Skocz do zawartości

XIV Konkurs Piw Domowych PSPD 2016


BuDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem że bierze wkurw bo obsuwa jest tragiczna, osobiście nie jestem zaangażowany w ten konkurs ani jako organizator, ani jako uczestnik(ubolewam), jednak nie oszukujmy się. Konkurs już kulał wcześniej, ale jak się dostaje klucze do lokalu w którym ponoć jest impreza planowana od roku, a wchodzisz i okazuje się że nie dość że nie ma krzeseł, stołów, programu, kapeli, to jeszcze i catering nie ogarnięty, a goście już stoją za drzwiami.... to nie oczekujmy że nagle stanie się z tego impreza roku. Nagle stajesz się gospodarzem tego bajzu, a gości nie interesuje że dostałeś w takim stanie organizację.

 

Co do przeniesienia konkursu z Cieszyna - moim zdaniem najgłupszy pomysł jaki mógłby paść, jedyna opcja jaką widzę w kwestii usprawnienia organizacji, to decentralizacja ocen lub samych eliminacji które mogą być rozrzucone po oddziałach. W takim przypadku to dany oddział bierze którąś z kategorii, organizuje skład komisji, organizuje eliminacje, następnie ta sama komisja jedzie na finał do Cieszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzenie regulaminu + formularza zgłoszeniowego to kwestia jednej godziny przy piwie/kawie. Wystarczy edytować stare druki i gotowe. Kilka miesięcy czasu i jest problem z wyrobieniem się? Regulamin powinien być ogłoszony wraz z kategoriami, innej opcji nie widzę. To miał być mój jedyny konkurs w tym roku i zastanawiam się czy sobie go nie odpuścić. Nie mam twarzoksiążki, nie mam regulaminu. W zasadzie największa impreza tego typu w Polsce a organizacja leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale dodam że były pomysły żeby całkiem wyprowadzić GCh spod ręki Żywca (Cieszyna) i przenieść gdzieś indziej, ciekaw jestem czy taki zabieg by przyniósł coś dobrego.

Ja postulowałem aby, wzorem drugiej rundy NHC w Stanach, na GCh zrobić konkurs tylko dla laureatów innych konkursów, mniej zgłoszeń, łatwiej ogarnąć, prestiż zostaje, same zalety ale jak widać nie zyskało poparcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie miał FB regulamin:

 

 

REGULAMIN XIV KONKURSU PIW DOMOWYCH PSPD 2016 Postanowienia ogólne

1 Organizatorem XIV Konkursu Piw Domowych PSPD 2016 (dalej: Konkurs) jest Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych z siedzibą w Cieszynie (kod: 43-400), przy ul. Dojazdowej 2, wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej pod prowadzonego przez Sąd Rejonowy Bielsku-Białej, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000362180, o nadanym Numerze Identyfikacji Podatkowej: 5482625237, oraz numerze REGON: 241868278.

2 Konkurs odbędzie się w terminie 30 czerwca - 2 lipca 2016 r.

3 W Konkursie mogą wziąć udział wyłącznie osoby pełnoletnie.

4 Konkurs odbywa się w kategoriach:
a. Berliner Weisse [7-8°Blg.]
b. Summer Ale [9-12,5°Blg.]
c. Session IPA [10,5-12,9°Blg.]
d. Stout owsiany [10-14°Blg.]
e. Fruit Wheat Beer [10-14°Blg.]
f. Brett Ale [10-14°Blg.]
g. Rauchpils [11-13,5°Blg.]
h. Koźlak [16-18°Blg.]
i. Belgian Tripel [17-22°Blg.]
j. Imperial Baltic Porter [22+°Blg.]
opisy kategorii stanowią integralną część regulaminu.

5 Konkurs odbywa się zgodnie z Zasady dobrej praktyki dla konkursów piwa opracowanymi przez PSPD.

6 Ocenę piwa przeprowadzi Komisja Sędziowska, w skład której wejdą sędziowie certyfikowani przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. Przewodniczącym Komisji Sędziowskiej jest Michał Jaskólski.

