Skocz do zawartości

burzliwa fermentacja ponad 2 tyg


sadist89

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

szukałem w wyszukiwarce, ale nie znalazłem odpowiedzi 100% na moje pytanie. Wstawiłem Brew kita canadian blonde, 17 września na burzliwa, blg początkowe 12, piana ładna, zapach również ładny, w obecnej chwili piana opadła, blg w okolicach 2,5. (gdy odlwam troche piwa do sprawdzenia BLG to jest ono mocno nagazowane - oczywiście odgazowuję przed sprawdzeniem.) co jakieś 3, 4 minuty wydobywa się bulgotanie. obecnie 13,14 dzień fermentacji, osad drożdzowy widoczny na dole, piwo w smaku dosyć gorzkie (aż za bardzo bym powiedział), nie widzę żadnych korzuchów. Brew kit był przeterminowany 4 msc.nie mam drugiego fermentatora na zlanie na cichą. Moje pytanie brzmi, butelkować czy czekać jeszcze? jeśli tak, to ile czekać? jeśli butelkować, to czy dodawać cukru? pozdrawiam ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem około 30 warek z kitów (cooper) i powiem ci że fermentacja to max 9 dni na tych ich drożdżach. zawsze kupowałem inne drożdże aby zadać większą ilość bo z tych kitów to mało 7g na 24l. łatwo o infekcję. zdarzyło mi się bulgotanie dłużej niż 9 dni ale i tak butelkowałem bo to cicha fermentacja! już parę lat nie bawię się kitami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

temperatura od początku do teraz w okolicach 21-23 stopnie, aktualizacja wydobywania się co2 - 11 minut. w 1 poście strzeliłem głupotę - nie 3,4 minuty, a 11. BLG stałe - 2.5 (mierzone w temperaturze 21 stopni, przy wygazowanej próbie)

Edytowane przez sadist89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jeszcze "bulka" to poczekaj aż przestanie, dodaj 3 dni i butelkuj.

A jeśli będzie się zmieniać temperatura otoczenia i bulkanie nie ustanie, to co wtedy? :) Trochę za bardzo na to bulkanie zwracacie uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.