Jump to content

Dezynfekcja pleśni


antiself

Recommended Posts

Mój sprzęt(wiadra)został zainfekowany pleśnią. Myłem ludwikiem. spirytusem, zalewałem wielokrotnie wrzątkiem. a zapach dalej pozostaje, co polecacie do tego typu czyszczenia ? W poniedziałem spróbuje jeszcze pirosiarczanem, może to coś da.

Link to comment
Share on other sites

Ehh, od złej strony podszedłeś do tematu. Jeżeli chcesz wyczyścić wiadro to NaOH tak jak już wyżej napisano. Odpowiedni roztwór i nic w środku nie przeżyje, przy czym trzeba pamiętać, że roztwór sody żrącej działa przez kontakt, a nie oparami. No i BHP przede wszystkim, rękawiczki i okulary zalecane, nie kosztuje to wiele, a nie chciałbyś oberwać ługiem sodowym w oko. Potem porządnie wypłukać i zalać 1l roztworu piro i zamknąć szczelnie. Wiaderko jak nowe, gotowe do wykorzystania w każdym momencie.  ;)

Druga opcja to zakup nowego, ale jak zrobisz jeden roztwór NaOH to możesz nim przy okazji resztę sprzętu nadającą się do tego przejechać, stare butelki itp. 

Link to comment
Share on other sites

Podchloryn sodu na kilka godzin. Łatwo dostępny i skuteczny. Można go kupić w postaci roztworu 15-20% w chemii basenowej, Lub w postaci 5% roztworu jako domestos :P

Swoją drogą zamienniki domestosa często mają 15% podchlorynu. Testowałem na zapleśniałych butelkach - wypala do gołego szkła. Tylko potem jest troche płukania...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.