Jump to content

Piwa od Maidenowca


anmar

Recommended Posts

Dostaliśmy trzy różne piwa od Maidenowca. Jako, że brak nam wprawy w opisywaniu i ocenie piw nie będziemy się wymądrzać.

1. IPA. piliśmy to piwo i jednocześnie czytaliśmy opis w BJCP. To co czuliśmy jęzorami i kinolami napisane było w opisie stylu.

Jednak nie jest to nasz ulubiony styl piwa. Za dużo zapachów chmielowych, estrowych za dużo wrażeń. Jesteśmy zwolennikami zdecydowanie prostszych piw.

2. Stout Milk. Piwo smaczne, jednak naszym zdaniem powinno być mniej karmelowe a więcej palone. Zdecydowanie brak piany.

3.Weizenbock. To piwo to wyzwanie. Zdecydowanie do powolnego sączenia, wąchania, smakowania. Walczyłem z nim (z tym piwem) sam, gdyż ładniejsza połowa AnMara nie gustuje w tak mocnych i intensywnie pachnących piwach. Kolor przepiękny rubinowy z brunatmymi refleksami, mistrzostwo świata. Smak jak i cała reszta jak w opisie stylu. Mankamentem był brak piany.

Piwa smaczne, dostarczające pozytywnych doznań organoleptycznych. Ciekawi jesteśmy innych wyrobów piwnych tej "firmy".

Serdecznie dziękujemy za możliwość degustacji.

 

goroncopozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za opinię :D

 

Co do Milk Stout'a, część butelek ma wzorcową pianę, a część właśnie praktycznie wcale. Coś musiało pójść nie tak na etapie rozlewu, jak sądzę. Z kolei Weizenbock 22°Blg jest chyba za ciężki na pianę :) Piwo wręcz oleiste.

 

Wszystkie mocno wyleżakowane, jako, że w zeszłym sezonie nie mieliśmy czasu warzyć. Weizenbock ma w tym momencie już chyba 3 lata nawet.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.