Skocz do zawartości

HERMS, RIMS a ubijanie enzymów podczas podgrzewania ?


DoktorPio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje budowę kombajnu warzelniczego opartego na konstrukcji HERMS lub RIMS ale nurtuje mnie jedno pytanie.

Proszę o odpowiedz bardziej doświadczonych browarników :)

Chodzi mi o taki aspekt podczas zacierania brzeczki a mianowicie jeśli w kadzi gdzie zacieram brzeczkę podczas którejś przerwy np.53 , 63 lub 72 °C temperatura będzie mi spadać i będę chciał podgrzać zacieraną brzeczkę włączę pompę która przepchnie mi brzeczkę przez wężownice umieszczoną w zasobniku gorącej wody (herms) lub przez podgrzewacz elektryczny (rims) to wówczas przepływająca brzeczka przez wężownicę lub podgrzewacz podgrzeje się do temperatury znacznie wyższej niż w danym momencie powinna mieć zacierana brzeczka. Czy to nie spowoduje ubicie enzymów albo przeskok brzeczki do kolejnego poziomu przerwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sprzęt ma swój urok. Do tego w jakich temp zacierać żeby uzyskać odpowiedni efekt musisz dojść sam. Te temp mogą się trochę różnić od tych ogólnie przyjętych przy zacieraniu w zwykłym garnku, właśnie przez to że podgrzewamy trochę inaczej. Pewnie trochę ubijesz przy podgrzewaniu ale to pomijalne w procesie. Temperatur musisz pilnować zarówno w kadzi zaciernej jak i innych punktach zależnie od konstrukcji browaru. Ja mam pomiar przed i za wymiennikiem i oczywiście w mlt . Temperatura za wymiennikiem jest zazwyczaj o kilka stopni wyższa niż ta w mlt, oczywiście kiedy podgrzewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.