Skocz do zawartości

chmielenie na aromat


konrados78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nurtuje mnie jedna kwesta dotyczaca dodawania przypraw (nie tylko chmielu) w koncowej fazie gotowania brzeczki. Niestety nie posiadam jeszcze chłodnicy zanurzeniowej a moja kadź warzelna ma filtr z oplotu i kranik. Brzeczke przed zadaniem drożdży przelewam do fermentora i chłodze w wannie z zimna wodą i lodem. Moje pytanie brzmi:Czy dodajac przyprawy na ostatnich kilka minut i zlewajac brzeczke do fermentora przez filtr nie pozbawiam piwa tych aromatów. Chodzi mi o to ze chmiel nie zdaży oddac aromatu i zostanie odfiltrowany.

Jak długo po wyłaczeniu palnikow pod kadzią warzelną przyprawy powinny być w brzeczce? A może należy je wlać do fermentora na fermentacje burzliwą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o metodzie hop stand.

http://www.piwo.org/topic/10132-artyku%C5%82-byo-hop-stand-chmielenie-whirpoolowe/

Nie popełnij mojego błędu i pamiętaj że hop stand nie zaczyna się zaraz po wyłączeniu palnika ;)

Edytowane przez zielczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

. Niestety nie posiadam jeszcze chłodnicy zanurzeniowej a moja kadź warzelna ma filtr z oplotu i kranik.

 

Sory ale co ma piernik do wiatraka. Ja wszelkie przyprawy daje na 10min przed końcem gotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sory ale co ma piernik do wiatraka. Ja wszelkie przyprawy daje na 10min przed końcem gotowania.

 

No to ma do wiatraka, ze po wylaczeniu palników od razu przelewam do fermentora i do studzenia. I wydaje mi sie ze przyprawy wrzucona w ostatniej chwili (5 lub 0 minut) nie zdaza oddac swoich aromatów. Moj dylemat to czy trzymac dłużej (ile?) te przyprawy w gorącej brzeczce czy nie ma takiej potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz metodą prób i błędów dojść do efektu jaki cię zadowoli. Ludzie wrzucają przyprawy i dodatki wszelkie na cichą i aromaty i smaki też przechodzą. Spójrz na wątek o kawie, ile osób tyle metod - do warzenia, na koniec warzenia, ziarna całe, tłuczone, mielone, na cichą suche zaiarna, zaparzone, coldbrew...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.