Skocz do zawartości

20.3.2016 -V Szczeciński Konkurs Piw Domowych


bimbelt

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie podziękowania dla organizatorów za sprawnie przeprowadzony konkurs i rzetelny przekaz informacji. Jak zwykle zresztą :)

Gratulacje dla wszystkich finalistów.

 

Ty się tam lepiej pakuj na warzenie. Czekamy z niecierpliwością ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że pierwszy raz miałem okazję pomagać przy konkursie, to ze swojej strony chciałbym podziękować wszystkim sponsorom za otwartość, chęć współpracy i dobry kontakt, a w szczególności Nowemu Browarowi Szczecin za ugoszczenie nas w trakcie eliminacji, Starej Komendzie za ugoszczenie nas w trakcie dalszych eliminacji oraz finału i małe afterparty, Browarowi Wyszak za nagrody, a zwłaszcza za współpracę z piwowarem domowym podczas warzenia piwa, a także słodowni Malteurop za mocne wsparcie, oraz indywidualnie przedstawicielowi słodowni p. Bartłomiejowi Daniszewskiemu, który nas odwiedził, mam nadzieję że miło spędził czas, a także wspomógł samą organizację finału.

Ogromne podziękowania dla sędziów, zarówno ze Szczecina, jak i dla tych, którzy zdecydowali się przyjechać do nas, bo po pierwsze, jak każdy wie do Szczecina każdemu daleko ;) oraz odwalili kupę dobrej roboty wkładając dużo pracy w sporządzanie wartościowych kart oceny.

Z naszej strony na pewno duże brawa dla Marcina Stefaniaka, który jak zwykle wszystko świetnie spiął organizacyjnie, dla Arka Lewickiego, który władował masę pracy w proces przyjmowania i kodowania piw, a także dla wszystkich, którzy pomogli przy organizacji - wielkie dzięki, dzięki Wam wszystko przebiegło jak zwykle na najwyższym poziomie!

 

Oczywiście wielkie podziękowanie dla Piwowarów, którzy tak licznie zgłosili swoje piwa - dla Was jest organizowana ta impreza i bez Was by jej nie było.

 

Osobiście mogę jeszcze podziękować Filipowi Mazurowi, który wpłynął na kształt ostatecznej receptury mojego hoplessa, dzięki czemu mogę się dziś cieszyć wygraną w tej kategorii.

 

Jeszcze raz, dzięki wszystkim, którzy pomogli w organizacji konkursu i tym, którzy zechcieli w nim wziąć udział!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do powyższych podziękowań. Konkurs przebiegł bardzo sprawnie, a to dzięki silnemu wsparciu piwowarów, sędziów i sponsorów.

 

Na koniec podam jeszcze kto sędziował w naszym konkursie:

 

Sędziowie eliminacji:
 
Vienna Lager:
- Marcin Stefaniak - sędzia PSPD
- Filip Mazur - sędzia PSPD
- Michał Kordek
- Michał Stefaniak
 
Tripel IPA:
- Volker Quante - sędzia PSPD
- Lidia Stępień - sędzia PSPD
- Konrad Sworowski - sędzia PSPD
 
Hopless IPA:
- Piotr Kleinschmidt - sędzia PSPD
- Konrad Sworowski - sędzia PSPD
- Piotr Pawlak - sędzia PSPD
- Piotr Dowlasz
 
Imperial Stout:
- Marcin Stefaniak - sędzia PSPD
- Volker Quante - sędzia PSPD
- Agnieszka Lipińska-Mączyńska - sensoryk Browaru Bosman
- Adam Śmiglak - sędzia PSPD
- Bartosz Markowski - sędzia PSPD
- Lidia Stępień - sędzia PSPD
- Przemysław Odrobny - sędzia PSPD
- Kamil Wróbel
- Michał Stefaniak
 
 
Sędziowie finału:
 
Hopless IPA:
- Marcin Stefaniak - sędzia PSPD
- Volker Quante - sędzia PSPD
- Filip Mazur - sędzia PSPD
- Agnieszka Lipińska-Mączyńska - sensoryk Browaru Bosman
 
Imperial Stout:
- Marcin Kwil - sędzia PSPD
- Marek Kamiński - sędzia PSPD
- Andrzej Miler
- Michał Kordek
 
