Skocz do zawartości

Degustacje piw sklepowych


Bogi

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, ale to kraft ze swoim guru rozpętał wojnę i zwróciłem tylko uwagę na to kim są ci ludzie, zważywszy, że takie inicjatywy lidl'owskie czy inne to jest zagrożenie dla ich kwasów, a zwłaszcza dla sprzedaży tychże. Inkryminowani uważali, że to my jesteśmy głupcami, bo kupujemy średnie, albo nawet ledwo średnie piwa belgijskie, że lepiej zapłacić więcej za ich kraft, itd. Leffe Vieille Cuvee kosztuje normalnie ponad 8zł; jeśliby sytuacja że zostało przecenione do 3zł, była nagminna, kraft'owcy na pewno podnieśliby larum, że za tanio, że to i tak niska półka, itd-staraliby się obrzydzić dobre piwo, poczytaj opinię agentów kraft'u, którzy wydziwiali na piwa belgijskie, które w ogólnym rozrachunku smakowały większości, a teraz dołączył jakiś sklepikarz, który nawet dobrze angielskiego nie zna, ale odgrywa wielkiego eksperta, bo przeprowadził test, że rzekomo lidl'owskie nie tyle są gorsze, co inne. Dlatego warto zobaczyć skąd wiatr wieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z belgów tak naprawdę to lubię tylko wity i dzikie (na inne ochotę mam bardzo rzadko), więc mnie to cała promocja lidla też średnio pociąga.

Do tych recenzji, wystarczy że piwa będą miały różne okresy przechowywania bądź były przechowywane w różnych warunkach i będą się różnić bo jedno będzie bardziej utlenione inne mniej, pomijam już różnice pomiędzy warkami.

Tak pobieżnie patrząc na recenzję to lidlowskie są świeższe (co jest logiczne) bo są jaśniejsze, więc mogą być bardziej nieułożone, alkoholowe itp. pomijam już że niezbyt precyzyjny jest - "stinking", "chemical" (apteka?)  :smilies:   

 

edit:

W ogóle ten opis nawet nie pasuje do zdjęć, bo taki Petrus z Lidla ma dużo lepszą pianę :)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przywołuję Was do porządku i rozsądku! Przede wszystkim wzajemny szacunek :)

Wyładujcie się na ocenie piw :P . Piraat (10%) z Lidla to znakomity przykład alkoholowego mózgotrzepa, troszki za drogi ale robotę pod czachą robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo Ciemne Monachijskie, Browar Staropolski, Alma, zwycięska receptura J. Krysiaka z Łódzkiego Konkursu Piw Domowych 2014

 

Kolor: Bardzo ciemny, wręcz wiśniowy bursztyn, klarowne, wpadające lekko w realgar, zwłaszcza na dole. W przypadku piany oczekiwałem większej i trwalszej, szybko dość opadła.

 

Aromat: W nucie górnej bardzo dużo karmelu, krówek, lekki spirytus, ciasto czekoladowe na końcu. W nucie dolnej odrobina paloności, znowu czekolada i finisz chmielowy. Zapach jest zachęcający do umoczenia ust

 

Smak: Piwo jest dość lekkie, mocno słodowe, nawet trochę wodniste. Smak ratuje przyjemne chmielenie-niestety nie pokwapiono się podać jakie. Aczkolwiek, że jest to zwycięska receptura nic nie wskazuje i skoro to jest jednak ona, to poziom musiał być niski

 

Etykieta niby stylizowana na starą, niby na nowoczesną, pocztówka z XIX-wiecznego Monachium i tylko podane słody, a o chmielu etc nic

 

Smaczne, ale oczekiwania miałem dużo większe.

 

Staropolskie Lekkie, Browar Staropolski, Alma, patent, a tylko 3,8zł

 

Kolor: złoto z przebłyskami miedzi, klarowne, piana jak się patrzy.

 

Aromat: orzeźwiający, kwiatowy, lekki chmiel, "lekkie" zobowiązuje. W nucie dolnej nieśmiało biszkopty i kwiaty

 

Smak: dość lekkie, nawet za lekkie, ale przynajmniej troszkę chmielone. Brakuje pełni, ale jest ta osławiona sesyjność. W pierwszym rzędzie kupowałem dla patentu, więc nie jestem rozczarowany.

