Jump to content

Pozdrowienia z Rybnika


Tomasst

Recommended Posts

Cześć Wam wszystkim!

 

Chciałbym serdecznie się z Wami przywitać, ponieważ pewnie spędzę tutaj sporo swojego wolnego czasu:)

 

Jeszcze troszeczkę o mnie.

Ciągle jestem na etapie "macania się" z tematem domowego piwowarstwa, ale plan na ten rok mam taki, żeby przysiąść jak najbardziej systematycznie na ile mi czas pozwoli i mieć większą władzę nad tym co robię w kuchni.

Plan do osiągnięcia to 2-4 warki w ciągu miesiąca, jeżeli na chmielach nie zbankrutuję...

 

pozdrawiam,

Tomek

Edited by Tomasst
Link to comment
Share on other sites

warzę w mieszkaniu, ale mam też do dyspozycji Dom od rodziców, gdybym się nie mieścił z produkcja :) w dodatku będę robił po 10l bo nie mieści mi się na piecu garnek większy niż 28cm średnicy:) A przyjemność sprawia dużą, wszystko wpływa na wszystko, nie widzę innej opcji, żeby opanować warzenie niż wyprodukować sporo hektolitrów.

Link to comment
Share on other sites

Taboret gazowy jest błogosławieństwem. U mnie garnek się mieścił, ale dwupalnikowa płyta ceramiczna podgrzewała do wrzenia w kilka godzin. Co bym nie zrobił piwa wychodziły okropnie karmelowe. Co 9kw to 9kw. No i wyłączasz palnik to przestajesz grzać ;)

Inwestycja z gatunku tych dla "wkręconych" w temat, chociaż ostatnio zdarza mi się palnika używać poza piwowarstwem, np do smażenia w woku.

Link to comment
Share on other sites

taboret gazowy to świetna sprawa. Mam i używam razem z garnkiem 50l gdy muszę wykarmić całą imprezę :). A i do "psocenia" bardzo się nadaje:). Garnek na 10l warki uważam, że jest całkiem interesujący z kilku powodów. mniejsza warka to więcej rodzajów piwka w lodówce, minimalizacja ilości zepsutego piwa w razie infekcji i najważniejsze: mniej butelek do mycia i do kapslowania w jednym rzucie, co jest czynnością najbardziej irytującą. :) miesiąc temu wróciłem do warzenia i na start kupiłem sobie 2 zestawy AIPY z browamatora. W pierwszej warce 10l zle sobie policzyłem temperaturę i zacząłem zacieranie w 72 stopniach. Drugą zrobiłem celowo bardziej wytrawną i odfermentowałem obie warki osobno. Dzięki temu mogłem zobaczyć jak temperatura zacierania faktycznie wpływa na smak piwka. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.