Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Rzeszów


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

Home Ja2 Brewery - Smooth AIPA

15 Blg, 6,7% alk.

Piana: jasna, średnio pęcherzykowa, obfita

Barwa: ciemne złoto, opalizująca

Aromat: olejek chmielowy, kwiaty, żywica, słodkie owoce (brzoskwinia, dojrzałe mango), cytrusy

Smak: podobnie jak w aromacie, ale w smaku przeważa żywica, goryczka na poziomie średnim, przyjemna, nie zalegająca, szybko się pojawia i szybko znika, odczucie w ustach wytrawne

Wrażenia ogólne: nazwa bardzo trafiona, Twoje AIPA gładko wchodzi, wypiłem w chwilę. Głównym atutem piwa jest jego sesyjność.

Edytowane przez Deathhammer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Wojen - Pils

 

Piszę z pamięci, gdyż okoliczności "majówkowe" w jakich odbywała się degustacja, nie pozwalały na czynienie notatek  ;) 

 

Aromat: słodowy, lekko chmielowy

Wygląd: klarowne, kolor słomkowy/złoty, piana zbita, drobnopęcherzykowa

Smak: słodowy, zbożowy, goryczka dość mocna i nieco zalegająca

 

Ogólnie: Aromat czysty, wad nie znalazłem, w smaku jedynie co do poprawy wg mnie to zalegająca goryczka.

 

Podsumowując - bardzo dobry pils (szybko mi zniknął) :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Home Ja2 Brewery - Smooth AIPA

 

15 Blg, 6,7% alk.

 

Piana: jasna, średnio pęcherzykowa, obfita

Barwa: ciemne złoto, opalizująca

Aromat: olejek chmielowy, kwiaty, żywica, słodkie owoce (brzoskwinia, dojrzałe mango), cytrusy

Smak: podobnie jak w aromacie, ale w smaku przeważa żywica, goryczka na poziomie średnim, przyjemna, nie zalegająca, szybko się pojawia i szybko znika, odczucie w ustach wytrawne

Wrażenia ogólne: nazwa bardzo trafiona, Twoje AIPA gładko wchodzi, wypiłem w chwilę. Głównym atutem piwa jest jego sesyjność.

 

Piwo to bardzo szybko na niekorzyść się starzeje.

Jeszcze tydzień temu było ono w smaku i aromacie dużo lepsze.

 

Z Twojej oceny Michał jednak wynika, że piwo nadal się broni   :)

 

Dzięki za recenzję i miło, że smakowało.

Edytowane przez ja2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smooth IPA - Browar Ja2


 


Aromat: owoce cytrusowe, akcenty żywicze, estry


Wygląd: piana drobna, gęsta, trwała, kolor bursztynowy, mocno mętne, nieprzejrzyste


Smak: balans skierowany w kierunku chmielu, minimalna słodowość, estrowy 


Odczucie w ustach: średnia pełnia, nagazowanie mocno szczypie, sciągające, lekko szorstkie


Goryczka: średnia w kierunku wysokiej, łodygowa, lekko zalegająca


 


Ogólnie: Ładny aromat, mogłby być jeszcze bardziej intensywny. Można powalczyć o lepszy charakter goryczki , trochę mało dzieje się w smaku tzn jest dość płasko ale to już niuans.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Smooth IPA - Browar Ja2 Aromat: owoce cytrusowe, akcenty żywicze, estry Wygląd: piana drobna, gęsta, trwała, kolor bursztynowy, mocno mętne, nieprzejrzyste Smak: balans skierowany w kierunku chmielu, minimalna słodowość, estrowy Odczucie w ustach: średnia pełnia, nagazowanie mocno szczypie, sciągające, lekko szorstkie Goryczka: średnia w kierunku wysokiej, łodygowa, lekko zalegająca Ogólnie: Ładny aromat, mogłby być jeszcze bardziej intensywny. Można powalczyć o lepszy charakter goryczki , trochę mało dzieje się w smaku tzn jest dość płasko ale to już niuans.

 

Dzięki za ocenę.

Niestety piwo tak jak pisałem wcześniej straciło sporo na smaku i aromacie w ok. trzecim tygodniu po rozlewie.

