Skocz do zawartości

Reduktor CO2- cała prawda


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Pomału kompletuję sprzęt do kegowania i mam dostęp do reduktorów jak na zdjęciu. Zwykły reduktor spawalniczy z rotametrem i reduktor ciśnienia Festo z manometrem 4 bar. Myślę nad podłączeniem reduktora spawalniczego i ustawieniem przepływu na przykładowo 20l/min do reduktora Festo i sterownie ciśnieniem reduktorem Festo. Waszym zdaniem zda to egzamin ? Zaoszczędziłoby mi to zakupu reduktora, gdyż mogę je mieć praktycznie za darmo.
 
Pozdrawiam
IMG_20190519_190216.thumb.jpg.514db7b4ee9756df8b3bef4df51417af.jpg
Amasz moze na sprzedaz 2 takie manometry do 4bar z festo?

Wysłane z mojego H9436 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. 

Też powoli kompletuję zestaw.

Otóż kupiłem za 60 zł takie ustrojstwo... Sprawdziłem trzyma ciśnienie.

Czy nada się to do wyszynku??  Jeżeli tak to jakie ciśnienie ustawić ??

 

DSC_1501.JPG

DSC_1500.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, burczas napisał:

Podłączę się do tematu. 

Też powoli kompletuję zestaw.

Otóż kupiłem za 60 zł takie ustrojstwo... Sprawdziłem trzyma ciśnienie.

Czy nada się to do wyszynku??  Jeżeli tak to jakie ciśnienie ustawić ??

 

DSC_1501.JPG

DSC_1500.JPG

ja powiem 1 bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marchelli napisał:

Ogolnie to sie bardzo.nadaje, to nawet jest taki przewidziany do wyszynku reduktor na 2 butle, usatwic mozesz do 4 barow nawet cisnienie, ale pewnie i tak wiecej niz 3 nie beda potrzebne, znajdz tabelke jakie cisnienie do jakiego stylu

 

 

 

 

 

4bary to chyba przy stalowym kegu ;)

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marchelli Dzięki za informację. W takim razie odpada zakup dedykowanego reduktora.

 

7 godzin temu, Marchelli napisał:

Amasz moze na sprzedaz 2 takie manometry do 4bar z festo?

Chodzi o manometry czy reduktory ? Posiadam tylko ten jeden, ale rozmawiałem z kumplem i posiada reduktory i manometry. Nie jest tylko pewien zakresu manometrów. Twierdzi, że 8-12 bar powinien mieć, ale 4 bar mówi, że szansa jest mała. Jakby co to w tym tygodniu da mi znać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzisiaj podłączyłem keg do butli i przez przypadek mialem dosc mocno rozkręconą butle. Na zegarze reduktora wskazówka zatrzymała sie na koncu skali.

Czy reduktor do wymiany? Dlaczego nie zadziałał zawór bezpieczeństwa?

 

IMG-7618(1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem sam sobie , moze sie komuś przyda na zas. W takiej sytuacji jak moja (dodatkowo nie zadziałał zawór bezpieczeństwa) można wymienić uszkodzony manometr. Jednak w mojej sytuacji właśnie ze względu na nie działający zawór bezpieczeństwa zdecydowałem sie kupić cały nowy reduktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, leonzn napisał:

odpowiem sam sobie , moze sie komuś przyda na zas. W takiej sytuacji jak moja (dodatkowo nie zadziałał zawór bezpieczeństwa) można wymienić uszkodzony manometr. Jednak w mojej sytuacji właśnie ze względu na nie działający zawór bezpieczeństwa zdecydowałem sie kupić cały nowy reduktor.

Moje przypuszczenie odnośnie zaworu było trafne :) a manometry często sa wklejone i trudno je wykręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, anteks napisał:

Moje przypuszczenie odnośnie zaworu było trafne :) a manometry często sa wklejone i trudno je wykręcić

 

ogólnie całość byla w złym stanie i zdecydowałem sie tego nie naprawiać bo koszty byłyby takie same lub wyzsze niz całość nowa.

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Na start napisze że jestem zielony w tych sprawach. Problem mam z podłączeniem redaktora do butli 6kg.  Końcówka którą należy wkręcić w butlę jest za duża pewnie dopasowana do innych typów butli. Jakby ktos mogl poradzic czy wgl ten reduktor sie nada i co dokupic zeby podlaczyc. Dziekuje za pomoc. Moge przeslac wiecej zdj jak potrzeba

20210209_160945.jpg

20210209_161053.jpg

20210209_161112.jpg

20210209_161118.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 10.05.2021 o 18:47, kal800 napisał:

Trochę za drogi. Podwójne są nieraz za 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2021 o 18:47, kal800 napisał:

 

 

Mam podwójny ale jak by nowszy image  . Za nowy dałem 350 i działa ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy jest sens z potrójnym - droższe i więcej miejsca zajmuje. rozumiem, że po to się stosuje żeby można było jednocześnie obsługiwać wyszynk piw o różnym stopniu nagazowania - np weiss i stout. U mnie będzie nalewak na trzy krany i z tego co widzę, dam radę upchnąć dwa normalne korneliusy i jeden mały (9l). Zastanawiam się czy podwójny reduktor nie da mi wystarczającej elastyczności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.