Skocz do zawartości

Zmiany, poprawki, wszelakie sugestie na 2014-2015


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując to co mamy

  1. Sklepik świeci pustką.
  2. Autotagowanie postów
  3. Poprawa wyszukiwarki. ewentualnie integracja z google.
  4. Poprawa ergonomii górnego menu. (wiki) gotowe
  5. Więcej pracy nad dodawaniu nowych wartościowych wpisów do wiki oraz receptur tam zawartych. Agregacja
  6. Kategorie forum Piaskownica i Wsparcie nie spełniają założeń.
  7. Integracja wiki z forum (jedno logowanie)
  8. Integracja dziennika JZgody z piwo.org
  9. Edytor WYSWIG dla Wiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można dorzucić swoje 3 grosze :)

- bardzo proszę o nie zmienianie przycisku "nowa zawartość"

- brakuje mi możliwości cytowania/cytowania selektywnego w PW

- jak by się dało dodać możliwość filtracji treści po tematach coś typu "nie wyświetlaj tematów zawierających......." bo do się to tylko zrobić dla konkretnego użytkownika, a nie chce wyłączać całej blogosfery :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jak by się dało dodać możliwość filtracji treści po tematach coś typu "nie wyświetlaj tematów zawierających......." bo do się to tylko zrobić dla konkretnego użytkownika, a nie chce wyłączać całej blogosfery :P

 

zawsze możesz przeszukać forum googlem

site:piwo.org <szukana fraza> <szukana fraza> -<niechciana fraza> -<niechciana fraza> -<niechciana fraza>

jak będzie integracja z wyszukiwarką google to pewnie będzie można przeszukiwać w ten sposb bezpośrednio z pola wyszukiwania na górze strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko łączenie piaskownicy ze wsparciem nie jest najlepszym pomysłem. Ideą piaskownicy jest (chyba że się mylę) możliwość zadania każdego, nawet parterowego pytania. Wsparcie natomiast służy bardziej doświadczonym. Kto nie chce czytać piaskownicy, po prostu omija ten dział.

Poza tym za wiele nie zmieniajcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o coś takiego, jak na homebrewtalk.com?

 

ps: wyszukiwarka googlowa dodana i widoczna jako domyślna. Dodałem też autouzupełnianie przy wyszukiwarce na wiki. Powinno troszkę pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps: wyszukiwarka googlowa dodana i widoczna jako domyślna.

 

Nieeeeeeeeeeeeeeee!

Dodać proszę bardzo, ale zdecydowanie nie jako domyślna. Może możliwość wybrania przez usera w preferencjach?

Forumowa działa całkiem sprawnie i w większości wypadków znajduje to czego się szuka. Zazwyczaj wystarczy przełączyć się na tryb pokazywania postów zamiast tematów i od razu wszystko wiadomo. Użycie cudzysłowów, czy gwiazdki jako wildcarda też bardzo pomagało. No i domyślne wyszukiwanie w otwartym temacie, czy wybranym dziale, było bardzo pomocne. Wystarczyło pamiętać gdzie mniej więcej ktoś coś napisał i już zawężało się znacznie ilość wyników.

Wyszukiwarka googlowa przede wszystkim zupełnie nie nadaje się do wyszukiwania receptur. Wpiszcie sobie frazę "Żytni Stout" i efekt jest taki, że wyniki wyszukiwania są zaśmiecone frazą z sygnaturki, czyli zupełnie nieprzydatne.

 

 

ale mi nie chodzi o wyszukiwanie tematów tylko jak wchodzę w "nowa zawartość" to żeby się tam nie wyświetlało

 

Możliwość wyłączenia wyświetlania określonych działów w "Nowej zawartości" mogłoby być całkiem fajne.

Edytowane przez KosciaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodać proszę bardzo, ale zdecydowanie nie jako domyślna. Może możliwość wybrania przez usera w preferencjach?

Forumowa działa całkiem sprawnie i w większości wypadków znajduje to czego się szuka.