 

Za to etykieta, pomieszanie z poplątaniem, na froncie Wawel z XVI, gdzieś na krawatce browar regionalny i data wskazująca na wiek XIX, z tyłu Władziu Łokietek, bełkot o tradycji, jakoś nie pamiętam, żeby w Średniowieczu pijano bezalkoholowe lager'y, a na deser Dystrybucja Pomorze...

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja piłem ostatnio American IPA z Doctor Brew i chciałem bardzo pochwalić!

 

Zapachy ze hej, sosna, pinia, mango, mandarynka - silne tak ze prawie przez szkło bylo czyć :)

A przy tym gorzycka nie odpychająca, przyjemna, krótka!

Wysycenie idealne, smak pół na pól chmiel i pełnia słodowa - tak jak lubię! Mały minus to niemożliwość nalania klarownego piwa - drożdze mi się z dna porozbijały i koniec.

Bardzo polecam!

 

No i piłem tez hefe-weizena Śmietanka z browaru Jan Olbracht i niestety kanał....

Takiego smrodu palonej gumy zmieszanego z DMS to chyba w gotującej się kapuście nawet nie uświadczysz - coś potwornego.

Sprawa mnie dziwi bo piwo generalnie zbiera przychylne opinie - być może trafiła mi się jakaś zakażona/trefna butelka...

Edytowane przez girgi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Piwo z Grodziska". Fajne, lekkie piwo. Smak i zapach wędzony na niskim poziomie, słabo wyczuwalny. Nasycenie CO2 trochę za niskie jest (szkoda :( ), lekko kwaskowate, przyjemne chmielenie. Wady: mała butelka 0.4 l a na dodatek bezzwrotna, wg mnie duży błąd. Mało istotna wada to mętność (jest sprzeczne z opisem tego stylu), do poprawy przy następnych warkach. Podsumowanie: co jakiś czas można sobie kupić, dziewczynkom, żonom itp smakuje lub powinno smakować. Sugeruję zmienić butelkę (tak jak np. BRJ) na zwrotną oraz zwiększyć CO2 oraz wyklarować piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasycenie CO2 trochę za niskie

 

No nie wiem, mi wyszło z butelki a do szklanki nalała się sama piana. Chmielenie ok, ale wędzonki wolałbym więcej. Moje było też klarowne - ciekawe skąd te różnice. Oczywiście piszę o tym "zwykłym" bo smakowe to ohyda    :ble:

Edytowane przez krzysiek9999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero pójdę, więc jeszcze nic nie wiem, zahaczę też o Leclerc, bo mają być ciekawostki (m.in. Samuel Adams za 5zł), natomiast warto po raz kolejny pochwailić Lidl'a za sprawą Lubuskiego IPA

 

Choć nazwane niepoprawnie, z tyłu ewidentnie jest info, że to jednak AIPA i chmiele podane, i drożdże US, to za cenę 4,49 mamy coś, co kraft sprzedaje za 7-10zł. Wiele osób trafiło na warkę z datą do 22.08-ta warka jest chyba trafiona, natomiast u nas w Lidl'u, albo też i mnie się tak udało jest warka do 20.08 i z tą jest wszystko w porządku-czyli wiemy co brać.

 

Przechodząc do sedna, wizualnie, piana wysoka, kremowa, lekko mętne (chyba od pszenicznego), ale za to zapach jak najbardziej. W nucie górnej mamy sosnę, właściwie świerk, gdzieś w oddali jakieś cytrusy. Rozkłada się to dość ładnie, bo te cytrusy (grejpfrut żółty, marakuja, passiflora) oraz inne owoce liczi, kiwi-chyba nie cytrus? ujawniają się w nucie dolnej, a finisz jest ziemisty z odrobiną wanilii (skąd?). W smaku jest goryczka, dla jednych średnia, dla innych duża, ale taka kaskadowa tzn. przechodzi z jednej w drugą. Grejpfrut-żywica-ziemistość. No i piwo pije się przyjemnie, pod warunkiem, że jest dobrze schłodzone, a świadomie wczoraj wyniosłem na balkon.

