Skocz do zawartości

Wieści z krajowej sceny piwowarskiej


nikiboom

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podaje lokalny portal(jelonka) w Janowicach Wielkich pod Jelenią Góra  1 maja ma nastąpić otwarcie Browaru Miedzianka

mają zaproponować między innymi piwa - Rudawskie, Cycucha Janowickiego oraz Górnika.

stronka browaru http://browar-miedzianka.pl/

Edytowane przez pawel332
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak podaje lokalny portal(jelonka) w Janowicach Wielkich pod Jelenią Góra1 maja ma nastąpić otwarcie Browaru Miedzianka mają zaproponować między innymi piwa - Rudawskie, Cycucha Janowickiego oraz Górnika. stronka browaru http://browar-miedzianka.pl/

 

http://www.piwo.org/topic/17610-browar-miedzianka-otwarcie-1-maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

 Ze niby wszystkie możliwe piwa rozpozna? Wystarczy znaleźć coś historycznego albo ekstremalnie niszowego i padnie, zresztą w tym programie, z tego co obserwowałem, to chyba chodzi o jakieś NADZWYCZAJNE zdolności, przekraczające ludzkie myślenie, jak np.:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

O Beskidzkim Browarze Rzemieślniczym, który fermentuje piwa w "plastiku" już pewnie słyszeliście. Miesiąc temu otwarł się pod Warszawą Browar Wehikuł, gdzie również zamiast stali użyto zbiorników z innego niż uznanego wszędzie surowca. Czyżby to początek zmian, czy tylko objaw urzędniczego przyzwolenia w najbardziej nasyconych browarami rejonach?

 

Tutaj zdjęcia z Wehikułu https://kilkaslowopiwie.com/2018/10/14/wizyta-w-browarze-wehikul-pierwszym-browarze-weekendowym/

 

Na zdjęciu poniżej z Beskidzkiego.

tanki.jpg

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Polski browar w obliczu sprzeciwu wobec piwa „White IPA Matters”

„Skłaniając czarnoskórego do picia tego obrzydliwego piwa w celach promocyjnych, drwią z ofiar rasizmu” – mówi socjolog Rafał Pankowski.Reklama nowego piwa o nazwie „White IPA Matters” polskiego browaru wywołała sprzeciw po tym, jak ludzie nazwali je rasistowską próbą „wykorzystania” śmierci George'a Floyda.

Reklama, wydana przez browar Mentzen należący do prawicowego polityka Sławomira Mentzena, pokazuje czarnoskórego barmana pijącego piwo, otoczonego symbolami z dalekiego południa Ameryki, w tym flagą Konfederacji.

W reklamie czarnoskóry mężczyzna wykonuje swoje obowiązki, podczas gdy kamera skupia się na symbolach. Ktoś wchodzi do baru i podaje piwo barmanowi, który bierze łyk i mówi: „To jest to, czego potrzebowałem”.

Polski browar od czasu publikacji reklamy jest zalany skargami, twierdząc, że jest rasistowska i powinna zostać usunięta.

„Piwo wykorzystuje śmierć George'a Floyda i rasistowski sprzeciw wobec globalnego ruchu Black Lives Matter” – powiedział Daily Mail Rafał Pankowski, polski socjolog i szef Centrum Monitorowania Europy Wschodniej Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”. .

„Producent bawi się rasistowską historią i symboliką południa Stanów Zjednoczonych. Nakłaniając Czarną osobę do wypicia tego obrzydliwego piwa w celach promocyjnych, drwią z ofiar rasizmu. Żaden przyzwoity piwosz nigdy nie powinien płacić ani grosza za ten skrajnie prawicowy wyczyn w zbieraniu funduszy ”- dodał.

Firma nie odpowiedziała jeszcze na zarzuty i skargi.

Pan Mentzen, właściciel marki, jest członkiem polskiej prawicowej Konfederacji i brał udział w dwóch wyborach - wyborach samorządowych w Toruniu w Polsce w 2018 r. i do Parlamentu Europejskiego w 2019 r. - oba przegrał według DailyMail.

George Floyd był czarnoskórym mężczyzną, który został zabity przez policjanta Dereka Chauvina, który klęczał na jego szyi i plecach przez prawie 10 minut, odpowiadając na jego aresztowanie.

Źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde aż wypowiem się bo chyba pewna granica zostaje ostatnio poprostu przekraczana zbyt często. 

 

Może ja źle rozumiem pojęcie rasizmu, ale gdzie tu jest rasizm? Wystąpił aktor czarnoskóry w reklamie piwa, dostał za to wyngrodzenie zapewne. Napił się piwa. TUtaj ja po prostu nie widze nigdzie rasizmu ( no chyba że owy aktor to jest niewolnik Mentzena). Nazwa piwa jest zła? Ja to rozumiem że własnie o to chodziło, wywołąło burzę i tak naprawde zrobiło bardzo dużo zamieszania ale cel osiągniety bo mówi się o tym piwie! Czy jest rasistowska? No znowy moze ja się myle ale uważam że każde życie się liczy. 

 

"Skłaniając czarnoskórego do picia tego obrzydliwego piwa w celach promocyjnych, drwią z ofiar rasizmu” - Ale że co że problemem jest że jest czarny? czy że go "skłonili" płacąc mu? Zaraz usłysze że jest biedny i wykorzystano jego biede. A czy Rafał chociaż spróbował tego piwa żeby odrazu oceniać że jest obrzudliwe? ciekawe jakie ma doświadczenie na polu oceny sensorycznej piwa żeby z taką szczegołowością opisywać walory estetyczno-smakowe owego wspomnianego piwa. 

 

„Piwo wykorzystuje śmierć George'a Floyda i rasistowski sprzeciw wobec globalnego ruchu Black Lives Matter” - Czyli jak akrtwista BLM podbija do mnie na ulicy i karze mi jako "białemu supremiście" uklęknąć to czy to właśnie nie jest rasizm? nie zna mnie a wymaga odemnie czegoś tylko ze względu na mój kolor skóry i mnie segreguje na BLM i Supremistów. 

 

Świetna zagrywka marketingowa. Gównoburza o nazwe i reklama sama się napędza. 

Szukanie wszędzie rasizmu i zapominanie że to działa w obie strony ( tak czarni też potrafią być rasistami! Sic!) już przestało bawić teraz to poprostu irytuje.   

 

Sorry za off top zdenerwowałem się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Portal Agro Industry prowadzi plebiscyt "Browar z duszą" w trzech kategoriach wielkości: do 20 tys. hekto, do 100 tys. hekto i Duży Browar.

https://www.agroindustry.pl/index.php/z-dusza/

Głosowanie trwa od 2 lutego godz. 8.00 do 28 lutego godz. 18.00. Dziennie z jednego adresu IP można oddać jeden głos.

 

Kandydaci zgłaszali się samodzielnie, wygląda to nieco randomowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zasada napisał:

Portal Agro Industry prowadzi plebiscyt "Browar z duszą" w trzech kategoriach wielkości: do 20 tys. hekto, do 100 tys. hekto i Duży Browar.

https://www.agroindustry.pl/index.php/z-dusza/

Głosowanie trwa od 2 lutego godz. 8.00 do 28 lutego godz. 18.00. Dziennie z jednego adresu IP można oddać jeden głos.

 

Kandydaci zgłaszali się samodzielnie, wygląda to nieco randomowo.

 

Ale że Edi i Koreb się nie zgłosił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
12 godzin temu, anteks napisał:

Kraftem roku został Porter Staropolski

Super! Mój ulubiony browar w końcu doceniony! Po świetnych piwach PRL, Koźlak, Pszenne i wybitnym- Chmielne(świetnie utlenione i ten szmaciano-apteczny aromat!) nastała Nowa Era Polskiego Kraftu. Porter Staropolski, ten wybitny ultra sztos został w końcu doceniony. Aż nie mogę doczekać się kolejnej edycji. Ciekawe który browar za rok nas zaskoczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego portera nie piłem w ogóle ale ma niezle opinie. Z browaru pamiętam kilka dobrych piw sprzed powiedzmy kilkunastu lat (porter 18 w bączkach sprzedawany jako ciemne mocne w kerfujach, złote czy acan). Potem likwidację, licytacje, spory prawne z browarami łódzkimi etc.

Ale tutaj ważna wydaje mi się także definicja. Dla mnie Staropolski jest browarem regionalnym. Nie mam ochoty/ czasu szukać kryteriów. Jak spotkam porter 180 to kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.