Skocz do zawartości

Cyfrowy termometr


Rekomendowane odpowiedzi

Jasne, bo w szczególności przy doprowadzanie brzeczki do wrzenia - w zakresie 85-100°C nam Piwowarom dokładność  do 0.1°C bardzo wymagana.

A te lepsze termometry z tego "ledowego" sklepu to które konkretnie?

 

Odnośnie kitów avt to podchodził bym do nich dość ostrożnie. Swego czasu miałem z nimi do czynienia i jakoś tak pozytywnych wrażeń nie wyniosłem...  

Owszem było to już jakiś czas temu i mogło się pozmieniać. Ale kiedyś układy wyglądały na mocno nie doprasowane. A to okłady ścieżek wyższych napięć na płytce wołały o pomstę do nieba. A to psuły się dosłownie po minutach pracy. Lub w ogóle nie dawały się uruchomić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Rrrrrany...

 Sami elektronicy, elektrycy, itp;  to dobrze 

Ja niestety nie mogę pochwalić się takimi umiejętnościami... szkoda. Jednak spróbuję podzielić się swoim problemem, który jest dla mnie dość dokuczliwy.

 

W związku z tym iż modernizuję swój sprzęt chciałbym w ścianę kadzi zacierno-filtracyjnej wkręcić  termometr. I tu się zaczynają schody...

Nie mogę się zdecydować jakiego rodzaju ma on być. Bimetal czy elektronik? Naczytałem się, że bimetale nie są dokładne/awaryjne. Zależy mi na tym żeby w ścianie pomiędzy środkową i górną(trzecią) łopatą mieszadła znajdował się płaszcz czujnika. Mam kłopot z doborem tych dwóch elementów. Szukam w necie i nie mogę nic dobrać. Czy mógłby mi ktoś pomóc sparować jakiś termometr z czujnikiem + płaszcz [najlepiej wkręcany (niespawany)]?   :wallbash:

W załączniku jest szkic, w którym nabazgrałem o co mi chodzi...   Pomóżcie

post-6874-0-27194900-1470866328_thumb.png

Edytowane przez Singer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rrrrrany...

 Sami elektronicy, elektrycy, itp;  to dobrze 

Ja niestety nie mogę pochwalić się takimi umiejętnościami... szkoda. Jednak spróbuję podzielić się swoim problemem, który jest dla mnie dość dokuczliwy.

 

W związku z tym iż modernizuję swój sprzęt chciałbym w ścianę kadzi zacierno-filtracyjnej wkręcić  termometr. I tu się zaczynają schody...

Nie mogę się zdecydować jakiego rodzaju ma on być. Bimetal czy elektronik? Naczytałem się, że bimetale nie są dokładne/awaryjne. Zależy mi na tym żeby w ścianie pomiędzy środkową i górną(trzecią) łopatą mieszadła znajdował się płaszcz czujnika. Mam kłopot z doborem tych dwóch elementów. Szukam w necie i nie mogę nic dobrać. Czy mógłby mi ktoś pomóc sparować jakiś termometr z czujnikiem + płaszcz [najlepiej wkręcany (niespawany)]?   :wallbash:

W załączniku jest szkic, w którym nabazgrałem o co mi chodzi...   Pomóżcie

Moje rozwiązanie, co prawda zamontowane w ściance fermentora, możesz podpatrzeć tutaj.

 

Sposób montażu czujnika temperatury w fermentorze

Głowica pod czujnik po montażu

Głowica pod czujnik po montażu

Czujnik temperatury

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam kupując akcesoria Pamela to sprawiłem sobie u niego rurkę z gwintem chyba 5/8 (miała być w zestawie a im się nie wyrzuciło ale nie chciałem już robić problemów) a tych rurek pamiętam były krótsza i dłuższa, mam pierwsza i pęknie trzyma przykręcona na wycinania podkładkę silikonowa, w środek wkladam ds18b20 i nie cieknie, nie wkleje linka bo telefonem pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.