Zasady uczestnictwa

7 W konkursie może wziąć udział tylko piwo uwarzone domowymi metodami przez indywidualnych piwowarów domowych lub w kooperacji (dalej: browar domowy).

8 Każdy piwowar lub browar domowy może zgłosić jedno piwo w danej kategorii. Możliwe jest zgłaszanie się we wszystkich kategoriach.

9 Browar domowy chcący wziąć udział w konkursie obowiązany jest do rejestracji na stronie http://ale.pspd.org.pl, a także wypełnienia zgłoszenia do udziału w konkursie w danej kategorii. Po wygenerowaniu etykiety piwowar zobowiązany jest do stałego naklejenia jej na każdą z butelek piwa wysyłanego na konkurs w taki sposób, aby nie zakryć kodu umieszczonego na etykiecie.

10 Piwo zgłoszone do konkursu należy dostarczyć na adres: Browar Zamkowy Cieszyn Sp. z o.o. Ul. Dojazdowa 2 43-400 Cieszyn (z dopiskiem: XIV KPD) w ilości 4 butelek o pojemności 0,5 l lub mniejsze w ilości zapewniającej 2 l piwa. W przypadku butelek o większej pojemności browar domowy zobowiązany jest do dostarczenia 4 butelek piwa.

11 Butelki nie mogą mieć trwale przylepionych etykiet ani oznaczeń, za wyjątkiem etykiety wygenerowanej przez system zgłoszeniowy.

12 Piwa należy dostarczyć w terminie od 13 czerwca do 26 czerwca 2016 r.

13 Udział w Konkursie jest płatny. Opłacie podlega zgłoszenie piwa do kategorii. Opłata wynosi 15,00 zł dla członków Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych i 20,00 zł dla pozostałych osób. W przypadku browarów domowych stanowiących kooperację kilku piwowarów domowych browar domowy traktowany jest jako członek Stowarzyszenia jeżeli choć jeden z kooperantów jest członkiem Stowarzyszenia.

14 Opłaty należy dokonać do dnia 26 czerwca 2016 r. na rachunek bankowy Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych: 82 1540 1287 2001 6200 5272 0002 Bank Ochrony Środowiska S.A. O/Rzeszów Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych ul. Dojazdowa 2 43-400 Cieszyn

15 W tytule przelewu należy wpisać: XIV KPD + imię i nazwisko piwowara (w przypadku browaru domowego należy wskazać nazwisko jednego piwowara, a jeśli korzysta się ze zniżki dla członków PSPD należy podać nazwisko członka Stowarzyszenia) + ilość zgłoszeń do konkursu + informacje o byciu członkiem PSPD. (przykładowo: XIV KPD Michał Jaskólski 4 TAK)

16 O zwrot niewykorzystanego wpisowego można ubiegać się jedynie do 26 czerwca 2016 r.

17 Uczestnicy zgadzają się na upublicznienie swojego imienia, nazwiska, nicku oraz zajętego miejsca.

18 Informacja o trzech najlepszych piwach z każdej kategorii oraz wyborze Grand Champion zostanie ogłoszona publicznie w sobotę 16 lipca br.

19 Jeżeli do Konkursu zgłoszonych zostanie mniej niż 3 piwa w danym stylu, Konkurs w tym stylu nie zostanie rozstrzygnięty a uczestnik otrzyma upominek.

20 Eliminacje w danej kategorii przeprowadza się jeżeli ilość zgłoszonych piw przekroczy w danej kategorii 12, zaś w przypadku Koźlaka, Rauchpilsa, Belgian Tripel i Imperial Porter 10.