Tripel IPA:
- Adam Śmiglak - sędzia PSPD
- Bartosz Markowski - sędzia PSPD
- Piotr Pawlak - sędzia PSPD
- Michał Stefaniak
 
Vienna Lager:
- Przemysław Odrobny - sędzia PSPD
- Tomasz de Weyher - sędzia PSPD, Browar Wyszak
- Piotr Kleinschmidt - sędzia PSPD
- Konrad Sworowski - sędzia PSPD
 
Za metryczki odpowiedzialni są:
 
- Marcin Stefaniak - eliminacyjne - Imperial Stout, Tripel IPA, Vienna Lager
- Piotr Pawlak - eliminacyjne Hopless IPA, finałowe Tripel IPA
- Marcin Kwil - finałowe Imperial Stout
- Filip Mazur - finałowe Hopless IPA
- Przemysław Odrobny - finałowe Vienna Lager
 
Metryczki eliminacyjne powinny trafić do was dzisiaj, ewentualnie jeszcze jutro. Finałowe wymagają opracowania, ale postaramy się też je w miarę szybko wam dostarczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja metryczkę (niefinałową) dostałem już wczoraj. Dzięki za szybkie ogarnięcie bo byłem bardzo ciekaw!

Nie wiem, jak to zrobiłem ale chyba wysłałem rauchbiera zamiast lagera wiedeńskiego, bo przyczyną odrzucenia 

była wędzonka :D Ale piwo ocenione na "niezłe", chociaż tyle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek przeżył spotkanie u Marcina w lokalu :) Przyjechał pociągiem z przebojami (40 minut bez prądu na stacji w Załomiu :) :) :) :) ), po czym skosztowaliśmy zwycięskiej Hopless IPA... Porównanie z moją interpretacją wychodzi zdecydowanie na korzyść Kordasa... Zastosowaliśmy podobne techniki, jednak mistrz zrobił to z sobie tylko odpowiednią gracją :) Piwo świetnie zbalansowane i niesamowicie pijalne. Nie ma co się dziwić, że wygrało! Pozdrawiam serdecznie i zazdroszczę niezmiernie doświadczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Barteq, po prostu nie wierzę w pewne zbiegi okoliczności :) Jeżeli dane piwo pije powiedzmy 10-12 osób i te osoby nie znajdują danej wady to należało by wnioskować, że jej nie ma. Nie mówię tutaj oczywiście o wadach wyczuwalnych sensorycznie w aromacie ale np. o kwaśności piwa, które wyczułby nawet laik. Nie wierzę więc, że na 70 butelek na konkurs w Szczecinie trafiła akurat ta wybrana kwaśna. Nie wierzę też, że kilka osób mających niezłe zdolności sensoryczne nie wyczuło tych wad. Niestety prośba o weryfikację została "olana". Co ciekawsze w finale były piwa mające po dwadzieścia kilka punktów i jedno nawet poniżej tej wartości co jest jeszcze dziwniejsze bo to by świadczyło o tym, że na 43 piwa tylko 5 było dobrych, a reszta to kosmiczny chłam. I nie czuję się tutaj przegranym bo wiem, że to piwo jest dobre, pasowało by tutaj inne słowo ale go nie użyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie mówię tutaj oczywiście o wadach wyczuwalnych sensorycznie w aromacie ale np. o kwaśności piwa, które wyczułby nawet laik.

Wbrew pozorom podwyższona kwaśność nie jest oczywista sensorycznie, bo każde piwo jest w jakimś stopniu kwaśne, podobna sprawa jest z podwyższonymi estrami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale zdarza się, że pechowo trafiona butelka leci na konkurs i jest to jedyna z całej warki.

W zeszłym roku miałem dwa piwa, któe zostały odrzucone jako ewidentnie wadliwe, zakażone piwa, a wszystkie które piłem sam lub ludzie obdarowani nimi były ok. W tym roku na naszym konkursie mój tripel też odpadł jako zakażony i była to jedyna trafiona jak dotąd.

 

 

Na eliminacjach RISów nie byłem, ale z tego co słyszałem poziom był taki sobie, sporo zakażonych piw oraz kilka fontann z butelek było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.