 

Gdyby to było jednakże IPA to w temperaturze pokojowej, już może być męczące, czyli dwa wnioski, trzeba wiedzieć, że to jest AIPA i schłodzić konkretnie, w przeciwnym razie nie będzie za ciekawie, a piwu nie sprzyja ogrzewanie się. Temat jest już znany, ale jeśli ktoś chciałby zapłacić mniej niż za ataki, birbanty, a dostać to, o czym mowa, to jest to dość atrakcyjna alternatywa. W kwestii perfekcyjności kudy mu do pierwszej warki Grand Prix AIPA z Ciechana, ale np. jest smaczniejsze niż Kingpin czy takie tam; nie zapominając, że tańsze.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Grodziskie i Bernardyńskie się jeszcze nie zabierałem, za to w Leclerc'u na "Festiwalu Piw" był Perła Porter za 2,89, jak raz na drugie śniadanie po dentyście.

 

Rozczarowanie-piana szybko opada i za duże wysycenie. Aromat w nucie dolnej ujawnia ordynarny spirytus, ale można to kłaść na karb młodości.

 

Zachwyt: piwo bardzo pijalne, lekki codzienny porter, karmelowo-wiśniowo-czekoladowy. Nuta górna aromatu bardzo likierowa, mocno kakaowa, z ciekawą ziemistością. Dobrze chmielony, wyraźna Marynka, ale raczej słodki.

 

Porter cieszyński waha się i jest droższy, nawet za 0,33 (a de facto jest to historyczna pojemność dla porterów), inne są dużo droższe, a czasem ociekają marketing'iem i popiołem (vide Komes). Rasowy porter bałtycki to to nie jest, ale jest smaczny, lekki, i nienarzucający się, ot taka hybryda Schwarzbier i Keeping Porter. Jeśli się jakość nie zmieni, to warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna była o to, że kraft'owcy naśmiewali się z tego, że Lidl dał belgi do sprzedaży, nawet ostatnio jakiś kolejny cymbał stwierdził, że piwa belgijskie, które on sprzedaje i drze za nie jak za zboże są lepsze i prawdziwe, podczas gdy to, co sprzedaje Lidl to fałszywki-to jest tylko komentarz do tej sytuacji. Piłeś ciekawe piwko, to wykorzystaj ten wątek, do celów degustacji, a nie jakieś wycieczki ad hominem, tylko przez wzgląd na wino.org nie podejmę przeciwko Tobie innych kroków, ale weź pod uwagę, że "pseudoartysta" to podlega pod obelgę.

Eric nie powiedział że fałszywki tylko że Lidl kupił zepsutą warke bo była tania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Tobie czemu miesiąc prawie na tę złotą myśl zszedł? Żadna warka z Lidl'a nie miała znamion zepsucia, to nie okres kiedy było trafione z Cernej Hory.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jakoś tak wyszło, że skosztowaliśmy Grodziskie z Żabki (jak to brzmi). Najpierw plusy-historyczna pojemność, ładnie rzeźbiona flaszka, etykietka jak oryginał przedwojenny, piwo rośnie w pokalu jak szampan, więc bez kozery nazwa "szampan grodziski" była adekwatna. Pachnie podobnie jak wszystkie inne grodzisze i sklepowe i domowe, jakie piłem, z czego najlepiej wypadł od Artezana, ale i tak bez szaleństw. Smak niestety nie odpowiada temu jak to piwo było reklamowane, dla kogo przeznaczone, nie odzwierciedla jego popularności i prestiżu. Jest za bardzo dymione żeby wypić go więcej z przyjemnością, a nie tylko z kronikarskiego obowiązku i dla poznania historycznego, do tego jest też za bardzo chmielone.

 

Z drugiej strony, smak polskiego społeczeństwa tak ewoluował, że piwo, bez względu na to czy smakuje bardziej czy mniej jak oryginał, amatorów znajdzie garstkę. Co jest zresztą normalne, jeśli przeanalizujemy wszystkie napoje i alkohole jakie pito wówczas w czasie świetności Grodziskiego, to tychże ostało się pewnie ledwo co i są to już trunki wybitnie koneserskie, a czasami po prostu niedostosowane do współczesnych smaków.

