Skocz do zawartości

piwo na brettach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie czy moge przefermentować piwo powiedzmy 12blg tylko tymi drozdzami ?http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/whitelabs-gorna-fermentacja/1266-white-labs-wlp650-brettanomyces-bruxellensis.html

Czy będę musiał dodać jakieś neutralny szczep żeby zjadły do końca wszystko? No i ile trwała by taka fermentacja, normalnie jak na zwykłych drożdzach czyli jakies 10dni burzliwej i 10 cichej?

 

 

A druga sprawa, to czy fermentory nadawały by się potem do użytku do innych piw, czy dzikusy całkiem by się zadomowiły

 

 

Troche dużo pytań:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fermentorami lepiej nie ryzykować. Szkło jest bezpieczniejsze, bo da się domyć. Poza tym szkło nie przepuszcza tlenu, a o to chodzi w tych piwach.

A co do fermentacji, to ja fermentuję najpierw 1-2 tyg. na zwykłych drożdżach.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie możesz przefermentować na tym szczepie i nic nie musisz dodawać. Już testowałem, fermentacja (czas, przebieg i atenuacja) podobna do innych szczepów górnej fermentacji. 10-14 dni dla 12blg spokojnie wystarczy. Gęstwa nadaj się do fermentacji innych piwa. Te drożdże pracują i zachowują się normalnie - dają tylko charakterystyczne aromaty i większą kwasowość piwa.

 

[edit]

do doczyszczenia fermentorów wystarczy NaOH

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do fermentacji, to ja fermentuję najpierw 1-2 tyg. na zwykłych drożdżach.

 

Fermentacja 100% Brett, a fermentacja z użyciem Brettów dopiero na cichą to z tego co czytam zupełnie inna bajka i zupełnie inne efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będę musiał dodać jakieś neutralny szczep żeby zjadły do końca wszystko? No i ile trwała by taka fermentacja, normalnie jak na zwykłych drożdzach czyli jakies 10dni burzliwej i 10 cichej?

Jak na samych Brettach to zalecają około 8 tygodni, u mnie przefermentowało w jakieś 6, najlepiej nastawić FFT i trzymać go w cieple(np. ok 30°C), wtedy wcześniej będziesz wiedział do ilu zejdą, jak Bretty na cichą to już jak lambici czyli znacznie dłużej.

Ja fermentowałem w plastykowym, niby można zdezynfekować ale nie będę ryzykował, będzie do rozlewu lambiców albo do kolejnych Brettów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś może wie dlaczego jak brety są używane jako jedyne do fermentacji to można normalnie butelkować piwo, a jeśli są dodane na cichą to trzeba czekać dłuższy czas? Jest ich wtedy mniej, nie rozmnażają się już tak i dużo wolniej dojadają resztki czy może jest inny powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to:

Jest ich wtedy mniej, nie rozmnażają się już tak i dużo wolniej dojadają resztki

startują już w dużo bardziej nieprzyjaznym środowisku

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, efekty są różne, sam przebieg fermentacji też

Czyli jakie są różnice w efektach? Jak dodam bretty na burzliwą to wyjdzie z tego lambic? Zbieram wiedzę, bo się przymierzam, żeby w przyszłym roku wrzucić wiśnie na krieka. Czas najwyższy robić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lambic to już w ogóle coś innego - tam robotę głównie robią bakterie.

Brett na cichej to efekty jak w Orvalu, czyli klimaty stajenne. 100% Brett to głównie silna estrowość, końska derka może być zupełnie nieobecny. ale tu już może mieć znaczenie gatunek i szczep Brettów, oraz warunki fermentacji (w wątku u Bzdzionka niedawno wrzuciłem fragmenty książki American Sour Beers)

Zerknij ij sobie tu http://www.bear-flavored.com/2012/10/what-is-100-brett-beer.html i oczywiście tu http://www.themadfermentationist.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentacja Yakobsona http://dl.dropbox.com/u/2540232/6-16-2011-NHC-Brettanomyces.pdf wygląda na streszczenie jego pracy

http://www.brettanomycesproject.com/dissertation/

Edytowane przez KosciaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepnę się pod ten temat. Mam kilka pytań:

 

Jeśli fermentuję piwo tylko brettami to czy jest sens przetrzymywać piwo z drożdżami w fermentorze nawet po ustanej fermentacji? Wiki mówi, że najlepsze efekty uzyskuje się po 3-6 miesiącach - tzn. tyle trwa fermentacja? Jakie to efekty? Stajnia, końska derka?

 

Jak z butelkowaniem i nagazowaniem - normalnie po takim okresie dodajemy cukrów i butelkujemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje CDA od początku fermentowane na brettanomyces trois stało ponad tydzień na 2 blg. 2 dni temu poszło na dwór na schłodzenie i sklarowanie plus dodałem chmiel na zimno, jutro będę butelkował.

 

Z tego co czytałem to zależy co chcesz osiągnąć i jakich konkretnie drożdży użyłeś.. Ja piwo będę po nagazowaniu trzymał w zimnym i dość szybko będę spijał. Dla aromatów końskich to chyba musisz potrzymać długo piwo na cichej... Ale nie chcę Ci nic radzić bo się w ten temat nie zagłębiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie fermentowało około 7 tygodni, nuty dzikie niezbyt wysokie (ale to dużo zależy od szczepu, może jeszcze w butelkach się rozwiną) spora estrowość, butelkowałem normalnie, gazowało się normalnie (chyba z 2 tyg.), po 2,5 miesiąca nagazowanie dalej takie jak założyłem, więc póki co nie dofermentowują w butelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże White Labs WLP650 Brettanomyces bruxellensis.

 

Zależało mi na stajni ;) Na razie fermentacja trwa 1 miesiąc i nie zlewałem na cichą. Nie wiem czy w ogóle to robić, czy dla lepszego efektu lepiej żeby całość tak przestała np 3 miesiące? Czy może jeśli piwo dofermetnowało to po prostu butelkować?

?

Edytowane przez heman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.