Jump to content

Zakupy w Dreźnie

Szwed

Recommended Posts

Właśnie wybieram się na jeden dzień do Drezna. W planach mam baseny, zwiedzanie no i zakupy w markecie. Może ktoś mi doradzi, jakie tam warto kupić piwko, czy mają jakieś dobre niepasteryzowane, no i ogólnie, w co warto się tam zaopatrzyć.

Byłem ostatnio w Saksonii. W getranku przy Kauflandzie kupiłem kilkanaście piw. Unikaj wynalazków pod nazwą "Porter". Polecam wszelkie specjalności typu ciemne koźlaki i festbier. Na pilsy nie warto zwracać uwagi.

• 11 months later...

W dreźnie są 4 Browary: duży producent " Feldschlösschen", produkujący piwo o tej właśnie nazwie w różnych wariantach (eksport, pils, mieszanki), oraz markę na rynek lokalny ?Dresdner Felsenkeller Pilsner? i ?Coschützer Pils?. Ponadto jest jeszcze browar lokalny "Am Walschlösschen" (wyszynk tylko na miejscu - piwo ciemne, jasne, pszeniczne i zwickel (nieoczyszczone). W podobny sposób (lokalnie) funkcjonuje Browar "Watzke" oraz browar "Neustädter Hausbrauerei". Nieopodal, w miejscowości Radeberg, warzone jest piwo "Radeberger", więcej na ten temat piszę na moim blogu o Saksonii www.poznajsaksonie.pl. Gdybym miała wybrać się na wycieczkę do Drezna, kupiłabym właśnie piwo Feldschlösschen, Radeberger i jakieś pszeniczne. Mniam, mniam...

W dreźnie są 4 Browary: (...)

W sumie nie powinienem się tutaj wtrącać, ale musze sprostować tą nieprawdziwą informację.

W Dreźnie funkcjonuje SIEDEM browarów:

1.Feldschlößchen (przemysłówka w negatywnym tego słowa znaczeniu)

2.Lugabräu (browar domowy, rozlew piwa do flaszek. Możliwy jest zakup piwa oraz wizyta w browarku)

3.Jahn / Obergorbitzer Hausbräu (browar restauracyjny)

4.Hausbrauerei Laubegast (jw.)

5.Neustädter Hausbrauerei (jw.)

6.Watzke (jw.)

7.Waldschlösschen (jw.)