Skocz do zawartości

Garnek 40L


Fifol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę sobie wreszcie zakupić garnek 40 litrowy, gdyż do tej pory warzyłem na dwóch garach (bardzo uciążliwe). Większość garnków to gary o średnicy 40 cm, jednak znalazłem też szerszy- 45cm (http://www.sklep.eskot.pl/Garnki-emaliowane/Rondel-wysoki-emaliowany-40-l-sr-45-cm-z-pokryw-xb1/pid,15623,cid,101711963,product.html). Pomyślałem, że to lepsze rozwiązanie, gdyż szerszy garnek obejmie większą powierzchnie na kuchence- będzie to można podgrzać na 4 palnikach jednocześnie (jeśli chodzi o osiągnięcie wrzenia to zawsze miałem z tym problem).

Czy szerszy garnek może w jakimś stopniu utrudniać warzenie? Jedyne co mi przychodzi do głowy, to większy problem z oddzieleniem chmielin, ale jeśli zrobię whirpoola to chyba nie będzie problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę sobie wreszcie zakupić garnek 40 litrowy, gdyż do tej pory warzyłem na dwóch garach (bardzo uciążliwe). Większość garnków to gary o średnicy 40 cm, jednak znalazłem też szerszy- 45cm (http://www.sklep.eskot.pl/Garnki-emaliowane/Rondel-wysoki-emaliowany-40-l-sr-45-cm-z-pokryw-xb1/pid,15623,cid,101711963,product.html). Pomyślałem, że to lepsze rozwiązanie, gdyż szerszy garnek obejmie większą powierzchnie na kuchence- będzie to można podgrzać na 4 palnikach jednocześnie (jeśli chodzi o osiągnięcie wrzenia to zawsze miałem z tym problem).

Czy szerszy garnek może w jakimś stopniu utrudniać warzenie? Jedyne co mi przychodzi do głowy, to większy problem z oddzieleniem chmielin, ale jeśli zrobię whirpoola to chyba nie będzie problemu?

Mam ten sam gar i sprawdza się świetnie, problemu z chmielinami nie ma - zawsze coś zassiesz, ale chmieliny rozkładają się na sporej powierzchni, ale jak się chce to można zrobić whirpoola i trochę mniej poleci przez wężyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zaraz zamówię :D. A co do chłodnicy- lepiej wykonać samemu, czy może jest gdzieś do kupienia gotowiec o wymiarach dostosowanych do tego gara?

Ja tam dalej w piwowarskiej epoce kamienia łupanego jestem i dalej w wannie chłodzę ;)

W chłodnicach ze sklepów wysokość wężownicy to ok 22cm, więc powinno być ok i zazwyczaj mieć możliwość pełnego zanurzenia.

Jak masz chęci i zdolności manualne, to pewnie sam bym próbował robić w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że odkopuje ten temat, ale dzisiaj chciałem zamawiać ten garnek i przeliczyłem sobie parę rzeczy.

Garnek ma średnicę 45 cm i wysokość 25,2 cm. Biorąc pod uwagę, że chcę mieć 25 L piwa, to wysokość brzeczki w tym garnku będzie wynosiła 15cm. Chłodnica w tym przypadku będzie bez sensu, bo ile ja tam zwojów wcisnę? Wydaje mi się, że chłodzenie będzie bardzo nieefektywne.

Zostałby garnek o mniejszej średnicy, ale znowu nie wiem czy kuchenka to wtedy uciągnie.

Ahh te decyzje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz mieć 25l to musisz gotować ok 31l - to będzie 15cm? - mi się wydaje ze bliżej 20cm - tzn, że zostaje ci jakieś 5cm zapasu

chłodnicę jak włożysz to też ci się lustro dodatkowo podniesie

 

Odparowanie rzędu 20% to przypadkiem nie za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odparowanie rzędu 20% to przypadkiem nie za dużo?

 

mówię o tym ile pokazuje beersmith2 na domyślnych ustawieniach - aby otrzymać 25l po gotowaniu 75min musisz nastawić ~31l brzeczki do gotowania

odparowanie to jedno, drugie rozszerzalność cieplna wody, trzecie straty w chmielinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wysokość brzeczki w tym garnku będzie wynosiła 15cm. Chłodnica w tym przypadku będzie bez sensu, bo ile ja tam zwojów wcisnę? Wydaje mi się, że chłodzenie będzie bardzo nieefektywne...

http://www.piwo.org/topic/119-chlodzenie/page-6?hl=ch%C5%82odnica&do=findComment&comment=118045

mam powyższą chłodnicę. Działa efektywnie od 5cm do pełnej wysokości brzeczki w garnku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odkopię temat

Czy grzanie na 4 palniki, to nie przesada? 

Pod kątem warzenia zakupiłem kuchenkę z palnikiem do woka. Na jednym palniku muszę na pół gwizdka grzać. Na standardowej kuchence też jeden palnik wystarczał. Dłużej trzeba było czekać na zagotowanie, ale wystarczało to, żeby od pierwszej dawki wysłodzin już zacząć wygrzewać

Jaki sensowny 40l garnek z zakresu budżetowego byście polecali? 

Zastanawiam się nad emalią, cena ok. 150-160zł. Czy jest sens dopłaty za budżetową wersję nierdzewki (ok.260zł) że ściankami 0,7mm?

Głównie zależy mi na trwałości. Aktualnie użytkuję stary gar ze stali ocynkowanej. Jest on cienkościenny. Muszę go w końcu wymienić, bo zaczynam się obawiać, żeby spód w końcu się nie przepalił

Edytowane przez Grzegorz Żukowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam 50 L za 300 zł z  nierdzewki: https://allegro.pl/oferta/garnek-wysoki-z-pokrywka-revolution-400x400mm-50l-7830087035?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Afinished&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMzc5MTUyNjUAMTQ1NTQ4AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=6022e6ba-4e0e-4f0b-84d5-9c659db4e82d

 

Wygodny, z pokrywką, dobrze trzyma temperaturę - tzn. np. ostatnio zacierałem RIS'a - wsypałem 14 kg słodu do 30 litrów wody 72°C - zeszło do 67°C i przez pół godziny spadło do 64°C. Jak dla mnie, to OK rozwiązanie - nie muszę pilnować gara cały czas, a mogę np. jednocześnie myć sobie fermentory czy wężyki płukać :) Zrobiłem w nim kilka warek i jestem zadowolony :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.