Skocz do zawartości

Sok jabłkowy


mietekii

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem 20 l soku jabłkowego, tłoczony, nie koncentrat, w workach z kranikiem . Bliski termin ważności.

No i co teraz?

Z drożdży mam s-04 i us-05 i ewentualnie gęstwę s-33 (za kilka dni)

 

Ktoś ma jakiś sprawdzony pomysł co zrobić z tym fantem?

 

Dodam że mam za sobą już eksperyment z Cydrem z Gozdawy i wyszło kiepskie tanie wino jabłkowe.

Edytowane przez mietekii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki to by musiał być słodzik że by w 6 czy 7 g były drożdże i do tego dał słodkość  w 20l 

 wiem że dwa razy zrobiłem na próbę po 5l raz na pszeniczny nie pamiętam jakich i na US-05 i ten na cydrowych to  dwa światy 

ale kto co lubi,ja za cydrem nie przepada,a na pewno nie za wytrawnym 

Edytowane przez Gawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze nie wszystkie mają ten słodzik. Ale ponoć czasem potrafi być, napisałem o tym bo może ktoś zwróci na to uwagę przy zakupie.

Osobna sprawa ze do cydru warto tak czy siak dać słodzik lub ksylitol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodzeniem przerobiłem na s-04 przy cydrze wzmocnionym miodem w temperaturze 20 stopni. Cydr wyszedł naprawdę dobry, alkohol niewyczuwalny, lekka kwaśność, odrobina estrów. Nie mam wielkich doświadczeń z cydrami, ale to był udany eksperyment ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gozdawowskie są ok, inne które polecam to winne tokay na s04 nie robiłem więc nie wiem. Ktoś robił na pszenicznych i był zadowolony kwestia co się chce osiągnąć. Dla mnie tokay i gozdawa są super do cydru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem cydr na US05 i wyszedł całkiem dobry. Alkohol nie wyczuwalny w ogóle (zeszło z 9 blg do -1?? :D ). Czyli cukrów nic nie pozostało. A drożdże do cydrów nie przefermentowują wszystkich cukrów (skoro twierdzicie, że cydr nie jest tak wytrawny na nich)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem z soku niepasteryzowanego na gęstwie z Nottinghamów - bez szału, w cydrze czuć posmak drożdży i piwa. Gęstwa była płukana 3x wodą.. Także skłaniam się jednak ku opinii, że lepiej użyć drożdże dedykowane do cydrów lub jakieś winiarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A drożdże do cydrów nie przefermentowują wszystkich cukrów (skoro twierdzicie, że cydr nie jest tak wytrawny na nich)?

wydaje mi się że coś raczej przerabiają jakość część kwasu

ale połowa sukcesu to mieszanka jabłek "cydrowych" kiedyś czytałem jakie to są,było też napisane jakich nie używać

też zależy kto jaki lubi  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.