Skocz do zawartości

2013.11.16 V Śląski Konkurs Piw Domowch


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

A nie dałoby się przesunąć terminu wysłania butelek o ten jeden dzień? Wzięłoby się kuriera w poniedziałek, na wtorek by doszło. Bo tak, to trzeba wysyłać już 30 października, a do tego czasu pewnie nie zdążę z butelkowaniem.

 

Oczywiście nie mam jakiegoś wielkiego ciśnienia. Zdąży się to dobrze, nie zdąży to trudno.

 

Jeszcze jedno pytanie - w razie dużej liczby zgłoszeń, eliminacje kiedy się będą odbywać? I w jakich temperaturach będzie przechowywane piwko? Bo jak zabutelkuję dzień przed wysłaniem i nie zdąży się nagazować, to też to nie będzie miało większego sensu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajcie się więcej prosić oraz nie czekajcie na piątek z wysyłką piw. Dodam, że piw jest dojść mało (lub prawie wcale) więc konkurencja albo śpi albo wszyscy czekają na ostatni moment.

Jeszcze wieczorem podam sponsorów oraz nagrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Weizenbock wyruszył dzisiaj w podróż do Chorzowa. Pierwszy raz w życiu wysłałem na konkurs piwo, którego nie miałem szansy jeszcze spróbować. Butelkowane w sobotę. Jak przejdzie eliminacje to będzie miał 2,5 tygodnia w momencie oceny.

No cóż, jak dobrze wypadnie to następnym razem nadam na poczcie fermentor.

 

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź na całość! Wyślij słód, chmiel i drożdże. Wodę to już sobie sędziowie sami naleją ;)

Edytowane przez JacekKocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź na całość! Wyślij słód, chmiel i drożdże. Wodę to już sobie sędziowie sami naleją ;)

 

Docelowo myślę o wysyłaniu samej receptury. W sumie konkursy są organizowane na ogół przez dobrych i sprawnych piwowarów więc powini sobie poradzić.

W Poznaniu są już przygotowani na tą innowacje. W arkuszy zgłoszeniowym można im nawet wpisać ile i jakich drożdzy zadać :)

 

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przejdzie eliminacje to będzie miał 2,5 tygodnia w momencie oceny.

 

Hmmmm.... To może, by trochę podnieść średnią czasu od rozlewu i podrzucić takiego leżakującego od prawie pół roku? Wydaje mi się, że już całkiem fajnie się ułożył.

W końcu gdzie miałbym debiutować z konkursami piwowarskimi jak nie na Ślůnskim KPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mi tam, najwyżej się dowiem, że na piwowara się nie nadaję :)

3 butelki bez etykiet + wypełniony formularz (+ ewentualnie jakiś załącznik dla przyjmującego), do tego wpłata wpisowego na konto i tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy w temacie konkursu i wysyłania nań swoich butelek, to mam dosyć istotne pytanie, związane z tematem. Czy jest jakaś firma kurierska, która przyjmie ode mnie paczkę w sobotę lub niedzielę tak, by móc ją doręczyć na poniedziałek? Z Krakowa do Chorzowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mi tam, najwyżej się dowiem, że na piwowara się nie nadaję :)

3 butelki bez etykiet + wypełniony formularz (+ ewentualnie jakiś załącznik dla przyjmującego), do tego wpłata wpisowego na konto i tyle?

Tak, to tyle, ale warto i zobaczyć przy okazji Browar Rynek podczas samego konkursu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę o sponsorach i nagrodach w V Śląskim Konkursie Piw Domowych.

 

Sponsorzy to:

- Jabra (zestawy słuchawkowe i głośnomówiące);

- Centrum Warzenia Domowego Piwa (inaczej Piwopiweczko);

- Browar Rynek;

- Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych.

 

 

 

Nagrodami V Śląskiego Konkursu Piw domowych w obu kategoriach są:

 

Za zajęcie I-go miejsca:

- dyplom oraz puchar;

- bon o wartości 150 zł do zrealizowania w sklepie Centrum Warzenia Domowego Piwa w Chorzowie;

- bezprzewodowy głośnik mobilny Jabra Solemate white od firmy Jabra.

 

Za zajęcie II-go miejsca:

- dyplom oraz puchar;

- zestaw słuchawkowy (słuchawki z mikrofonem) Jabra Tag od firmy Jabra.

 

Za zajęcie III-go miejsca:

- dyplom oraz puchar;

- słuchawki przewodowe z mikrofonem Jabra Rhythm od firmy Jabra.

 

 

NAGRODA SPECJALNA:

Dla zwycięzcy I-go miejsca w kategorii Witbier możliwość uwarzenia piwa w Browarze Rynek w Raciborzu.

post-141-0-41885800-1382991075_thumb.jpg

post-141-0-82035600-1382991078_thumb.jpg

post-141-0-84568100-1382991092_thumb.jpg

post-141-0-54216200-1382991134_thumb.jpg

Edytowane przez Pieron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piwa dostarczane osobiście muszą być zapakowane tak jak te wysyłane czy można je przywieźć luzem?

 

Pytam, bo to mój pierwszy konkurs i nie wiem jak zapakować :)

Edytowane przez Heniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer-paka gotowa, jutro nadanie. Nie ma gdzieś na forum wątku jak pakować piwa do wysyłki? Moja LP twierdzi, że przesadziłem...

Nie przesadziłeś :) Przyjmowałam wiele piw na konkursy (zagraniczne) i większość była opakowana zbyt słabo. Raz zdarzyła mi się paczka zapakowana "za dobrze" - każda butelka była owinięta w wełniany sweter ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piwa dostarczane osobiście muszą być zapakowane tak jak te wysyłane czy można je przywieźć luzem?

 

Pytam, bo to mój pierwszy konkurs i nie wiem jak zapakować :)

Wiadomo, że nie trzeba paczek robić, tylko skompletuj by wiadomo było że to jedna przesyłka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pakowania to mogę podać za wzorcowy przykład pakowania każdej butelki w folię bąbelkową a karton był cały ze steropianu i każda butelka miała swoją komorę. Moim zdaniem takiej paczce nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie paczki jak na razie dotarły całe?

 

 

 

Te paczki które dotarły były nie uszkodzone. Trzeba jednak przyznać że były bardzo dobrze zapakowane. Wszystkim od których dotarły piwa staram się wysłać potwierdzenia na maila.

Edytowane przez kostek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz zdarzyła mi się paczka zapakowana "za dobrze" - każda butelka była owinięta w wełniany sweter ;)

Ale jak miło to wspominasz :D Niestety wszystkie niepotrzebne ubrania w tym "boa" mi się skończyły :( . Teraz pakuję w zbierane pudełka po jajkach. Też dobry patent.

Edytowane przez Giziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.