21 W przypadku równej ilości punktów dwóch lub więcej piw o ustaleniu kolejności decyduje suma miejsc, jakie dane piwo zajęło u poszczególnych jurorów w interpretacji: im mniejsza wartość tej sumy, tym wyższe miejsce. Gdyby i to rozwiązanie nie przyniosło rozstrzygnięcia, o kolejności piw decyduje przewodniczący jury na podstawie oglądu arkuszy oceny tych piw

22 Wyklucza się możliwość wystawienia piwa do Konkursu przez jurora w stylu, w którym będzie oceniał piwa w Konkursie.

Nagrody

23 Zwycięzca nagrody Grand Champion konkursu, tj. piwowar, którego piwo uzyska głosami Grand Jury najwyższe uznanie spośród wszystkich piw zgłoszonych do konkursu wyraża zgodę na udzielenie licencji na wykorzystanie swojej receptury przez Browar Zamkowy w Cieszynie S.A. w celu uwarzenia piwa i wprowadzenia do obrotu jego piwa jako Grand Champion PSPD 2016, sygnowanego jego imieniem, nazwiskiem oraz podpisem. W związku z powyższym, laureat udziela Browarowi Zamkowemu Cieszyn Sp. z o.o. zgody na wykorzystanie jego imienia, nazwiska oraz wizerunku w celach reklamowych piwa Grand Champion PSPD 2016 przez okres 1 roku od dnia ogłoszenia wyników. Za udzielenie licencji zdobywcy tytułu Grand Champion PSPD 2016 przysługuje wynagrodzenie w kwocie 5.000,00 zł netto. W przypadku gdy nagrodę otrzyma browar domowy nagroda podlega podziałowi w częściach równych.

24 Zdobywca nagrody Grand Champion otrzyma również wycieczkę do Bambergu dla dwóch osób ufundowany przez BROWAMATOR Sp. z o.o.

25 W kategoriach zostaną przyznane następujące nagrody:
a. Za zajęcie I miejsca w kategorii - bon na zakupy w sklepie internetowym BROWAMATOR Sp. z o.o. na kwotę 333 zł.
b. Za zajęcie II miejsca w kategorii - bon na zakupy w sklepie internetowym BROWAMATOR Sp. z o.o. na kwotę 222 zł.
c. Za zajęcie III miejsca w kategorii - bon na zakupy w sklepie internetowym BROWAMATOR Sp. z o.o. na kwotę 111 zł.

26 Każdy piwowar, którego piwo weźmie udział w Konkursie, otrzyma metryczkę z oceną swojego piwa i ewentualnymi uwagami jurorów.

27 Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do częściowej zmiany Regulaminu w przypadku wystąpienia istotnych, nieprzewidzianych okoliczności.

 

 

 

Ja postulowałem aby, wzorem drugiej rundy NHC w Stanach, na GCh zrobić konkurs tylko dla laureatów innych konkursów, mniej zgłoszeń, łatwiej ogarnąć, prestiż zostaje, same zalety ale jak widać nie zyskało poparcia

 

Ogólno Polska liga zwycięzców ;) Pomysł bardzo ciekawy, ale wątpię żeby PSPD było nim zainteresowane, jak nie wyrabia się z swoimi normalnymi obowiązkami.

 

 

 

Stworzenie regulaminu + formularza zgłoszeniowego to kwestia jednej godziny przy piwie/kawie. Wystarczy edytować stare druki i gotowe. Kilka miesięcy czasu i jest problem z wyrobieniem się? Regulamin powinien być ogłoszony wraz z kategoriami, innej opcji nie widzę. To miał być mój jedyny konkurs w tym roku i zastanawiam się czy sobie go nie odpuścić. Nie mam twarzoksiążki, nie mam regulaminu. W zasadzie największa impreza tego typu w Polsce a organizacja leży.
 

 

Smutna prawda niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólno Polska liga zwycięzców ;) Pomysł bardzo ciekawy, ale wątpię żeby PSPD było nim zainteresowane, jak nie wyrabia się z swoimi normalnymi obowiązkami.

Przecież tu nie ma się z czym wyrabiać ;)

Konkurs wyglądałby tak samo tylko prawo startu miałyby osoby które były na pudle w roku poprzedzającym, np. mogą wystawić jedno piwo za każde pudło i tyle (albo z punktacji Pucharu, np. jedno piwo za 5pkt) :D

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogólno Polska liga zwycięzców ;) Pomysł bardzo ciekawy, ale wątpię żeby PSPD było nim zainteresowane, jak nie wyrabia się z swoimi normalnymi obowiązkami.

