Skocz do zawartości

Budżetowe fermentory


przemek18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Nie będę owijał w bawełnę szukam jakiegoś źródła gdzie mógłbym kupić w miarę tanio fermentory a w zasadzie zwykłe wiaderka. Pamiętam jeszcze 3 lata wstecz jak zamawiałem babci do kapuchy kiszonej właśnie zwykłe wiaderka po 7 zł za sztukę które są sprzedawane dzisiaj jako fermentory z dość dużym przebiciem. Jasne jak chyba każdy rozumiem, że skoro jest popyt na piwowarstwo domowe itd to ceny takie a nie inne. Poszukałem trochę ale znalazłem same hurtownie gdzie można zamówić na palety a nie na sztuki także zwracam się do Was z prośbą, jeśli ktoś miałby jakieś źródełko to mógłby mi podesłać link na pw żeby tu żadnej krypciochy nie robić :D 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nie będę owijał w bawełnę szukam jakiegoś źródła gdzie mógłbym kupić w miarę tanio fermentory a w zasadzie zwykłe wiaderka. Pamiętam jeszcze 3 lata wstecz jak zamawiałem babci do kapuchy kiszonej właśnie zwykłe wiaderka po 7 zł za sztukę które są sprzedawane dzisiaj jako fermentory z dość dużym przebiciem. Jasne jak chyba każdy rozumiem, że skoro jest popyt na piwowarstwo domowe itd to ceny takie a nie inne. Poszukałem trochę ale znalazłem same hurtownie gdzie można zamówić na palety a nie na sztuki także zwracam się do Was z prośbą, jeśli ktoś miałby jakieś źródełko to mógłby mi podesłać link na pw żeby tu żadnej krypciochy nie robić :D 

 

Pozdrawiam!

 

Szczerze powiem, że na fermentorach bym nie oszczędzał :) Jednak przeprowadzamy w nich kluczową dla smaku rzecz i naprawdę nie warto... Nowe fermentory chodzą tyle ile używki: http://www.malinowynos.pl/produkt/1229/pojemnik-fermentacyjny-34-5-l-skala http://www.malinowynos.pl/produkt/1230/pojemnik-fermentacyjny-transparentny-34-5-l-skala Podstawowe pojemniki niecałe 20 zł więc nie jest to jakaś wygórowana cena. Moim zdaniem taka oszczędność jest naciągana.

 

Ale jak już chcesz to po paście BHP nie polecam, zapach pasty utrzymuje się w nich nawet po kilku fermentacjach cholera wie też czy coś nawet nie przechodzi do piwa, ja wszystkie fermentory takie wywaliłem. Najbardziej polecam od pszczelarzy po syropie glukozowo-fruktozowym. Ja złapałem jednego na targu u mnie i co jakiś czas oddaje mi i koledze za przysłowiowe piwo ;) Nie ma tego wiele bo sam fermentuje w nich wina i kapustę, ale zawsze coś. Polecam poszukać u siebie jakiegoś pszczelarza i się zapytać wprost. 

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.