Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Katowice "Piwa Regionalne" Mariacka 3


Voitas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że znajdzie się wielu zainteresowanych uczestnictwem w wymianie swoich produktów. Remigiusz zaoferował, że jako pierwszy dorzuci swoje piwa do skrzynki, ja powinienem podskoczyć i dorzucić coś od siebie w piątek lub sobotę. Zapełnijmy skrzynkę jak najszybciej :)

Edytowane przez Voitas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, przy okazji można byłoby ustalić zasady dotyczące wymiany pustych butelek dla piwowarów, które często zostawiają nasi klienci. Proponuję wymianę: 1 skrzynka czystych butelek (przynajmniej przepłukanych) = 1 piwo do depozytu, to samo w drugą stronę dla tych, którzy przynoszą butelki dla piwowarów. Oczywiście nie byłoby przymusu, żadne sztywne zasady tylko raczej "bon ton" :) . Np. jeśli ktoś akurat nie miałby swojego piwa, mógłby donieść w innym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super informacja!

 

Dzięki wielkie wszystkim dzięki którym ten depozyt powstał.

 

Póki co mój browar jest w przebudowie i niestety nie warzę. Startuje od września i deklaruje, że od pierwszych warek będę odwiedzał regularnie depozyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę albo czwartek wrzucę 4 piwka:

 

2x Koelsch rozlewany 12.07 (OG - 12, FG - 3.5). Jakby ktoś go brał to można mu dać trochę polagerować się (niby to wskazane), choć pewnie nie jest to konieczne. Ale pewnie nagazowanie jeszcze nie jest super, także może warto potrzymać go dzień w temperaturze pokojowej.

2x Weizen rozlewany 13.07 (OG - 13.5, FG - 4.5). Tutaj już powinno być wszystko ok, elegancko nagazowane itp. Właśnie piję i wg mnie jest ok.

 

Jak coś będzie do tego czasu, ewentualnie w pt (pewnie i tak będę tam zakupy robił), to wezmę na wymiane chętnie, żeby spróbować czyjejś twóczości.

Edytowane przez Olo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku mam nadzieję, że nawiedzisz depozyt i dorzucisz coś od siebie, a jak nie masz jak albo Ci nie po drodze, to chętnie wezmę kiedyś na spotkaniu od Ciebie parę piw i dorzucę do skrzynki, żeby inni popróbowali Twoich produktów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku mam nadzieję, że nawiedzisz depozyt i dorzucisz coś od siebie, a jak nie masz jak albo Ci nie po drodze, to chętnie wezmę kiedyś na spotkaniu od Ciebie parę piw i dorzucę do skrzynki, żeby inni popróbowali Twoich produktów :)

Jasna sprawa. Postaram się dorzucić tak jak pisałem 10 butelek. Co do dostawy to jakoś to załatwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja zacznę w takim razie:

 

Barleywine (remikola)

rozlew: 28.02.14

ekstrakt: 20.5 BLG

 

Przyznam, że pierwszy raz piję piwo tego gatunku i wgl sensoryka u mnie nie powala zdecydowanie, ale się postaram.

 

W aromacie ja tam czuję cytrusy, zapach podobny do innych piw chmielonych amerykańskimi chmielami. Nie wiem czym piwo było chmielone, ale z moim węchem zmęczonym latami na wydziale chemicznym tak wyczuwam. Do tego karmelowy zapach słodu. Generalnie uważam, że zapach przyjemny.

 

Piwo ciemnobursztynowe. Piana niska, ale cienka warstwa zostaje na długo.

 

Fajna słodowość w smaku, akurat ten smak mi bardzo podchodzi. Nie wiem jak mocno piwo było nachmielone, ale ja tam generalnie nie przepadam za mocną goryczką. Wg mnie zdecydowanie wyczuwalna. Uważam, że mimo, że piwo jest dość intensywie słodowe, to nie brakuje czegoś co często wielu osobom przeszkadza, czyli goryczkowej kontry. Wg mnie ona tu jest dość solidna, ale mówię, zdecydowanie nie należę do grupy hophedów. Czuć fajne rozgrzewanie podczas picia, kojarzy mi się z dobrym rumem, oczywiście relatywnie słabszy efekt, dopiero przy dłuższym przytrzymaniu w ustach czuć alkoholowy posmak. Nagazowanie niskie.

