Skocz do zawartości

Fermentum Mobile - FM41 Gwoździe i banany


Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, zasada napisał:

A nie jest tak, że jak zestresujesz je w 12-14°C na początku to wyjdzie banan?

Właśnie je tak wczoraj zadawałem. Przetrzymam do jutra i do pokojowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

 

Wczoraj robiłem weizenbocka i wieczorem zadałem te drożdże bezpośrednio w brzeczkę o temp 21 stopni, temp otoczenia 19. Niestety dopiero dzisiaj zauważyłem że data na fiolce była tylko do 8.01.2022..jakas partia o krótkiej dacie mi przyszła bo zamawiałem pod koniec grudnia :(( czy jest coś co mogę jeszcze zrobić żeby uratować tą brzeczkę? Czy jest sens czekać czy jeszcze ruszy?

Edytowane przez Wojciechhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Blg brzeczki, ile minęło czasu od zadania drożdży?

Kiedyś zrobiłem taki eksperyment - zostawiłem ok. 5 ml tych drożdży i przetrzymałem w lodówce pół roku (ogólnie 5 m-cy po terminie). Zrobiłem 3-stopniowy starter i zadałem do pszenicy 12 Blg. Ruszyły, choć samo piwo rewelacyjne nie było.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Paweł76 napisał:

Ile Blg brzeczki, ile minęło czasu od zadania drożdży?

Kiedyś zrobiłem taki eksperyment - zostawiłem ok. 5 ml tych drożdży i przetrzymałem w lodówce pół roku (ogólnie 5 m-cy po terminie). Zrobiłem 3-stopniowy starter i zadałem do pszenicy 12 Blg. Ruszyły, choć samo piwo rewelacyjne nie było.

Pozdrawiam.

Brzeczka miała 16blg. Drożdże zadane wczoraj po 23 czyli siedzą już koło 21h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny ruszyć. Ja poczekałbym nawet te 48 godzin, jeśli do tego czasu nic nie ruszy to faktycznie dałbym suchary.

Na przyszłość pamiętaj - zawsze starter. I zaczynaj od słabszych piw.

Ogólnie temat chyba do działu "piaskownica".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest moja pierwsza warka, już z 20 ich było, prawie zawsze wlewam bezpośrednio z fiolki i wszystko do tej pory było super.. tutaj zrobiłem idiotyczny błąd nie sprawdziwszy wcześniej daty trwałości, ale cóż zrobić, będę teraz wiedział że w przypadku wątpliwości trzeba zrobić starter :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,
 
Wczoraj robiłem weizenbocka i wieczorem zadałem te drożdże bezpośrednio w brzeczkę o temp 21 stopni, temp otoczenia 19. Niestety dopiero dzisiaj zauważyłem że data na fiolce była tylko do 8.01.2022..jakas partia o krótkiej dacie mi przyszła bo zamawiałem pod koniec grudnia :(( czy jest coś co mogę jeszcze zrobić żeby uratować tą brzeczkę? Czy jest sens czekać czy jeszcze ruszy?
Będzie dużo banana

Wysłane z mojego BASIC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu po praktycznie równo 48 godzinach drożdże ruszyły z kopyta, trochę podniosłem temperaturę do 22 i może to też pomogło. Najważniejsze że poszło, mam nadzieję że już ogarną co trzeba i ładnie przefermentuja :). Dzięki za pomoc i rady na przyszłość
Uważaj aby ci nie uciekły ;)

Wysłane z mojego BASIC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.02.2022 o 22:13, smola napisał:

@Krzyżak, to Ci powiem, że do max 25l FM41 zawsze leję z fiolki, robiąc tym samym ostry underpitching i piwa zawsze są bardzo dobre i bananowe.

o to to

 

No, a co do kolejnych szarży drożdży i spadku jakości to może faktycznie coś jest na rzeczy bo moja trzecia warka na gęstwie już nie przypomina tej pierwszej za bardzo. Warunki raczej te same, zasyp raczej ten sam. Wygląd raczej bez zarzutu. Smak też jest ok, ale to już nie ta jakość. Teraz chleba tostowego brak, banów i goździków niet. Piwo ma jakby bardziej smak sodowy (nie wiem jak to odpisać, ale podobne wrażenie miałem jak pierwszy raz piłem Piwo z Grodziska i nie chodzi tutaj o wędzoność), oczywiście nie jest to woda, a treściwość zdecydowanie jest. Na pewno tym razem lepiej się sklarowało, faktycznie kristal weizena można z tego teraz łatwo zrobić, albo jakąś bazę do mocniej chmielonych, przyprawianych weizenów (co uskutecznie z tej samej gęstwy).

Nie jest to już piwo, które bym komuś dumnie nalewał i na pewno teraz by nie smakowało części ludzi, których wcześniej raczyłem pierwszą warką na tych drożdżach.

Poniżej zdjęcia wersji klarownej i z dodanym osadem.

 

image.png

image.png

Edytowane przez lechu555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, INTseed napisał:

Po 2 tygodniach dalej mam czapę drożdzy na górze. One tak mają? Butelkowanie za tydzień planję.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 

Moje ostatnie 2 warki tak miały. Ale jak pobujałem wiaderkiem przed cold crashem to opadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, uwarzylem ostatnio (w zeszły wtorek) weizenbocka 20blg jako że to piwo mocne, zadałem gestwe w temperaturze 15 stopni żeby nie mieć zbyt wysokiej temperatury fermentacji.

Taką samą temp mam w lodówce. Niestety wypadł mi nagły wyjazd a ja zapomniałem żeby podnosić temperaturę co pół stopnia na dzień.

Minął prawie tydzień czy zwiększyć temperaturę odrazu czy zgodnie z moim założeniem 0.5 stopnia dziennie. Do jakiej temperatury dojść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Start w 17°C i samoistne ogrzewanie do 22°C, 5 kg pilzneński, 5 kg pszeniczny, 0,5 carahell. Starter litrowy, warka 45 litrów. Zacieranie 60' w 67°C, wygrzew 10' w 78°C. BLG początkowe 12,5. Zawsze było ogrom banana, teraz nie. Wyszedł zwykły Paulaner.

Edytowane przez smola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.