Skocz do zawartości

Mycie i Dezynfekcja. Najpopularniejsze środki chemiczne używane w piwowarstwie.


Undeath

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, buk0 napisał:

Ja z reguły po NaOH stosuje Starsan. Można też zneutralizować kwaskiem cytrynowym, nie zostawi zapachów jak ocet ;)

Ja z reguły po NaOH stosuje Starsan. Można też zneutralizować kwaskiem cytrynowym, nie zostawi zapachów jak ocet ;)

Jakie proporcje kwasku i wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, smerf08365 napisał:

Super, takiej odpowiedzi oczekiwałem bo nudne już to mycie na okrągło ?

Zacznij wypłukiwać powoli, byś się nie ochlapał. To są środki żrące.

  

3 godziny temu, smerf08365 napisał:

bo nudne już to mycie na okrągło ?

To piwowar z Ciebie... będzie marny. 90% pracy piwowara, to mycie

 

 

Edytowane przez smola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Roztwór jest do użytku kiedy jest śliski w palcach. Ja już mam w wiadrze od chyba 1,5-2lat. I tylko uzupełniam ubytek.

Mam zrobione 11 litrow i zalewam kratę butelek na raz, do pełna każdą butelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roztwór jest do użytku kiedy jest śliski w palcach. Ja już mam w wiadrze od chyba 1,5-2lat. I tylko uzupełniam ubytek.
Mam zrobione 11 litrow i zalewam kratę butelek na raz, do pełna każdą butelkę.
Wiesz może ile minut trzeba aby osad wygryzło? Czy jak by się troche rozlało to będzie ślad na gumolicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INTseed trudno powiedzieć ile czasu, wszystko zależy czy osad jest suchy czy namoczony, trzeba sprawdzać. Nawet wykwity z pleśni czysci, tylko wtedy na pewno trzymałem ponad godzinę.

 

Ja to robię w wannie, a na wykładzinie pcv nie powinno zrobić to większego wrażenia.

Jak wysycha to zostawia biały nalot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2023 o 21:33, INTseed napisał:
W dniu 5.02.2023 o 21:27, Koora napisał:
Roztwór jest do użytku kiedy jest śliski w palcach. Ja już mam w wiadrze od chyba 1,5-2lat. I tylko uzupełniam ubytek.
Mam zrobione 11 litrow i zalewam kratę butelek na raz, do pełna każdą butelkę.

Wiesz może ile minut trzeba aby osad wygryzło? Czy jak by się troche rozlało to będzie ślad na gumolicie?

 

W każdym bądź razie też nie za długo. Butelki są z szkła sodowego - które NaOH rozwala. Kilka godzin to taki maks. dla butelek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś znalazłem 

 

NaOH i KOH nie przewchowuje się w szklanych pojemnikach, ponieważ zaszłaby reakcja miedzy nimi a składnikami szkła, w wyniku czego szkło utraciłoby swoją pierwotną strukturę i powstałyby sole---Na2SiO3 (krzemian sodu) oraz K2SiO3 (krzemian potasu)

W skłąd szkła wchodzi przede wszystkim SiO2 czyli tlenek krzemu, jest on tlenkiem kwasowym, w związku z tym wejdzie w reakcję z zasadami.

 

2NaOH + SiO2 ----> Na2SiO3 + H2O

2KOH + SiO2 -----> K2SiO3 + H2O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dziedzicpruski napisał:

A coś więcej na ten temat ? bo ja trzymam i po pare tygodni, co się może porobić ? 

 

Ja się pozbyłem tak kilku balonów do wina i kilku słoików. Butelki mi też strzelały od sody jak wrzucałem je w kąt i zapominałem. Osłabia strukturę szkła i pod ciśnieniem może je rozwalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2023 o 21:33, INTseed napisał:

Wiesz może ile minut trzeba aby osad wygryzło? Czy jak by się troche rozlało to będzie ślad na gumolicie?

Ja bym powiedział, że raczej godzin, a miałem kiedyś uciążliwy osad po jakimś kwasie, to trwało to kilka dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wymyśliłem sobie że wszystkie butelki zaleję naoh. Napiszcie czy to ma sens. Biorę 5 butelek. Każdą zalewam roztworem. Trzymam to 2 dni. Przekewam do następnych 5 butelek itd. Butelki daję na choinkę aby odkapało wszystko. Zamykam w folię i trzymam tak do rozlewu. Przez rozlewem płukam wszystkie butelki. Potem leci myjka z starsanem. Na choinkę i tak na następny dzień butelkuję piwo. Czy taka procedura ma sens? Ile gram naoh byście dali na jedną butelkę 0.5l? Czy taki roztwór wytrzymie mycie czterech butelek czy więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, INTseed napisał(a):

Czy taki roztwór wytrzymie mycie czterech butelek czy więcej?

To zależy jak duży syf jest w butelkach.  Ja się bawiłem częściej chlorem, efekty były widoczne po paru minutach. Jak się okazuje wybielacz ace jest jeszcze skuteczniejszy od domestosa.

Ale prawdę mówiąc łatwość pozyskania butelek zniechęca do takich działań, no chyba że masz hurtowe ilości do rozlania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak duży syf jest w butelkach.  Ja się bawiłem częściej chlorem, efekty były widoczne po paru minutach. Jak się okazuje wybielacz ace jest jeszcze skuteczniejszy od domestosa.
Ale prawdę mówiąc łatwość pozyskania butelek zniechęca do takich działań, no chyba że masz hurtowe ilości do rozlania.
 
Butelki z osadem słodowym. Jeśli tak można napisać. Z porterów i risów. Pod światło widać od razu. Trochę z chmielin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.