 

Plusem jest, że za ten łyk historii (wątpliwej czy nie) płaci się tylko 3zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

warto po raz kolejny pochwailić Lidl'a za sprawą Lubuskiego IPA

 

Wiele osób trafiło na warkę z datą do 22.08-ta warka jest chyba trafiona

Nie chyba, a na pewno. Takiej ohydy dawno nie piłem, a raczej dawno nie wylewałem do zlewu - w trosce o własne zdrowie nie ryzykowałem. Sprzedawanie czegoś takiego powinno być karalne. Jednak będę omijał Lidlowe promocje szerokim łukiem - dobra cena to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znowu Grodziskie z Żabki i tutaj mała rada, ponieważ to ma być traktowana jak szampan, należy tak je zmrozić. Plusy tego są ewidentne-łatwiej się piwo naleje, a niższa temperatura czyni je smaczniejszym i gładszym.

 

Jeśli chodzi o Bernardyńskie to smakuje jak lekki Weizenbock, aromat nie jest tak grodziski jak w Grodziskim, choć dym z ogniska w dolnej nucie, natomiast w smaku jest znowu lekki Weizenbock, przyjemnie i wyraziście pszeniczny. Ogółem dość dobre piwo i lepsze od Grodziskiego.

 

Kolejne Leffe, tym razem Royale. Szampańska flaszka 0,75, cudownie huknęło, nic się nie wylało, choć spodziewałem się trochę ciemniejszej barwy.
W aromacie wcale nie goździki jak piszą na kontrze, ale pszenica, świeży banan i zielone pomarańcze. Zapach jest typowo belgijski, lekko mydlany od kolendry.
W smaku pszenica się cofa, daje wieść prym przyprawom-może tutaj ewentualnie jakiś goździk mały, alkohol ukryty po mistrzowsku, niesamowita pijalność. Bardzo smaczne piwko, dużo lepsze od bruin i blonde, ale jednak gorsze od vieille cuvee. W Real'u/Auchan ma chodzić po 10zł za 0,75, więc warto.

 

Z dziwactw, ale w dobrej cenie poznałem Cechowe Stout. Skupiłem się głównie na tym, co mnie interesuje więc anyżu i lukrecji. Anyż jest jakiś tam w aromacie, lukrecji nie wyczuwam, w smaku też, ale na finiszu coś pod lukrecję może być. Metoda, jaką wykorzystano do ekstrahowania składników owych, to z pewności dekokt i też w niewielkiej ilości dodany do piwa, lepiej byłoby gotować zioła razem z chmielem. Piwo zbożowe, kierunek dry stout, choć przeraża, że to jest to dolna fermentacja, a ma być owsiany-owies jest wyczuwalny i w aromacie i mocno w smaku. Opakowanie kretyńskie, napis "Cechowe" z oddali wygląda jak "Ciechan"-tak moja Żona widziała :D , jakiś niemiecki robotnik niosący kosz chmielu w jakimś mieście fabrycznym, slogan "dzieło mistrza chwali", gdzie nikt się z imienia i nazwiska do piwa nie przyznał

 

Samuel Adams Boston Lager to ładny jasnomiedziany kolor, wyraźny Hallertau w nucie górnej, zapach chmielowy, ale nieprzechmielony, solidna podbudowa słodowa. Rasowy wiedeński lager, lekko karmelowy, orzeźwiający i zrobiony tak jak trzeba. Ciekawostka, ten sprzedawany w Leclerc'u jest warzony w Shephard's Neame na licencji Samuel'a Adams'a, nie zmienia to faktu, że bardzo smaczne piwo.

 

Mieliśmy też wczoraj Ciechan AIPA, warzone w browarze w Dziekanowie, z datą do marca tego roku. Do pierwszej warki Grand Prix się nie umywa, a do późniejszych również jest w wielkiej oddali, zwykłe APA, z mocniejszą goryczką, ale dość jednowymiarową-grejpfrut, bez eksplozji i można wypić takich wiele. To nawet nie jest cień GP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski chmiel z Żabki (dedykowane dla tej sieci). W promocji dwie szt za 5.50 zeta. Pomijając szczegółowe, smakowe, sensoryczne opisy, punktację itp. stwierdzam, że to piwo jest znakomite, po prostu tak powinno smakować piwo. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zablokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.