Skocz do zawartości

Budujemy kegerator z mini-lodówki.


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

Budujemy kegerator z mini-lodówki.

 

 

Mój stary kegerator trafił szlag. Więc buduję nowy. Kupiłem taką używaną mini-lodówkę, $50 na Craigslist (tutejsza Alegro). Objętość w środku jest 4.4 stóp2, na zewnątrz w inczach 32*21*19. Typ lodówki to Magic Chef MCPR445S1. Do budowy użyję kolumny i drip-tray z mojego poprzedniego kegeratora.

 

IMG_20140530_194902_850.jpg

 

Z lodówki trzeba będzie usunąć półki w drzwiach bo zabierają za dużo miejsca, tzn. usuwam cały plastik z drzwi. Trzeba będzie też usunąć zamrażalkę bo corniliusy są za wysokie.

IMG_20140530_194912_032.jpg

 

 

Muszę też odmontować regulator temperatury aby móc obniżyć element chłodniczy. Po usunięciu drzwi z zamrażalki, zginam element chłodniczy (dół zamrażalki) tak aby prawie dotykał tylnej ściany. trzeba uważać, żeby nie złamać albo nie zablokować rurki która doprowadza freon do elementu chłodniczego.

IMG_20140530_201102_639.jpg

 

 

W tym momencie kegerator jest gotowy jeżeli chcesz używać tylko kranika piknikowego.

IMG_20140531_134924_982.jpg

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast ciekawi ten sposób wykrywania freonu czy też czynnika chłodzącego. Jakieś logiczne i naukowe wyjaśnienie na jakiej zasadzie ma nam pomóc skrobia z alkoholem? Człowiek uczy się całe życie i nigdy nie wiadomo kiedy ta wiedza będzie przydatna a sam sposób mnie zaciekawił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast ciekawi ten sposób wykrywania freonu czy też czynnika chłodzącego. Jakieś logiczne i naukowe wyjaśnienie na jakiej zasadzie ma nam pomóc skrobia z alkoholem? Człowiek uczy się całe życie i nigdy nie wiadomo kiedy ta wiedza będzie przydatna a sam sposób mnie zaciekawił ;)

Wygląda na to, że się pomyliłem i niektóre modele takich mini-lodówek mają na górze gorącą linię z freonem do kondensatora a nie zimną linię z freonem. I ta pasta chyba działa tak, że wysycha szybciej nad tą linią.

 

BTW, wygląda na to że rozwiązałem pewien kłopot, który miałem z tą kolumną: w kolumnie zbierało się cieplejsze powietrze i chyba przez to piwo się bardzo pieniło. Myślałem, żeby zainstalować jakiś wiatraczek, ale w końcu rozwiązałem to w ten sposób, że w kolumnę wsadziłem rurkę miedzianą, a drugi koniec rurki wsadziłem za element chłodzący. Rurka jest wyraźnie zimniejsza od otoczenia w dotyku i pomaga mi trzymać piwo w linii w kolumnie zimne. :)

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Aczkolwiek gdyby ja miał robić to chyba poszukałbym jakiejś specyfikacji technicznej lodówki. Może tam udałoby się znaleźć to co nas interesuje. No ale nie ma co schodzić z tematu, gratulacje za ładny kegerator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.