Skocz do zawartości

Puchar PSPD


Rekomendowane odpowiedzi

Ankiety dla uczestniczących w konkursie piwowarów uważam za dobry pomysł. W tym roku po IVKKPD poprosiłem uczestników o wypełnienie anonimowej ankiety (z dużą częścią pytań, o których pisał @@Maryh ) na jednym z serwisów "ankietowych" (wypełniło ją 2/3 uczestników). Z jednej strony chciałem dostać jakikolwiek feedback od osób, których nawet nie poznaliśmy, z drugiej strony spodziewałem się (i słusznie), że będzie materiał do rozmowy z organizatorem/sponsorami nt. kolejnej edycji konkursu z sugestiami od piwowarów. Jednym słowem czysta ewaluacja.

Nie wydaje mi się, żeby w takich ankietach pokonkursowych ocenianie zawartości/obszerności metryczek miało jakąś praktyczną wartość dla organizatora a przez to wpływ na jakość konkursów. Szybciej już dla zespołów technicznych PSPD, odpowiedzialnych za przygotowanie sędziów i całej formuły konkursów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie, że wszyscy widzimy plusy wynikające z wprowadzenia ankiety. Ważne by nie odbierać tego pomysłu jako wyłącznie oceny sędziów, ważne są też inne aspekty organizacji konkursów. Ocena ma motywować sędziów i organizatorów, którym też należy się nagroda na koniec sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Podaję kolejność do 6 miejsca:

Weizen

I Piotr Bartnik 39,5; II Kostas Bimtsas 37,5; III Mateusz Dołgoszej 35,5; IV Patryk Kranz 34,0; V Bartłomiej Pawlik 33,3; VI Wojciech Nowak 32,0;

 

Witbier

I Mateusz Bardziński 33,3; II Andrzej Miler 31,3; III Szymon Synak 30,5; IV Konrad Kmieciak, Krzysztof Bułat 29,8; V Ireneusz Misiak 28,5; V Wojciech Majchrzycki 28,5;

 

American Wheat

I Wojciech Gasek 40,25; II Michał Mielcarski 35,50; III Ireneusz Misiak 35,25; IV Konrad Kmieciak, Krzysztof Bułat 32,25; V Marcin Chudaszek 31,50; VI Grzegorz Sibilski 30,75

 

 

 

Sytuacja po doliczeniu Poznańskiego KPD:

 

http://pspd.org.pl/catpages/edycja-2016-17-klasyfikacja-generalna

Hej ;)

Coś się chyba nie zgadza. Według moich informacji w kategorii Weizen miałem 5 miejsce. Czy nastąpiła jakaś dyskwalifikacja? ;o 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jak wygląda sytuacja z konkursami pucharowymi na pierwszą połowę sezonu 17/18? Termin zgłoszeń minął, ale podejrzewam, że dla niektórych czasu i tak było za mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wena

Dobrze byłoby zadeklarować w jakim miesiącu odbędzie się konkurs, a tym samym do której edycji Pucharu zostanie zaliczony. W regulaminie są wszystkie terminiy oprócz terminu przeprowadzenia konkursu. Czołówka piwowarów jest dosyć wyrównana więc może mieć to znaczenie przy ostatecznym podliczaniu punktów. Opóźnianie takiej deklaracji może wywołać kontrowersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagę i przypomnienie. Na dzień dzisiejszy już wiadomo, ogłoszenie wyników będzie 9-07-2017 roku w Skansenie w Chorzowie. Termin niestety nie zależy od moich decyzji. Muszę się dostosować do głównego organizatora imprezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zarząd PSPD nie wie nic na temat przesunięcia klasyfikacji tego konkursu i zmiany reguł w trakcie sezonu. Podjęte kroki nie zostały z nami uzgodnione i skonsultujemy się z Komisją Techniczną celem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Bardzo proszę o odrobinę cierpliwości. Poinformujemy Was o całej sprawie po jej zbadaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjęło się, że sezon Pucharowy trwa od początku lipca do końca czerwca. W ostatnim czasie wypłynęło, że konkurs chorzowski odbędzie się dopiero w lipcu, stąd decyzja o przesunięcie jego kwalifikacji na następny sezon. 

 

Uzasadnieniem niech będzie punkt drugi regulaminu Pucharu PSPD:

http://old.pspd.org.pl/uploads/puchar/regulamin-pucharu-pspd.pdf

Edytowane przez bimbelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjęło się, że sezon Pucharowy trwa od początku lipca do końca czerwca. W ostatnim czasie wypłynęło, że konkurs chorzowski odbędzie się dopiero w lipcu, stąd decyzja o przesunięcie jego kwalifikacji na następny sezon. 

 

Uzasadnieniem niech będzie punkt drugi regulaminu Pucharu PSPD:

http://old.pspd.org.pl/uploads/puchar/regulamin-pucharu-pspd.pdf

wypłyneło to w kwietniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zostało zgłoszone w kwietniu do Komisji Technicznej, to moglibyśmy się zająć sprawą wcześniej.

Ja dopiero dzisiaj, po rozmowie telefonicznej, otrzymałem od Janka Krysiaka jasne potwierdzenie, że zarówno sam konkurs, jak i ogłoszenie wyników odbędzie się w lipcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, co ma ogłoszenie wyników KPD wspólnego z przesuwaniem Międzynarodowego KPD?

 

Nieodpowiedni moment, bo jest lista pucharowa, niektórzy z piwowarów mogliby pomyśleć że pasuje wam taka kolejność i w związku z tym odrzucacie MKPD, choć ja staram się nie szukać związku, po prostu nie etycznie to wygląda

 

Na prawdę nie można było tego telefonu wykonać kilka tygodni temu do Janka, lub po prostu obserwować aktualizacje konkursów na piwo.org, kiedy został dodany regulamin MKPD 19 kwietnia? Gdy ktoś za późno poda kategorie to swoje zdanie potraficie od razu wyrazić że nie łapie się do pucharu jakiś konkurs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.