Skocz do zawartości

grainfather


le_szek

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, rafple napisał:

image.thumb.jpeg.d128341dc89957a049333eb2b8a4cc00.jpeg

 

U mnie ładniej schodzi brzeczka przy takim ułożeniu resztek chmielu, niż jak ściągam bez zakręcenia. 

 

Dzięki że mnie wręczyłeś.

 

Nie lubię walczyć ze sztuczną inteligencją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, witur napisał:

 

Dzięki że mnie wręczyłeś.

 

Nie lubię walczyć ze sztuczną inteligencją 

Ja chyba słabo kręcę lub daje za duzo chmielu bo w domu w garnku elektrycznym nigdy stożek mi nie wyszedł. To po prostu oklejony hopstoper

ps Wg sztucznej inteligencji stożek w kadzi wygląda tak

IMG_20180619_072027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy mieszałem ręcznie i udało mi się tylko strącić hopstoper. Teraz zakładam na wiertarkę zwykłą plastikową łyżkę piwowarską, kilka sekund kręcenia po środku gara i wir sięga prawie dna kociołka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafple napisał:

zakładam na wiertarkę zwykłą plastikową łyżkę piwowarską, kilka sekund kręcenia po środku gara i wir sięga prawie dna kociołka. 

To jest dobry pomysł. Chętnie sprawdzę najbliższym razem. Dotychczas spuszczałem przez wykończona w Starsanie nylonową siatkę na warzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat

S40 na TB za 1679pln, chyba tak dobrze jeszcze nie bylo:

 

https://twojbrowar.pl/pl/akcesoria-piwowarskie/grainfather/grainfather-s40

 

Ktoś powie coś więcej o S40?? Pieniądze nieduże, ale czy mimo wszystko warto? jakie wady, zalety??

Intryguje mnie czy można transferować brzeczkę do fermentora poprzez pompę. Jeśli tak to jak zabezpieczyć się przed zatkaniem otworu przez chmieliny?? Bo widziałem, że rura od pompy odchodzi od dna małym otworem z jakąś nakrętką?

Ma ktoś może jakieś doświadczenie??

dno S40.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem w S40 coś takiego wykombinować ale w ciężko znaleźć coś co będzie pasowało do tej dziurki. Zostałem przy hop stoperze podpiętym do kranu. I tak idzie na wymiennik więc jest ok. Brzeczka czysta i klarowna.
Wydaje mi się że S40 jest na tyle innym grainfatherem że przydałby mi się osobny wątek. Może admin wydzieli?

Wysłane z mojego CPH2399 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć

Zdecydowałem się na zakup Grainfather S40.

Dzisiaj uwarzyłem pierwszą warkę.

Moje spostrzeżenie tak na szybko:

Jestem bardzo zadowolony, fajnie, czyściej, mniej kombinacji i wygodniej.

Już wiem, że zainwestowane pieniądze nie poszły na marne. Nie wróciłbym do gara.

Trzeba tylko pamiętać, że jeśli kupujemy gotowy zestaw surowców z danej firmy (w tym przypadku Twój Browar) trzeba zmienić ilość wody do zacierania oraz wysładzania tzn.

- dodajemy 3 L do zacierania a odejmujemy z wysladzania. Chociaż ja odjąłem tylko 2 L do wysładzania. Użyłem ogólnie 35 L wody a aplikacja GF podała, że muszę użyć 35,8.

Jedyny minus jaki na ten moment widzę to duże bagno mimo stosowania hop spidera do gotowania i zlewania do fermentatora. Dołączam zdjęcie. 

Trzeba nad tym pomysleć.

A teraz kilka informacji co do czasu produkcji.

Zasyp 11.30 - przelew do fermentacji 16.00 czyli łączny czas 4,5 h. 

Chlodzenie - 25 min do temp 24 stopnie przy temp wody w kranie 14 stopni. Później przeniesione wiadro na klatkę schodową, gdzie jest 18 stopni.

Od końca wysladzania do gotowania - 30 minut.

 

Link do warki: West Coast IPA

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2023 o 12:58, zielony07 napisał:

To ile w sumie litrów uzyskałeś brzeczki ?

