem reklamy - szynka po 10zł z groszami za kg.

Jak kupisz mięsoz szynki tanio i zrobisz wszystko jak przykazuje przepis to nie uzyskasz takiej taniej szynki. ALE!!!!! uzyskasz szynkę super dobrą, która po kilkunastu dniach w lodówce dalej nadaje się do jedzenia. A degustatorzy będą Cię chwalić pod niebiosa. Oczywiście jak zrobisz dobrą bo spartolić łatwo tak jak przy piwie.

No właśnie. Taniości własnego wyrobu nie mierzę do szynki za 10 zł, bo w niej udział mięsa wynosi... A szynki w miarę normalne kosztują kilka razy więcej niż 10 zł. Ale co ja tu będę gadał o rzeczach oczywistych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W sobotę dostawa połowy świniaka ze wsi, czyli hodowanego bez tony antybiotyków i innych mączek rybnych! Nawet smalec na takim okazie jest o niebo lepszy. Wędzarnia po okresie srogich mrozów wróci do łask :beer: . Przy okazji trzeba będzie uwędzić troszkę słodu pszenicznego na grodzisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Przemo, żeby Cię pocieszyć to dodam że uwędziłem jeszcze 1kg pszenicznego na grodzisza :)

Co Ty chcesz zrobić z tego kilograma :D:lol::) jak będziesz na drugi raz wędził to uwędź dla mnie tak z 5 kg i daj cynka to się dogadamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.