Jump to content

Rozbudowa garnka


Radziu

Recommended Posts

Witam,

 

Mam zamiar przejść warzenie ze słodów BIAB. Kupiłem więc duży garnek i chciałbym go przerobić. Przede wszystkim dodać zawór z filtrem i termometr. Chciałby obejść się bez spawania.

 

Znalazłem gotowy zestaw do kranu ale trochę drogo. Nie udało mi się znaleźć jeszcze sklepu w Polsce z takim cudem albo z zestawem części do niego. Zna ktoś doby sklep z armaturą nierdzewną we Wrocku albo necie? Najtrudniej jest znaleźć podkładki  :|

 

Ci sami Anglicy mają też zestaw z analogowym termometrem. Wolał bym elektroniczny z alarmem (żeby mnie automatyzował). Pierwszy problem to wkręcana osłonka czujnika. Widziałem mosiężne ale żadnej z ko. No i zostaje sam termometr.

 

Następnym projektem będzie zamiana worka na kosz a sitkiem ale najpierw podstawowe sprawy muszę załatwić.

Link to comment
Share on other sites

Hurtownia z artykułami nierdzewnymi i ko we Wrocku:

http://www.askotech.com.pl/

Podkładki to też nie problem, kilka mi zostało więc mogę odstąpić ale małe- fi wew. 10 mm

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=podk%C5%82adki+kwasoodporne&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-v2-uni-1-3-0807

Gotowego zestawu może nie znajdziesz, ale rozbijając to na komponenty z linka który załączyłeś potrzebujesz zawór gw/gw, nypel, mufę, nakrętkę, podkłądki, oringi, końcówkę na wąż. Podeślij zdjęcie do firmy niech ci skompletują- nie powinno być problemu, tylko upewnij się że 1/2" to jest ten wymiar który Ci pasuje

Edited by danielson83
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za ofertę i informację. Przejże katalog i odezwę się do nich. W ofercie mają prefabrykacje i blachy perforowane. To może być dobry początek kosza. A jak nie mają podkładek to może jakieś ścinki blachy mi odstąpią  :).

Link to comment
Share on other sites

Chłopaki z askotech odpisali. Niestety najważniejszej części, czyli zaworu nie mają na stanie. Wygląda na to, że zbierając części samemu stracę więcej czasu niż to warte więc chyba zamówię od chińczyka.

Edited by Radziu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.