Skocz do zawartości

Zestaw surowców poddany wysokiej temperaturze - użyteczny?


betlek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Mam zagwostkę i chciałbym się upewnić przed odbiorem paczki od kuriera.

 

Otóż zamówiłem w BA zestawy surowców z ekstraktu i na zacieranie (ekstrakt, słody zwykłe, drożdże, chmiele), przesyłkę wysłali kurierem i tu pojawia się problem.

Paczka trafiła do SAMOCHODU kuriera w piątek s samego rana (z listu przewozowego), a ja tej paczki nie otrzymałem dotąd, idzie dwudniowy weekend i w sumie te surowce będą leżeć w nagrzanym może do temp. 50-60°C samochodzie, bo raczej kurierzy już nie rozładowują swoich busów.

Odbiorę przesyłkę raczej dopiero w poniedziałek. 

 

Co w takiej sytuacji robić? odbierać?

paczkę mam za pobraniem, także mogę jeszcze zawrócić.

 

Czy te surowce po takiej temperaturze będą w porządku?

 

Pytam tutaj, bo BA nie ma swojego forum, kontaktu przez weekend nie będzie, a ja zapewne w poniedziałek otrzymam przegraną paczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się surowcom nie stanie. Drożdże suche spokojnie wytrzymują wyższe temperatury, gorzej gdybyś kupował płynne ale wtedy sklep raczej nie nadałby paczki w piątek.

A co do kuriera, zależy jaka firma ale paczka powinna raczej trafić na weekend do magazynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd, dokąd i jaką firmą wysyłasz, ale nie wygląda to tak. Nadajesz paczkę, ona najpierw jedzie z innymi do sortowni. Wieczorem i w nocy jest sortowana i przewożona do magazynu dostarczenia. Rano w dniu dostarczenia jest pakowana z magazynu na samochód i wieziona do klienta.

Zdziwiłbym się gdyby jakakolwiek firma kurierska trzymała towar na samochodach dostawczych, a już na pewno przez weekend. Kwestia bezpieczeństwa, ubezpieczenia, etc.

Tak więc moim zdaniem nic się surowcom nie stanie

Edytowane przez ASadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd, dokąd i jaką firmą wysyłasz, ale nie wygląda to tak. Nadajesz paczkę, ona najpierw jedzie z innymi do sortowni. Wieczorem i w nocy jest sortowana i przewożona do magazynu dostarczenia. Rano w dniu dostarczenia jest pakowana z magazynu na samochód i wieziona do klienta.

Zdziwiłbym się gdyby jakakolwiek firma kurierska trzymała towar na samochodach dostawczych, a już na pewno przez weekend. Kwestia bezpieczeństwa, ubezpieczenia, etc.

Tak więc moim zdaniem nic się surowcom nie stanie

 

Chodzi o to, że paczka przeszła wszystkie te etapy i była w samochodzie kuriera w "drodze do mnie" (cały dzień pojeździła sobie) no i na tym koniec.

Mam nadzieję, że w takim przypadku paczki są chowane, albo coś innego z nimi robią, zwłaszcza w takie warunki jakie panują aktualnie.

 

Jakby co, nie polecam firmy Fed-ex. Nigdy nie spotkałem się z czymś takim, że paczka jest z rana w samochodzie kuriera i nie otrzymuje jej tego samego dnia.

Białystok nie jest miastem dużym, żeby mieć problemy z takimi dostawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bez paniki .Głównym ,, źródłem " ciepła w samochodzie są szyby . Na ,,pace" nie jest tak bardzo gorąco jak Myslisz . Nawet w słoneczny dzień na pace (  gdy tam nie ma szyb) jest odczuwalnie chłodniej jak w namiocie . Wiem bo mam takie auto dostawcze. Ostatnią przesyłkę  odebrałem od kuriera i woziłem z dwa dni i wszystko w porządku .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakby co, nie polecam firmy Fed-ex. Nigdy nie spotkałem się z czymś takim, że paczka jest z rana w samochodzie kuriera i nie otrzymuje jej tego samego dnia.

 

 

 

Fed-ex jest dziwną firmą. Moja paczka z BA była dostarczona w 24h, ale przyjechała samochodem osobowym i w dodatku kierowcą była osoba mieszkająca obok. Widząc przez okno osobówkę, nie zakładałem, że to firma kurierska. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.