Skocz do zawartości

Receptury umieszczane na piwo.org


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam sie z Coderem - Beer Tools http://www.beertools.com/html/recipes.php to kopalnia receptur, a przy tym mozesz latwo zmienic przepis z systemu wag US na metryczny lub imperialny, co pewnie jest pomocne jezeli warzysz w Polsce. Mozesz tez dostosowac wielkosc warki np. 5 galonow US (18.93 litry) na dokladnie 20 litrow ;)

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Co byscie powiedzieli jakbym na poczatku receptur wrzucil numer kategori z BJCP? by latwiej poczatkujacym bylo rozeznac sie co gdzie i jak, tak dla uporzadkowania. Narazie zmienilem kilka tak dla testu czy jest sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byscie powiedzieli jakbym na poczatku receptur wrzucil numer kategori z BJCP? by latwiej poczatkujacym bylo rozeznac sie co gdzie i jak, tak dla uporzadkowania. Narazie zmienilem kilka tak dla testu czy jest sens

Powiem więcej, sensowne byłoby podlinkowanie na początku posta, do wątku o danym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam pytanie odnośnie Imbirowego Lagera http://www.piwo.org/receptury/imbirowy-lager/.

Czy piwo wg tej receptury smakuje jak Gingers?

Nie, nie smakuje jak Gingers :)

Generalnie jeżeli znasz aromat świeżego imbiru to właśnie tak. Takie piwa wychodzą bardzo dobrze i są smaczne. Jak nie próbowałeś, warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo odradzam mielony !!! Wiesz co dodają do torebek? Świeży pachnie i smakuje o niebo lepiej. Do kupienia w Kauflandzie. Tylko nie przesadź z ilością, we większych dawkach jest wręcz pikantny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę się wtrącić :-)

 

Imbir doskonale dodaje właściwości orzeźwiających, ponieważ działa na ten sam zmysł co dwutlenek węgla tzn. zmysł bólu. Ważne więc, żeby nie przesadzić - bo może boleć. Aromat imbirowy działą też synergicznie z goryczką i cierpkością toteż lepiej nie dochmielić niż przechmielić. Co do surowca to zgadzam się z przedmówcami - tylko świeży.

 

Najczęstsze wady w tego typu piwach: ciepkość, ostrość smaku, pozostająca goryczka, piekąca goryczka, zapach mokrej ścierki - przy użyciu innego surowca niż świeży imbir.

 

Gingersem nie grozi. Ten powstaje z niechmielonej bazy i aromatu. Ma tyle wspólnego z piwem co koń z koniakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gingersem nie grozi. Ten powstaje z niechmielonej bazy i aromatu.

Tutaj akurat się mylisz - baza jest standardowa, chmielona tylko tak rozcieńczona wodą (HGB), że chmiel jest słabo wyczuwalny :o Co do reszty oczywiście się zgadzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie mocy i nachmieleniu jest standardowy polprodukt HGB? Mowimy tutaj o 15plato czy wiecej?

Zdarza się że dużo więcej niż 15Blg.

A kto kupił dawny BB niestety wiem doskonale :)... fakt może coś się zmieniło, ale Gingersa nie pijam więc ciężko mi oceniać.

Edytowane przez dori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się że dużo więcej niż 15Blg.

Ja mam problemy z w pełni prawidlowa fermentacja powyzej 12°Blg chyba z powodu lenistwa drożdży. No to chyba browary doczekały się super rambo drożdży :). Gdzies zreszta czytalem, ze drozdze nie bardzo lubia gigantyczne fermentory stozkowe i jest jeden szczep ktore dobrze sobie w takich warunach radza wysmienicie dajac wiekszosci piw dostepnych na rynku niemalże identyczny profil smakowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego niby wszystkie piwa w Polsce smakują tak samo? Założę się, że zwykły "pijacz piwa" nie rozróżni Tyskiego, Warki, Harnasia, Żywca, Tatry, Żubra, Perły inaczej jak po etykiecie... No może Żywca coponiektórzy rozróżnią, no i Lecha, bo wali zieleniną :) a poza tym to masówka.. Ostatnio pijam Pszeniczne,Piwo Żywe, Koźlaka z browaru Amber, Portera.. i dopiero doceniłem co to jest PIWO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyskiego, Warki, Harnasia, Żywca, Tatry, Żubra, Perły inaczej jak po etykiecie...

no co ty, żywca to poznam wszedzie, tak go nie lubię ;-) no dobra, żartuje, nie sprawdzałem w ślepych testach :-) ale co do smaku to moim zdaniem żywiec naprawde się wyróżnia negatywnie na tle innych polskich komercyjnych "piw".

 

może kolega Piwoznawca podzieli się swoimi przemyśleniami nt. tego czy żywiec czymś się różni od konkurencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.