Skocz do zawartości

Browar Rozbójnik - Konus


Rekomendowane odpowiedzi

Weizen Porter:

 

Piana: Kokakola opada do obrączki i znika, a nalewa się biała grubopęcheżykowa.

Barwa: Nie do końca czarne - ciemno brązowe. Mętnawe.

Aromat: Jest banan i trochę czerownego jabłka. Aromat ogólnie nie powala i nie jest intensywny. Dalej wychodzi czekoladka z alkoholem. Tak jak wspominałem nie jestem fanem ciemnych pszenic ta też mnie nie powala aromatem. 

Smak: W smaku jest typowy dunkel tyle że z rozgrzewającym alkoholem. Na początku intensywna palonka przepleciona zbożowością, z finiszem kwaskowatym i wytrwanym. Brak w tym piwie słodyczy na plus, ale jest dość karmelowe i słodowe. Piwo dość pełne i sycące. Retronsowo sam banan.

Ogólnie: Ogólnie ciekawe piwko, czekoladowe, z delikatnymi oznakami weizena. Samo w sobie dość pijalne choć 0,5 litra jest zapełniające i nie ma się ochoty na drugie. Starzenie się nie wpłynęło źle na nie, choć trochę mi przeszkadza dość ostry i piekący alkohol. Przy takim blg raczej jest to w normie. Piwko raczej zaliczę do dobrych, ale bez szału i chęci powrotu do niego - zresztą mam tak z wieloma dunkelami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

RISI na kapslu:

 

Piana: Brązowa, drobnopęcheżykowa. Nalewa się ładna, z dłuższym czasem redukuje do zera ale łatwo odbudować.

Barwa: Czarne z brązowymi refleksami. Klarowne. 

Aromat: Główne skrzypce to alkohol, taki mocny spirytusowy. Dalej kawa czekolada, lukrecja, ogólnie mocno palone. Jest też trochę estrów.

Smak: Tak samo rozgrzewająco alkoholowe. W smaku piwo jest wytrawne i kwaskowate, z delikatną pełnią. Piwo jak na taką moc wydaje się pustawe. Głównie króluje palonka i alkohol. Piwo w strukturze oleiste i zaklejające usta, przechodzące w palonkę. Goryczka średnia, palona.

Ogólnie: Tutaj Konusowo palone :P Ale mocny alkohol zaburza trochę odbiór tego piwa. Przez niego jest męczące i długo się pije, choć jest dobre w smaku. No aromat zostawia dużo do życzenia, choć czekolada ładna. Miałem o wiele lepsze RIS-y od Ciebie ;)

 

No to z tej wymiany poszły wszystkie piwka ;) Do następnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgian Speciality Ale

 

Wygląd: Klarowne bursztyn/miedz, piana drobna cały czasd sie budująca, niska
Aromat: Czuć fenole,brzoskiwnie z delikatnym dodatkiwm wiśni
Smak: Wytrawne, pozatym głównie brzoskwiniowo-wiśniowy smak, z długim fenolem. Gorzyczki nei zaobserwowano, ale piwo nie muli więc jest w punkt.

Podsumowanie: Podoba mi się, można strzelić kilka, nioe bombarduje ilością i intensywnością smaków, ale jest po prostu przyjmenie pijalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.