 

Heh, to jak to się ma do tylu postów, że ta domyślna jest do kitu :D Ok, żeby nikogo nie zmuszać do korzystania z google, to kto chce niech wybiera z menu.

 

Możliwość wyłączenia wyświetlania określonych działów w "Nowej zawartości" mogłoby być całkiem fajne.

To musiałoby być napisane od zera, więc raczej nie przewiduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to jak to się ma do tylu postów, że ta domyślna jest do kitu :D Ok, żeby nikogo nie zmuszać do korzystania z google, to kto chce niech wybiera z menu.

odpowiadają tylko ci, którym nie pasuje domyślna wyszukiwarka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę słów co zostało zrobione.

 

Autotagowanie postów

Powiem tak. Da się to zautomatyzować, ale z tego co wytestowałem z gotowych aplikacji, to opiera się to na pobraniu wyrazów o x długości z tytułu wątku i użyciu jako tagów. O ile w języku angielskim to się jako tako sprawdza, to w naszym nie jestem przekonany do końca.

 

Poprawa wyszukiwarki. ewentualnie integracja z google.

Można korzystać z wyszukiwarki wbudowanej lub silnika google. Do wyboru z górnego menu.

 

Kategorie forum Piaskownica i Wsparcie nie spełniają założeń.

Tutaj sprawa nie jest taka prosta. Podział jest ok, ale brak pilnowania porządku zaburzył koncepcję. Fora zostaną tylko trzeba jasno określić zasady.

 

Edytor WYSWIG dla Wiki

Nie ma żadnej rozsądnej która radziłaby sobie w mediawiki. Zaktualizowałem na taką z jakiej korzysta wikipedia.

 

 

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję usprawnienie podglądu Komunikatora, na takie które umożliwi szybkie zorientowanie się z kim prowadzi się konwersację bez klikania w temat.

Edytowane przez Udo Grubbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w języku angielskim to się jako tako sprawdza, to w naszym nie jestem przekonany do końca.

Polska mowa trudna mowa (z tym tematem walczyłem już 30 lat temu :( ) automat nie da rady :(

Fora zostaną tylko trzeba jasno określić zasady.

Tiaa, tylko jak wymóc na zadających pytania co by je zadawali tam gdzie powinni? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Da się to zautomatyzować, ale z tego co wytestowałem z gotowych aplikacji, to opiera się to na pobraniu wyrazów o x długości z tytułu wątku i użyciu jako tagów. O ile w języku angielskim to się jako tako sprawdza, to w naszym nie jestem przekonany do końca.

 

może workaround w postaci nakazu wpisywania tagów do nowo-otwieranych wątków (kłopotliwe dla userów, którzy nie do końca rozumieją o co chodzi w tagowaniu)

inna opcja - admini, którzy i tak przeglądają ostatnie wątki (nowozałożone i te odgrzebywane) sami będą tagowali - zgłaszam się do tego zadania jakby nie było chętnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Da się to zautomatyzować, ale z tego co wytestowałem z gotowych aplikacji, to opiera się to na pobraniu wyrazów o x długości z tytułu wątku i użyciu jako tagów. O ile w języku angielskim to się jako tako sprawdza, to w naszym nie jestem przekonany do końca.

 

może workaround w postaci nakazu wpisywania tagów do nowo-otwieranych wątków (kłopotliwe dla userów, którzy nie do końca rozumieją o co chodzi w tagowaniu)

inna opcja - admini, którzy i tak przeglądają ostatnie wątki (nowozałożone i te odgrzebywane) sami będą tagowali - zgłaszam się do tego zadania jakby nie było chętnych

 

Do opcji drugiej to prawdę mówiąc ja na pewno nie znajde czasu na takie rzeczy.

W obecnej wielkości forum, ja już nawet nie jestem w stanie przejrzeć nowych wątków i postów.

Tutaj pytanie do Elroya, czy przypadkiem nie trzeba byłoby pomyśleć o zmianach wśród modów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.