Skocz do zawartości

[Android] Kalkulator do refraktometru


Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy, chciałbyś możliwość wprowadzenia wartości przed korekcją o współczynnik korekcji brzeczki? Bo przecież odczyt z refraktometru przed fermentacją de facto jest w plato, +/- korekta o ~1.04.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zmieni na 1.0 to Blg - ale na obu odczytach. Dodamy, żeby mogło być inaczej przed fermentacją, a inaczej po.

 

Reklam nigdy nie będzie - napisaliśmy to na mój prywatny użytek i za reklamy bym obcinał premie ;-) A na serio - cieszę się, że komuś poza mną się ta aplikacja przyda :) Mam nadzieję również rozbudować ją o parę innych przydatnych rzeczy obok, ale ne robiąc "tłoku".

 

Lubię sobie życie ułatwiać, a nie utrudniać, i tak był jej cel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, że mam mobilną wersję BS na telefonie i ona ma narzędzia to przeliczania odczytu refkraktometru, to i tak sobie zainstalowałem :) Łatwo, prosto, bez zbędnego klikania - gdyby wszystkie aplikacje były tak użyteczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedł update, da się ustawić inny współczynnik korekcji brzeczki dla przed i po fermentacji, lub odznaczyć jedną z wartości - przy odznaczeniu użycia współczynnika dla Brix przed fermentacją ten odczyt brany jest bez żadnych obliczeń, czyli jak Blg z hydrometru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuję :) Nie obiecuję jak szybko, firmowe projekty na razie biorą górę - ale jak będzie chwila wolnego, to się dorobi.

Wykonałeś fajny, prosty, darmowy programik i nic nie chcesz w zamian :) Jeśli kiedyś będziesz w Kielcach to się wcześniej odezwij, poczęstuję Cię moim piwkiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem, użyłem, tego dokładnie potrzebowałem (bo wcześniej musiałem biegać do komputera by przeliczyć wskazania na jakiejś www).

 

Jedna mała modyfikacja, jaką mógłbym zasugerować, to podawanie też procentowego odfermentowania (skoro masz już OG i FG, to tylko kwestia jednego przeliczenia).

Mała zmiana, a całkiem pokaźna nowa funkcjonalność:) (a mi oszczędzi jednego wklepywania tych danych do arkusza ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma jakieś ograniczenia co telefonu/wersji androida ? Bo pojawia mi się komunikat "Aplikacja jest niezgodna z Twoim urządzeniem."

 

Telefon http://www.mgsm.pl/pl/katalog/sonyericsson/livewithwalkman/Sony-Ericsson-Live-with-Walkman.html

 

Android 2.3.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.0+. Niestety, użycie starszych wersji wg statystyk marketu to mniej niż 10% - koszt developmentu na starsze wersje Androida względem tylko współczesnych wersji jest zbyt duży, żeby się z tym szarpać. Przykro mi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Oryginalną wersję można pobrać z licznych kopii, m.in tu: https://apkpure.com/refractometer-calculator/makimo.pl.refractometer - aczkolwiek instalacja będzie wymagała włączenia w telefonie pozwolenia na instalację oprogramowania z niezaufanych źródeł.

 

Na oficjalny sklep aplikacja wróci na pewno - ale nie jestem w stanie podać dokladnej daty, nie zależy to tylko ode mnie. Będę starał się, żeby stało się to szybciej niż później.

 

Pozdrawiam!

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.