Przecież tu nie ma się z czym wyrabiać ;)

Konkurs wyglądał tak samo tylko prawo startu miałyby osoby które były na pudle w ciągu roku poprzedzającego, np. mogą wystawić jedno piwo za każde pudło i tyle (albo z punktacji Pucharu, np. jedno piwo za 5pkt) :D

 

 

Tak ale to byłby całkiem osobny konkurs, a jak widać z jednym już jest problem, to co dopiero jakby taki urządzić? 

 

Ja bym trochę to inaczej widział, bardziej w formie zaproszeń dla np. 10 najlepszych piwowarów i uwarzenie przez nich piwa w 2-3 stylach, a następnie oceny przez profesionalny skład sędziowski i np. grupę konsumecką wraz z imprezą towarzyszącą dla tych piwowarów. Niestety to nie temat na takie dyskusje :P Ja to zawsze powtarzam pomysłów jest milion, ale brak ludzi, którzy by je realizowali - potem właśnie przychodzą takie sytuacje jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym trochę to inaczej widział, bardziej w formie zaproszeń dla np. 10 najlepszych piwowarów i uwarzenie przez nich piwa w 2-3 stylach,

Jak dla mnie w takiej formie byłoby zbyt elitarnie, większość środowiska wiedziałaby że nie ma szans być w dziesiątce, co innego być w jakimś regionalnym konkursie na podium, elitarność jest ważna ale nie zbyt ostra ;) moje pomysły są po prostu kalką NHC.

 

Twój pomysł za to, wg mnie, byłby idealny na jakiś bonusowy konkurs np podczas wręczania Pucharu, podczas Brackiej Jesieni, czy coś tym stylu, mógłby być też czysto konsumencki.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem drogę rejestracji, wydrukowałem etykiety. Przy rejestracji konta i generowaniu etykiet na piwo nigdzie nie byłem pytany o swoje imię i

nazwisko.Pkt 15 regulaminu (opłata) jako identyfikacja w tytule przelewu proszą o podanie imienia i nazwiska i ilości zgłaszanych piw.

Jak organizator dopasuje przelew do moich zgłoszonych piw?

Może coś niedoczytałem?

Edytowane przez twawrzyniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem drogę rejestracji, wydrukowałem etykiety. Przy rejestracji konta i generowaniu etykiet na piwo nigdzie nie byłem pytany o swoje imię i

nazwisko.Pkt 15 regulaminu (opłata) jako identyfikacja w tytule przelewu proszą o podanie imienia i nazwiska i ilości zgłaszanych piw.

Jak organizator dopasuje przelew do moich zgłoszonych piw?

Może coś niedoczytałem?

 

Też się dopiero zalogowałem i faktycznie nie ma prośby o żadne dane, a tylko wyłącznie e-mail jest organem identyfikującym startujące osoby, trochę bez sensu. Napisałem już do Michała i Artura.

 

Ogólnie od razu powiem że pisanie na adresy podane w regulaminie i tutaj na kończące się "@pspd.pl" z gmail.com nie ma sensu bo odbija wszystkie maile, dlatego miałem 0 odzewu od organizatorów.

 

Na FB podali informacje:

 

 

 

Podczas rejestracji podaje się maila, więc kontakt do piwowara mamy. Swoją drogą już niedługo będzie dodane obowiązkowe pole do wpisania imienia i nazwiska podczas rejestracji, a dane te w każdej chwili można uzupełnić w swoim profilu.
Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas rejestracji podaje się maila, więc kontakt do piwowara mamy. Swoją drogą już niedługo będzie dodane obowiązkowe pole do wpisania imienia i nazwiska podczas rejestracji, a dane te w każdej chwili można uzupełnić w swoim profilu.

 

Etykiety mam, jutro zawożę piwo i robię przelew. Nie sądzę aby później ktoś jeszcze zaglądał na stronę rejestracji.

Dopasowywać około 200 loginów do przelewów za pomocą maili - zbędna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podczas rejestracji podaje się maila, więc kontakt do piwowara mamy. Swoją drogą już niedługo będzie dodane obowiązkowe pole do wpisania imienia i nazwiska podczas rejestracji, a dane te w każdej chwili można uzupełnić w swoim profilu.