 

Generalnie nie mi oceniać, bo ja początkujący bardzo i ten styl piwa to dla mnie nowość zupełna. Muszę powiedzieć, że nie mój styl, nie moje chmielenie, ale mimo tego uważam, że fajnie zbalansowane, bo to chmielenie mi nie przeszkadza jak np w wielu ajpach. Oczywiście nie piwo do picia hurtowo i raczej nie na ciepłe, letnie wieczory. Myślę, że zimą doceniłbym je jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj, zostawiłem 2x American Amber Ale (etykiety w trakcie podróże dom-praca-depozyt się trochę uszkodziły, następnym razem zabezpieczę lepiej, więc zamieszczę tu miniaturkę jak by tester się odczytać nie mógł), zabrałem Pale Ale i Sweet Stout oba od remikola. Próbował będę jutro lub/i w niedzielę. Kolejne 2 piwa postaram się podrzucić pon/wtorek

post-5998-0-67414500-1402957682_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krugerius - American Amber Ale

 

Barwa - brunatna, piwo w miarę klarowne, jak na AAA wygląda OK

Aromat - początkowo głownie wyczuwalny aromat słodów karmelowych, potem delikatnie przebija się cytrusowy Cascade

Wysycenie - średnie, idealne

Piana - drobno pęcherzykowa, szybko znika zostawiając do końca lekki kożuszek na piwie, delikatnie pozostaje na ściankach

Smak - słodowy posmak z delikatnym cytrusowym finiszem

Goryczka - dla mnie bardzo delikatna, prawie niewyczuwalna, ale ja to mam już kubki smakowe wypalone :)

 

Werdykt - piwo mega pijalne, znikło chyba w 10 minut. Czekam na kolejne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remikola - Pale Ale

 

Barwa: jasno brązowa, jasno karmelowa, mętne

Aromat: intensywnie chmielowy, czuć amerykańskie chmiele - coś koło grejpfruta

Wysycenie: przy otwieraniu mocny wystrzał (może to wina podróży), ogólne wysycenie średnie

Piana: obfita, średnio i drobno pęcherzykowa, długo utrzymując się, lekko pozostaje na ściankach

Smak: dominuje smak jakiegoś owocu (kojarzy mi się lekko z ananasem), słodkawy, przyjemny

Goryczka: dla mnie średnio niska (jestem fanem goryczki), uwydatnia się na finiszu, łagodna, nie zalegająca

Ogólne wrażenia: bardzo smaczne piwo, dobry aromat i smak pochodzenia chmielowego, goryczka może ciut większa mogła by być. Piwo znikło szybciej niż bym chciał =]

Edytowane przez Krugerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybyłem, zobaczyłem, zapełniłem.

 

Zabrałem Koelsch od olo i AAA Krugeriusa

 

Stan:

4x APA Voitas

3x Stout Voitas

1x Koelsch olo

1x Weizen olo

2x LVM stout kosciak

2x Altbier kosciak

2x American wheat kosciak

2x Grodzisz kosciak

2x Rabarbarowe kosciak

1x Żytnie wędzone kosciak (bo jedno pewnie pójdzie na "opłatę postojową" ;)

 

PS Przepraszam za ewentualne błędy, Tapatalkuje...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sweet Stout - Remikola

 

 

Aromat: kakaowy, czekoladowo mleczny, słodkawy. Zachęca do spożycia

 

Barwa: czarne, nieprzejrzyste

 

Wysycenie: niskie

 

Piana: niska, karmelowego koloru, drobno pęcherzykowata, do końca pozostawia lekki nalot na powierzchni piwa, ładnie oblepia szkło

 

Smak: mlecznej czekolady, uwydatnia się na finiszu, z początku słodkawy łagodnie przechodzi w czekoladowo karmelowy. Wyczuwam mleczną milkę ;)

 

Goryczka: Bardzo niska, prawie niewyczuwalna

 

Ogólne wrażenia: Piwo pełne smaku. Wyraźny smak, bardzo zresztą przyjemny podobnie jak i aromat, niskie wysycenie jak najbardziej pasuje tak jak i brak goryczki. Wszystko ładnie ze sobą się komponuje. Zachęciłeś mnie do uwarzenia czegoś podobnego. Świetne piwo, gratulacje :)

Edytowane przez Krugerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no, to rzuciłeś sowicie tych piw =]

 

A co się będę rozdrabniał, w końcu kto bogatemu zabroni :D

Trochę mam nie po drodze i nie wiem jak często uda się tam podjechać, więc skoro skrzynka ledwie w połowie była pełna to bez sensu było bym z jednym piwem jechał. A tak skrzynka już zapełniona i można się spokojnie wymieniać 1 do 1. Jakby co to w przyszłości wezmę sobie więcej niż włożę jeśli coś mi się spodoba.

 

Recenzje pobranych piw na pewno tu wrzucę, ale nie mogę obiecać kiedy bo lodówka pełna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak skrzynka już zapełniona i można się spokojnie wymieniać 1 do 1.

No to zapełniamy drugą :) Dotarły obiecane piwa od Weny:

2 x Dortmunder

2 x Schwarzbier

2 x American Ale (Amber Ale?)

2 x AIPA

2 x Milk Stout (drugie miejsce 2 dni temu w Sofii)

Edytowane przez remikola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.