Skocz do zawartości

Ekstrakty + płatki owsiane i ryżowe, rozwarstwienie, błędy?


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem wzbogacić moje piwo z ekstraktów o płatki ryżowe i owsiane. Kupiłem te błyskawiczne. Zagotowałem płatki w oddzielnym garnku, to co się z nich wygotowało dodałem do gotującej się brzeczki. Wygląda na to, że to co wygotowało się z płatków nie chce się rozpuścić, wymieszało się tylko. Piwo po 11 dniach fermentacji wygląda tak:

 

post-10171-0-02319600-1438691778_thumb.jpg

 

Wydaje mi się, że wszystko co pochodzi z płatków oddzieliło się od piwa (chyba, że to drożdże się tak naprodukowały). Czy coś zrobiłem nie tak, czy może to powinno tak być? Czy mogę rozmieszać to wszystko z powrotem by osiągnąć jenolity płyn, czy zlać piwo z nad osadu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś zrobiłem nie tak

 

Tak, nie zapytałeś/przeczytałeś najpierw czy to, co chcesz zrobić ma sens.

 

 Czy mogę rozmieszać to wszystko z powrotem by osiągnąć jenolity płyn, czy zlać piwo z nad osadu?

 

Teraz to rób z tym co chcesz - albo zlewaj piwo znad osadu (co pewnie bym zrobił) albo wymieszaj i będziesz pił jako "kawa z mlekiem" chyba, że butelki odstoją swoje i nalewając nie naruszysz osadu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wzbogacić moje piwo z ekstraktów o płatki ryżowe i owsiane. Kupiłem te błyskawiczne. Zagotowałem płatki w oddzielnym garnku, to co się z nich wygotowało dodałem do gotującej się brzeczki. Wygląda na to, że to co wygotowało się z płatków nie chce się rozpuścić, wymieszało się tylko. Piwo po 11 dniach fermentacji wygląda tak:

 

attachicon.gifIMG_8983.JPG

 

Wydaje mi się, że wszystko co pochodzi z płatków oddzieliło się od piwa (chyba, że to drożdże się tak naprodukowały). Czy coś zrobiłem nie tak, czy może to powinno tak być? Czy mogę rozmieszać to wszystko z powrotem by osiągnąć jenolity płyn, czy zlać piwo z nad osadu?

 

Skąd taki pomysł? Przecież dodawanie płatków owsianych do nieczynnego enzymatycznie ekstraktu jest bez sensu... Zlej na cichą dodaj żelatyny zrób coldcrush i módl się żeby skrobia nie była wyczuwalna mocno w smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ czytałem :)

 

W tym wątku Scooby_Brew wspomniał o dodawaniu płatków do piwa z ekstraktów:

 

PS. A teraz na temat używania słodów typu płatków owsianych w sposobie "Extract w/grains": możesz je użyć jeżeli chcesz. Jest to prawdą że nie uzyskasz od nich skrobi na alkohol, ale uzyskasz "body" czyli smak w piwie. 

 

 

Taki właśnie efekt chciałem uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałem wzbogacić moje piwo z ekstraktów o płatki ryżowe i owsiane. Kupiłem te błyskawiczne. Zagotowałem płatki w oddzielnym garnku, to co się z nich wygotowało dodałem do gotującej się brzeczki. Wygląda na to, że to co wygotowało się z płatków nie chce się rozpuścić, wymieszało się tylko. Piwo po 11 dniach fermentacji wygląda tak:

 

attachicon.gifIMG_8983.JPG

 

Wydaje mi się, że wszystko co pochodzi z płatków oddzieliło się od piwa (chyba, że to drożdże się tak naprodukowały). Czy coś zrobiłem nie tak, czy może to powinno tak być? Czy mogę rozmieszać to wszystko z powrotem by osiągnąć jenolity płyn, czy zlać piwo z nad osadu?

 

Skąd taki pomysł? Przecież dodawanie płatków owsianych do nieczynnego enzymatycznie ekstraktu jest bez sensu... Zlej na cichą dodaj żelatyny zrób coldcrush i módl się żeby skrobia nie była wyczuwalna mocno w smaku.

 

 

Pomysł wziąłem z wątku cytowanego wyżej. 

 

Nie wiem po co żelatyna i czym jest coldrush, ale wyszukam sobie te informacje. Dzięki za drogowskaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ czytałem :)

 

W tym wątku Scooby_Brew wspomniał o dodawaniu płatków do piwa z ekstraktów:

 

PS. A teraz na temat używania słodów typu płatków owsianych w sposobie "Extract w/grains": możesz je użyć jeżeli chcesz. Jest to prawdą że nie uzyskasz od nich skrobi na alkohol, ale uzyskasz "body" czyli smak w piwie. 