Równo 25 litrów po gotowaniu. W tej chwili fermentuje więc napiszę ile wleje do butelek. Pewnie jeszcze że 2 l odpadnie. 

https://piwo.org/forums/topic/17406-browar-bez-kicka/?do=findComment&comment=562324

Edytowane przez Soyero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przyszedł G30 z ostatniej promocji na TB. Dotychczas z materiałów znalezionych w internecie wynika, że na dnie kotła znajduje się bezpiecznik/przycisku. W mojej wersji tego nie ma. Spotkał się ktoś z tym wcześniej? To jest wada do reklamacji, czy może były jakieś zmiany w ostatnim czasie dotyczące tego przycisku. Załączam zdjęcie dna kociołka.

IMG_1735.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Krucziniu napisał(a):

Cześć,

Przyszedł G30 z ostatniej promocji na TB. Dotychczas z materiałów znalezionych w internecie wynika, że na dnie kotła znajduje się bezpiecznik/przycisku. W mojej wersji tego nie ma. Spotkał się ktoś z tym wcześniej? To jest wada do reklamacji, czy może były jakieś zmiany w ostatnim czasie dotyczące tego przycisku. Załączam zdjęcie dna kociołka.

IMG_1735.jpeg

Ukradli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wydaje się że tam jest pewnie wyłącznik termiczny, który po powrocie do normalnej temp pracy załącza się sam.

Bo tam pewnie jest zabezpieczenie termiczne przed grzaniem na sucho.

 

Edit:

 

A jednak jest resetowany.

Edytowane przez Koora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jestem posiadaczem fermentorów Grainfathera i zastanawiam się w jaki sposób wprowadzać do piwa cukier do refermentacji. Jak wleje syrop do fermentora to wszystkie osady się zmieszają. Ostatnio rozlewałem do butelek i dosypywałem cukier do każdej butelki, ale ten sposób jest mało efektywny i nieprecyzyjny. Możecie podpowiedzieć jak to najlepiej zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eselchen napisał(a):

Jestem posiadaczem fermentorów Grainfathera i zastanawiam się w jaki sposób wprowadzać do piwa cukier do refermentacji. Jak wleje syrop do fermentora to wszystkie osady się zmieszają. Ostatnio rozlewałem do butelek i dosypywałem cukier do każdej butelki, ale ten sposób jest mało efektywny i nieprecyzyjny. Możecie podpowiedzieć jak to najlepiej zrobić?

Drugi fermentor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozlewam bezpośrednio z fermentora klarstein do butelek. Cukier dodaję miareczką do każdej butelki, różnica w nagazowaniu każdej z nich jest dla mnie pomijalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie muszę się zaopatrzyć w kegi 19l, żeby z nich przelewać do butelek.

 

Jeszcze pytanie odnoście obsługi fermentora stożkowego. Co ile dni należy spuszczać osad? Obecnie po 6 dniach fermentacji chciałem zebrać trochę osadów i mam wrażenie, że spuściłem same drożdże i teraz obawiam się, że piwo mi nie dofermentuje. Fermentuje lagera na W34/70 i Kolsch na us-05. Dodatkowo przy upuszczaniu zasysało mi powietrze przez rurkę fermentacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieram dwa razy. Pierwszy raz pomiędzy 10, a 14 dniem. Drugi raz, dwa lub trzy dni przed rozlewem.

12 godzin temu, Eselchen napisał(a):

mam wrażenie, że spuściłem same drożdże i teraz obawiam się, że piwo mi nie dofermentuje.

Dofermentuje, bez obaw.

12 godzin temu, Eselchen napisał(a):

Dodatkowo przy upuszczaniu zasysało mi powietrze przez rurkę fermentacyjną.

Normalne zjawisko, ważne by nie zassało płynu z rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Eselchen napisał(a):

W takim razie muszę się zaopatrzyć w kegi 19l, żeby z nich przelewać do butelek.

 

Jeszcze pytanie odnoście obsługi fermentora stożkowego. Co ile dni należy spuszczać osad? Obecnie po 6 dniach fermentacji chciałem zebrać trochę osadów i mam wrażenie, że spuściłem same drożdże i teraz obawiam się, że piwo mi nie dofermentuje. Fermentuje lagera na W34/70 i Kolsch na us-05. Dodatkowo przy upuszczaniu zasysało mi powietrze przez rurkę fermentacyjną.

To nie są fermentory ciśnieniowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoich klarsteinach pozbyłem się rurek fermentacyjnych i zamontowałem ball locki do gazu. Przy fermentacji zakładam głowicę z wężykiem wsadzonym do słoiczka z płynem. Tylko przy rozlewie piw mocno chmielonych podłączam dwutlenek by wypełniał przestrzeń po ubytku piwa. Resztę piw rozlewam zasysając powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.