Skocz do zawartości

Problem z błędnym pomiarem Blg


rkkr

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek to naprawdę kup nowy spławik i zmierz ile blg ma faktycznie to piwo, a na przyszłość najlepiej kieruj się prostą zasadą że dla piw do 17-18 blg 2 tyg. burzliwej i przynajmniej tyle samo cichej, a dla mocniejszych nawet po miesiącu. Piwo nie lubi pośpiechu, tak jak mówi Dr2 to hobby dla cierpliwych.

Edytowane przez Robler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek to naprawdę kup nowy spławik i zmierz ile blg ma faktycznie to piwo, a na przyszłość najlepiej kieruj się prostą zasadą że dla piw do 17-18 blg 2 tyg. burzliwej i przynajmniej tyle samo cichej, a dla mocniejszych nawet po miesiącu. Piwo nie lubi pośpiechu, tak jak mówi Dr2 to hobby dla cierpliwych.

Mam nowy i faktycznie wskazuje 7Blg... Dziękuję wszystkim za pomoc i rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, z tym syfem przesadzilem. Nie przemyslalem tego za bardzo. Aczkolwiek chyba z tym, że jak blg stoi w miejscu od kilku-kilkunastu dni no to można butelkowac korygujac ilość surowca do refermentacji to chyba trochę prawdy mówiłem... Przepraszam za głupia wypowiedź... Było rano, moje synapsy się jeszcze nie obudziły. :D

Edytowane przez Ledaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i mnie też dopadła niespodzianka w postaci rozkalibrowanego cukromierza. Zorientowałem się dopiero gdy podczas pomiaru na skali zobaczyłem -3. Oczywiście kartka się w środku przesunęła. Udało mi się ją wstukać na swoje miejsce, ale od razu zabezpieczyłem się przed przyszłymi niespodziankami. Równo z zerem nakleiłem paseczek taśmy. W ten sposób, w przyszłości, od razu będę wiedział czy taka sytuacja się nie powtarza. Polecam ten sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.