 

 

Taki właśnie efekt chciałem uzyskać.

 

W temacie i tak pada o zacieraniu, bo płatki owsiane nie posiadają enzymów i nie rozłożą ci skrobi która w nich jest. Owszem cukry które posiadają czyli bardzo mały ułamek - sacharoza będą fermentowalne przez drożdże, a skrobia zostanie zmętniając ci piwo i stanowiąc pożywkę dla bakterii. Zobacz sobie skład płatków: http://www.fitwit.pl/ile-kalorii/25,840,platki-i-otreby/platki-owsiane.html

 

Z ciekawości przekopałem też amerykańskie fora i nigdzie nie widziałem takiego sposobu... Musiało to być jakieś nie porozumienie (różnice językowe), jeżeli już ktoś używał ekstraktu to niestety muszę Cię zmartwić zacierał te płatki z słodem jęczmiennym, następnie to filtrował i gotował razem z ekstraktem i chmielił (takie BIAB robił). Tylko może jeden dwa tematy widziałem gdzie około 50-100 g ktoś wrzucał płatków na chmielenie, ale efektami żadnymi już nikt się nie chwalił, a generalnie gości też ustawiali. Po prostu wrzuciłeś sobie czystą skrobię do piwa, następnym razem przy takich eksperymentach spytaj się wcześniej na forum, albo przekop angielskie fora. Tu masz po polsku o surowcach niesłodowanych: http://blog.homebrewing.pl/?p=371

 

Jeszcze parę słów o skrobi w piwie bo Łukasz naskoczył na Ciebie jakbyś zabił nasze hobby ;) Skrobia w piwie nie oznacza piwa straconego, z czasem opada ona na dno fermentora i butelek w postaci zolu, mit o skrobi jest stary i szerzą go głównie browary bo jedyne co robi to strasznie zmętnia piwo i może wprowadzić nieprzyjemną teksturę, a tak to będzie generalnie pijalne. Z skrobią wiąże się jednak niebezpieczeństwo infekcji, ponieważ drożdże jej nie lubią ale za to bakterie tak dlatego lepiej żeby było to zatarte. Tu macie temat o tym, oraz dla tych co mają było w Kunze napisane. http://www.piwo.org/topic/4488-skrobia-w-piwie-czy-to-problem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam jako ciekawostkę fakt, że ekstrakt słodowy piekarski jest aktywny enzymatycznie (przynajmniej ten z Bruntala, ale wydaje mi się, że wszystkie piekarskie ekstrakty powinny być aktywne) co daje nam możliwość wrzucenia płatków/zbórz niesłodowanych do ekstraktu i zatarcia w ekstrakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W temacie i tak pada o zacieraniu, bo płatki owsiane nie posiadają enzymów i nie rozłożą ci skrobi która w nich jest. Owszem cukry które posiadają czyli bardzo mały ułamek - sacharoza będą fermentowalne przez drożdże, a skrobia zostanie zmętniając ci piwo i stanowiąc pożywkę dla bakterii. Zobacz sobie skład płatków: http://www.fitwit.pl...ki-owsiane.html  Z ciekawości przekopałem też amerykańskie fora i nigdzie nie widziałem takiego sposobu... Musiało to być jakieś nie porozumienie (różnice językowe),

 

Wydaje mi się, że Scooby po prostu nie dość dokładnie wyraził to, co miał na myśli. Wg mnie te 2 zdania w cytacie poniżej są ze sobą powiązane - dajesz płatki, robisz mini mash i masz przerobioną skrobię. 

 

 

 

PS. A teraz na temat używania słodów typu płatków owsianych w sposobie "Extract w/grains": możesz je użyć jeżeli chcesz. Jest to prawdą że nie uzyskasz od nich skrobi na alkohol, ale uzyskasz "body" czyli smak w piwie. Innym sposobem było by robienie "mini-mash" tzn. dodaj do receptury ok. 250 słodu pils (to ci da enzymy) i zrób małe zacieranie, tzn utrzymaj słody w ok. 66°C przez 1 godz. w proporcji wody ok. 1kg słodów na 3 litry wody.
 

 

Być może o to mu chodziło.

 

 

Jeszcze parę słów o skrobi w piwie bo Łukasz naskoczył na Ciebie jakbyś zabił nasze hobby
 
Idź, bo Cię pacnę - czatu nie ma i dziwactwa wypisujesz ;) Na nikogo nie naskoczyłem - po prostu średnio dosadnie zwróciłem uwagę :) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.