Wcześniej było o wiele lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar BrewHammer - Smoked Baltic Porter

 

Aromat: Praliny, czekoladki, ciemne słody, kawa, suszone owoce głównie śliwka, lekki dym

Wygląd: Czarne, piana zbita, drobnopęcherzykowa, wysycenie idealne

Smak: Praliny, kawa, gorzka czekolada, suszona śliwka, goryczka średnia w kierunku do wysokiej, odczucie pełni smakowej

 

Ogólnie: Świetny aromat, złożony smak, dobry balans. Bardzo udane piwo. Michał gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Może ktoś z okolicy potrzebuje kegi - wydaje mi się że w atrakcyjnej cenie. Przeglądając lokalny portal ogłoszeniowy znalazłem  coś takiego keg 20L.    sorry za offtop 

 

A co to za fiting ? I jakaś dziwna rurka wyłazi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar BrewHammer - Urbock Tormentor

 

Barwa: Brązowo-rubinowe, bardzo klarowne.
Piana: Średnia, drobnopęcherzykowa. Po 10-15 minutach redukcja do zera, bez lacingu
Aromat: Przyjemna wędzonka, karmel, rodzynki .
Smak: Treściwe, słodowowo-karmelowe, chmielu czuć tylko na końcówce.
Nagazowanie średnie

 

Sensorykiem nie jestem, ale gdyby nie ta wędzonka, do złudzenia przypomina dubbla belgijskiego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pobrałem Quadrupla od Green Foxa, zostawiłem West Coast Belgian Rye IIPA na Equinoxie.

Aktualna lista:
 
Browar BrewHammer - Smoked Baltic Porter

Browar BrewHammer - West Coast Belgian Rye IIPA Blitzkrieg
Browar Złotowieniec - Weizen
Browar Rychlak i Syn - Zakonne Wszechmocne #3
Browar Rychlak i Syn - Zakonne Wszechmocne #3
Browar Rychlak i Syn - Zakonne Wszechmocne #3
Browar Cztery Łapy - Oatmeal stout
Browar Piwo Pitne - Stary karabin (ala altbier)
Browar Piwo Pitne - Pywo (pils)
Domowa Wytwórnia "Dębowa" - #8. IRA
Browar Biały Strug - Black IPA v.2
Browar Piwko - Full Aroma Hops
Browar Biłgoraj - Rye IPA (Żytnie IPA)
Browar Biłgoraj - Rye IPA (Żytnie IPA)
Browar Śląski Emigrant - Polskie Ale
Browar Śląski Emigrant - Polskie Ale
Browar Green Fox - Hefeweizen (tradycyjny i bez udziwnień - taki na wiosnę ;) )
Browar Green Fox - Belgian Dubbel
Browar Wojen - Marcowe
Browar Wojen - Marcowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Green Fox - Belgian Quadrupel - Best S-Quad

 

Barwa - głęboki bursztyn, opalizująca

Piana - średnio pęcherzykowa, obfita, jasno beżowa, szybko się redukuje do drobnego korzucha

Aromat - estry i fenole belgijskie, słód, alkohol, tosty, banany

Smak - słodki, słodowy, duża pełnia, brak goryczki chmielowej, jest za to cierpka goryczka alkoholowa towarzysząca uczuciu rozgrzewającego alkoholu

Wrażenia ogólne - trochę jestem zmieszany. Quadrulpa kojarze jako bardzo mocne belgijskie, ciemniejsze od tripla piwo. Na etykiecie tego piwa jest napisane 12Blg i 5% alk. Z kolei podczas degustacji zarówno słodycz jak i alkoholowość jak i aromat estrowy wskazywałby na Quadrupla o całkiem niezłej mocy. Piwo zapewniło mi intesnywnych doznań. Piło się je powoli i przyjemnie, aczkolwiek słodycz mogła by być niższa a alkohol delikatniejszy. Dzięki za piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar BrewHammer - West Coast Belgian Rye IIPA Blitzkrieg

 

Aromat: nuty belgijskie, rodzynki, lekkie cytrusy i tropiki.

Wygląd: piana drobna, po minucie zredukowała się prawie do zera,  kolor ciemne złoto, mętne,

Smak: słodowość skontrowana goryczką, nieźle pijalne

Odczucie w ustach: pełne, wysycenie idealne,

Goryczka: średnia w kierunku wysokiej, lekko zalegająca

 

Ogólnie:

Pijalność wysoka, dobrze ukryty alkohol, złożony smak i aromat.

Piwo wydaje się oleiste i gęste, zasyp żytni zrobił robotę.

Bardzo udane piwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że smakowało. Gdy piłem żytnie IPA robiene czy przez browary czy przez kolegów piwowarów, to zawsze czułem niedosyt żyta, ale w tym piwie użyte 30% żyta wystarczyło. Chmieliłem Equinoxem, który wprowadził tropiki i zielony pieprz. Nuta pieprzu jest na tyle mocna, że podbija aromaty belgijskie. Ogólnie jestem zadowolony z tego piwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flanders Red Ale od Marcina.

