Skocz do zawartości

kalkulator do obliczania wielkości brzeczki do refermentacji.


Pancho

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z reguły wlewam gorąca brzeczkę do butelek z krachlą. Butelki wcześniej zdezynfekowane.

I faktycznie z reguły jak ostygnie to na dnie jest osad, którego oczywiście nie ma co potem brać do butelkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj.

Ile może leżeć brzeczka od momentu zlana w warunkach domowych pod przykryciem? Wczoraj uwarzyłem AIPA i zapomniałem sobie o resztkach z chmielinami, które zlałem do jednego pojemnika. Stoi w kuchni przykryty talerzykiem. Będzie się jeszcze nadawać do refermentacji czy lepiej w kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odebrałem 1l zapasu o ekstrakcie 22,5 więc mam nadzieję, że wystarczy to do nagazowania ~ 12l piwa. Powiedzcie mi jeszcze czy do refermentacji lagerów (w tym przypadku porteru) dodajecie trochę świeżych drożdży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie odnośnie programu:

Jeżeli jako rezerwy będę używał brzeczki po gotowaniu z chmieleniem, to w rubryce gęstość brzeczki nastawnej wpisuję wynik pomiaru gęstości mojej rezerwy, czy brzeczki nastawnej która została poddana fermentacji? Co do rubryki gęstość końcowa - tam wpisuję finalny wynik po fermentacji piwa? Pytam, bo w rubryce Resztkowa gęstość brzeczki po fermentacji wychodzą mi jakieś bzdury, i w sumie to nie mogę dojść do ładu i składu.

Edytowane przez kostas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli jako rezerwy będę używał brzeczki po gotowaniu z chmieleniem, to w rubryce gęstość brzeczki nastawnej wpisuję wynik pomiaru gęstości mojej rezerwy, czy brzeczki nastawnej która została poddana fermentacji?
 

 

Przecież gęstość rezerwy będziesz miał zazwyczaj taką samą jak brzeczki nastawnej.... 

 

 

 

Co do rubryki gęstość końcowa - tam wpisuję finalny wynik po fermentacji piwa?
 

 

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przecież gęstość rezerwy będziesz miał zazwyczaj taką samą jak brzeczki nastawnej.... 

 

I tu się mylisz. W moim przypadku gęstość rezerwy jest większa niż gęstość brzeczki nastawnej, gdyż dolewałem wody po gotowaniu do fermentora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie programu:

Jeżeli jako rezerwy będę używał brzeczki po gotowaniu z chmieleniem, to w rubryce gęstość brzeczki nastawnej wpisuję wynik pomiaru gęstości mojej rezerwy, czy brzeczki nastawnej która została poddana fermentacji? Co do rubryki gęstość końcowa - tam wpisuję finalny wynik po fermentacji piwa? Pytam, bo w rubryce Resztkowa gęstość brzeczki po fermentacji wychodzą mi jakieś bzdury, i w sumie to nie mogę dojść do ładu i składu.

Gęstość brzeczki nastawnej i końcowa to gęstość brzeczki która poszła do i po fermentacji.

Dla gęstości rezerwy masz rubryczkę o nazwie "gęstość rezerwy". :)

Resztkowa gęstość brzeczki po fermentacji to rzeczywista ilość cukrów po uwzględnieniu spadku gęstości spowodowanej etanolem - dlatego zawsze będzie to trochę więcej niż końcowa gęstość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, proszę mnie poprawić jeżeli robię źle:

Mam 0,75 l rezerwy o gęstości 17 BLG. Chcę nagazować 19l piwa AIPA temp 19 st. do nasycenia 2,4. Czyli dodaję do tej rezerwy 32g cukru?

Przed dodaniem cukru, gotować ją?

 

Nie napisałeś, do ilu zeszło piwo. Jeśli zeszło do 4blg, to zgadza się.

Ja zawsze przegotowuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy w rubryce "parametry zielonego piwa" podawana temperatura to rzeczywiscie temperatura piwa w momencie dodawania srodka do refermentacji czy tez najwyzsza temperatura jaka osiagnelo piwo w calym procesie fermentacji -  bo tak naprawde to wlasnie ta max temp definiuje ilosc CO2 jaka pozostala w piwie.

 

Moj biezacy przypadek:

temperatura fermentacji burzliwej -  18°C

temperatura fermentacji cichej - 14°C

 

Wg mnie do kalkulatora powinienem wpisac 18°C a nie 14°C. Myle sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szajsiwo napisał:

najwyzsza temperatura jaka osiagnelo piwo w calym procesie fermentacji -  bo tak naprawde to wlasnie ta max temp definiuje ilosc CO2 jaka pozostala w piwie.

Nieprawda. Ilość CO2 pozostałego w piwie definiuje najwyższa temperatura PO fermentacji, a nie w jej trakcie. W trakcie fermentacji możesz obniżyć temperaturę, a że drożdże ciągle będą pracowały, doprodukują CO2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.