Etykiety mam, jutro zawożę piwo i robię przelew. Nie sądzę aby później ktoś jeszcze zaglądał na stronę rejestracji.

Dopasowywać około 200 loginów do przelewów za pomocą maili - zbędna robota.

 

 

To samo powiedziałem, niestety nie mam wpływu już na to czy wysłuchają. Żal jest widzieć taki burdel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że bierze wkurw bo obsuwa jest tragiczna, osobiście nie jestem zaangażowany w ten konkurs ani jako organizator, ani jako uczestnik(ubolewam), jednak nie oszukujmy się. Konkurs już kulał wcześniej, ale jak się dostaje klucze do lokalu w którym ponoć jest impreza planowana od roku, a wchodzisz i okazuje się że nie dość że nie ma krzeseł, stołów, programu, kapeli, to jeszcze i catering nie ogarnięty, a goście już stoją za drzwiami.... to nie oczekujmy że nagle stanie się z tego impreza roku. Nagle stajesz się gospodarzem tego bajzu, a gości nie interesuje że dostałeś w takim stanie organizację.

 

Co do przeniesienia konkursu z Cieszyna - moim zdaniem najgłupszy pomysł jaki mógłby paść, jedyna opcja jaką widzę w kwestii usprawnienia organizacji, to decentralizacja ocen lub samych eliminacji które mogą być rozrzucone po oddziałach. W takim przypadku to dany oddział bierze którąś z kategorii, organizuje skład komisji, organizuje eliminacje, następnie ta sama komisja jedzie na finał do Cieszyna.

Z wypowiedzi prezesa wnioskuję że to obecny zarząd dał dopy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę... ja z Michała wypowiedzi wnioskuję tylko tyle że organizacja tej edycji przez aktualny zarząd nie należy do przyjemności.

Wnioski wnioskami a konkurs już za pasem :) przyjdzie sie oceniać jego całokształt po rozliczeniu konkursu

 

1. Niestety rejestracja nie jest kalkowana, bo jest pisany całkowicie nowy system rejestracji i podwójnego kodowania piwa. Niestety ludzie za to odpowiedzialni dali ciała. Nie zmienia to faktu, że na tą chwilę najważniejsze dla nas jest odpalenie tego wszystkiego. Konsekwencje, refleksje i przemyślenia przyjdą jak wszystko ruszy. Pojawiło się już światło w tunelu, że system zaczął działać.

 

 

Nie ma słowa o poprzednim zarządzie

 

 

2. Co do kwestii zaliczenia konkursu do pucharu PSPD. Powiem tak: niezaliczenie konkursu to nie jest kara dla Organizatorów. Karą dla organizatorów jest już sama Organizacja, ale widać człowiek ma coś z masochisty i wierzy w to co robi. Niezaliczenie do Pucharu to kara dla uczestników konkursu. Osobiście nie widzę podstaw do niezaliczenia Konkursu do Pucharu PSPD. Oczywiście istotne jest jak konkurs jest przeprowadzony. Wbrew pozorom istotniejsze jest aby piwa były fachowo i sprawiedliwie ocenione.

czyli może być syf ale i tak zaliczymy bo nie będziemy karać piwowarów. Ko kiedy będzie nie zaliczany, jak nikt nie wystartuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się wypowiedzą te osoby przez które były te problemy, a zdawkowe komunikaty tutaj dają. Z ogólnych informacji wiem, że zlecono jakiemuś informatykowi opracowanie systemu konkursowego (nowego i kolejnego). Dał dupy, leciał w kulki, deadliney mu nie straszne i wyszło tak jak widzieliście. Nadzór miał wiceprezes Artur Kamiński, niech on zabierze już głos w tej sprawie, bo nie mam zamiaru tu nikogo rozliczać i bronić, akurat na takim stanowisku trzeba zdawać sobie sprawę z konsekwencji.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Żeby wrzucić informacje o konkursie, regulamin, formularz do internetu ( nie chodzi mi o FB) nie potrzeba informatyka.

Pewnie czekali z regulaminem aż system wystartuje, klasycznego formularzu nie było bo go ostatecznie i tak nie ma, tak trudno to zrozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.