 

Aromat: jest mocna stajnia, końka derka, dzikie drożdże, czerwone owoce, nafta, farba emulsyjna

Wygląd: rubin, czerwień, klarowne, biana beżowa, niewielka, jest cały czas kożuszek

Smak: jest dobra nuta słodowa, końska derka, owoce, nafta, to wszystko całkiem fajnie się balansuje, gryzący i szorstki finisz, alkohol rozgrzewa dopiero w żołądku, kwaśność minimalna

Odczucie w ustach: wysycenie średnie, dość cierpkie, taka cierpkość pestkowa, wiśniowa, drewniana

Goryczka: niska, krótka

 

Ogólnie: Smaczne piwo, ładny aromat, całkiem dobry balans, oczywiście jest to trunek degustacyjny, w smaku przeszkadza jedynie ten gryzący efekt na przełknięciu, mam to też w swoim Lambicu, nie wiem do końca czy odbierać to jako "efekt" czy jako coś negatywnego czy to kwestia jeszcze młodego sour'a. Dzięki za możliwość degustacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar WOJEN Rye IPA

 

Aromat: Na początku mocno alkoholowy - dominujący. W dalszym tle cytrusy

Wygląd: dosyć czekoladowe, piana umiarkowana - utrzymuje się do końca.

Smak: alkohol bardzo wyraźny,  mało czuć oleistości żyta.

Goryczka: średnia w kierunku wysokiej, lekko zalegająca

 

Ogólnie:

dobre, ale... zbyt dużo posmaku alkoholu wręcz zniechęcający. Malo mi było tej ciężkiej oleistości z słodu żytniego. Niejako zniechęciłem się do piw w stylu Rye ipa.

WOJEN dzięki za możliwość spróbowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witbier od Wichury

 

W planach była degustacja porównawcza z własną wersją na tych samych drożdżach, niestety wieczorna zmiana planów i degustuję jako 4 piwo wieczoru, ale chce mi się pić więc Witek jak znalazł.

 

Wygląd: idealnie klarowne

Aromat: przyjemne fenole, słodowość, delikatna skórka cytryny, kwaśne owoce

Smak: prawie odgazowane niestety, ale lane z kega więc.....przyjemnie wytrawne z dobrą podbudową słodową, delikatnie cytrusowe i przyprawowe. Idealnie gasi pragnienie, szkoda tylko tego odgazowanie bo było by idealnie.

 

Degustacja niezbyt rzetelna bo późno i po kilku piwkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem porównawczą, Twoje piwo jest całkiem inne niż moje.

 

Witbier - Browar Wojen

 

Aromat: mocno fenolowy, goździkowy, w drugim planie delikatnie pomarańczowy, w tle aldehyd octowy, kolendra pewnie i była ale inne aromaty są zbyt dominujące aby ją wyraźnie wyczuć

Wygląd: piana biała, średnio trwała, opada do kożuszka, piwo opalizujące, słomkowe

Smak: na początek lekka słodowość ze słodkim aldehydem, sporo fenoli

Odczucie w ustach: średnio pełne, szorstkie, lekko garbnikowe

Goryczka: niska, krótka

 

Ogólnie: Sporo fenoli, sporo więcej niż w moim piwie, fenolowość zdominowała piwo przez co piwo traci balans. W smaku trochę zbyt pełne, brakuje trochę rześkości, kwaśności Witbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojen zutylizował swoje 2 piwa, Marcowe:

 

Aktualna lista:

 

Browar BrewHammer - Smoked Baltic Porter

Browar BrewHammer - West Coast Belgian Rye IIPA Blitzkrieg
Browar Złotowieniec - Weizen
Browar Rychlak i Syn - Zakonne Wszechmocne #3
Browar Rychlak i Syn - Zakonne Wszechmocne #3
Browar Rychlak i Syn - Zakonne Wszechmocne #3
Browar Cztery Łapy - Oatmeal stout
Browar Piwo Pitne - Stary karabin (ala altbier)
Browar Piwo Pitne - Pywo (pils)
Domowa Wytwórnia "Dębowa" - #8. IRA
Browar Biały Strug - Black IPA v.2
Browar Piwko - Full Aroma Hops
Browar Biłgoraj - Rye IPA (Żytnie IPA)
Browar Biłgoraj - Rye IPA (Żytnie IPA)
Browar Śląski Emigrant - Polskie Ale
Browar Śląski Emigrant - Polskie Ale
Browar Green Fox - Hefeweizen (tradycyjny i bez udziwnień - taki na wiosnę  ;) )
Browar Green Fox - Belgian Dubbel
 

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę na dniach do depozytu dostarczyć 3 x Toporzeł czy East India Pale Ale Single Hop Lubelski z iris florentina i 3 x Prawomił czyli Northern Brown Ale. Byliby zainteresowani? Wziąłbym wówczas oba od BrewHammer'a, Rye IPA z browaru Biłgoraj, Polskie Ale od Śląskiego Emigranta i Belgian Dubbel Green Fox'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.