Skocz do zawartości

RIS: 22,5 BLG, po 3 dniach fermentacja prawie stoi (?)


qwertyuk

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy już sugerowali kanał lub pomoc kazodziei dla tego piwa zamiast wesprzeć autora jak na ten dział przystoi. Jakże często i szybko padają wyroki bez wcześniejszego wczytania się w problem?

Masz rację, ludziom puszczają nerwy i niektóre posty zdecydowanie niepotrzebne.

 

Z drugiej strony wydaje mi się, że problem wynika z tego, że jest dosłownie kilka kwestii które wałkuje się na tym forum w kółko i w kółko na nowo. I nie ma tygodnia żeby nie pojawiło się kilku nowych, którzy MUSZĄ zgłosić problem że rurka nie bulka albo zapytać czy butelkować po 10 dniach przy 3blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga będzie ostro.

Ja się naprawdę nie dziwię.

Nie wiem dlaczego co chwilę jakiś leń wymaga od nas, abyśmy za niego wykonywali prostą pracę przeczytania absolutnych podstaw, a potem jeszcze ma pretensje że nie dostaje na każde swoje żądanie odpowiedzi na tacy.

Nie na tym polega forumowa pomoc. Nie wchodzi się na fora samochodowe pytając "gdzie się kupuje benzynę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga będzie ostro.

Ja się naprawdę nie dziwię.

Nie wiem dlaczego co chwilę jakiś leń wymaga od nas, abyśmy za niego wykonywali prostą pracę przeczytania absolutnych podstaw, a potem jeszcze ma pretensje że nie dostaje na każde swoje żądanie odpowiedzi na tacy.

Nie na tym polega forumowa pomoc. Nie wchodzi się na fora samochodowe pytając "gdzie się kupuje benzynę".

 

Kto każe odpowiadać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak niektórych denerwują takie tematy, to skoro widzą, że taki się pojawia to po cholere w niego wchodzić?

Na takie przypadki mam w sygnaturze odpowiedni tekst. Jak mnie korci to zerkam i się opanować próbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby brzmi to fajnie olo, ale jest jeden problem z Twoim podejściem. De facto rozgrzesza ludzi którym się nie chce poświęcić 5 minut na użycie szukajki, a piętnuje tych którzy odpowiedzieli na pytanie o bulkadełko 50 razy i za 51 puściły im nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, są ludzie, którzy nie czytają i pytają mimo, że było, wiadomo. Ale zauważ, że są ludzie, którzy im spokojnie i wydaje się dość miło i kulturalnie odpowiadają, więc nie wszystkim to przeszkadza. Jakby nie było pomagających to nikt by w ten sposób nie szukał pomocy, takie rzeczy zawsze dążą do równowagi.

A co do nerwów to jest zasadnicza różnica między np nadepnięciem na coś co leży na podłodze i krzyknięciem "o kurwa", bo coś Ci się wbiło w nogę, a przeczytaniem całego tematu, kliknięciem odpowiedz, napisaniem całego posta i kliknięciem wyślij. To pierwsze można jakoś podciągnąć ewentualnie pod coś bezwarunkowego, druga sprawa to jest totalnie świadome spamowanie.

Edytowane przez Olo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum się rozrasta, tematów, pytań coraz więcej. Bardzo często powtarzają się problemy, ludzie pytają, inni się denerwują. Tematy się niepotrzebnie rozrastają, coraz ciężej znaleźć interesujące wiadomości, bo wchodzi się w dany temat a tam po dwóch postach zupełnie inne treści i coraz trudniej nad tym zapanować.

Jestem osobiście użytkownikiem pewnego forum motoryzacyjnego. Tam każdy dział ma swojego moderatora, który pilnuje porządku. Każdy nowy temat który się powiela i można już znaleźć informację wylatuje do kosza z linkiem gdzie szukać odpowiedzi. Każda odpowiedź nie związana z tematem lub hejt wylatuje w powietrze. Jest porządek i ogrom zamieszczonej wiedzy. Tutaj wiedza jest również ale już dawno gdzieś zakopana w czeluściach. Wymaga to oczywiście dużego zaangażowania moderatorów ale przy takim dużym forum czas już chyba pomyśleć nad zmianami.

a społeczeństwo mamy takie jakie mamy. Wszyscy chcą ładnie, szybko i bez wysiłku.

Sorry za OT.

pozdrawiam

Edytowane przez Giziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak niektórych denerwują takie tematy, to skoro widzą, że taki się pojawia to po cholere w niego wchodzić?

Bo tytuły tematów mają sie nijak do zawartości i nie każdy krzyczy "Nie potrafię czytać (forum). Pomóżcie! Liczę na was!!!"

 

mniej osób będzie chciało wgl tutaj cokolwiek pisać

Nie wydaje Ci się, że dzięki spamerom jest podobnie?

 

Do powyższej listy możesz dopisać "Polowanie na jelenie zawsze na propsie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.