Skocz do zawartości

Optymalizacja czasu pracy


Gawith

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

I po co się tak napinać? Najgorzej jak ktoś sobie robi religię z hobby i patrzy na innych z gory.

 

Lekko przesadziłeś , lubię też chodzić na ryby . może następnym razem zabiorę sieć to będzie szybciej ;)

 

 

ale nie patrzcie na innych z góry bo nie jesteście w żadnym ekskluzywnym klubie

Masz rację nie jesteśmy w ekskluzywnym klubie , ale każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii

 

 

Przepraszam jeżeli ktoś poczuł sie dotkniety ale piwo mi się kwasi jak czytam takie wpisy.
 

Daj znać jak już będzie gotowe, dobry kwach nie jest zły ;) po za tym nie spinaj się tak bo to przepis na udar lub wylew .

Kurde i znowu zrobiła się gównoburza . Każdy warzy jak chce , ja nie miałem na celu pouczanie kogokolwiek lub narzucanie swojego sposobu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I po co się tak napinać? Najgorzej jak ktoś sobie robi religię z hobby i patrzy na innych z gory.

 

Lekko przesadziłeś , lubię też chodzić na ryby . może następnym razem zabiorę sieć to będzie szybciej ;)

 

 

ale nie patrzcie na innych z góry bo nie jesteście w żadnym ekskluzywnym klubie

Masz rację nie jesteśmy w ekskluzywnym klubie , ale każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii

 

 

Przepraszam jeżeli ktoś poczuł sie dotkniety ale piwo mi się kwasi jak czytam takie wpisy.
 

Daj znać jak już będzie gotowe, dobry kwach nie jest zły ;) po za tym nie spinaj się tak bo to przepis na udar lub wylew .

Kurde i znowu zrobiła się gównoburza . Każdy warzy jak chce , ja nie miałem na celu pouczanie kogokolwiek lub narzucanie swojego sposobu .

 

Jest konkretny dział, kolega rzucił techniczno-logistyczny temat, który wielu zainteresował. Pojawiają się odpowiedzi nie w temacie, których kontekst, na który zareagowałem jest czytelny chyba nie tylko dla mnie. Mnie to zasadniczo lata, ale jak pisałem początkujący koledzy mogą się poczuć jakby łamali jakiś święty kodeks piwowarski.

 

 

Lekko przesadziłeś , lubię też chodzić na ryby . może następnym razem zabiorę sieć to będzie szybciej
Nie trać czasu na sieć. Skombinuj sobie dynamit albo prądem rybki. A tak na poważnie nie lubię odkręcania kota ogonem i sprowadzania tematu do absurdu. Takie subiektywne opinie bardziej pasowalyby do dzialu zapiski piwowarow domowych-  i nikt nie powinien reagować.

 

 

ale każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii
Brawo. Ale w odpowiednim dziale i na temat.

 

Kurde i znowu zrobiła się gównoburza . Każdy warzy jak chce , ja nie miałem na celu pouczanie kogokolwiek lub narzucanie swojego sposobu
Siejesz wiatr, zbierasz burzę. A jak Ty byś otwarł wątek np "Browarnicy męczennicy" i ktoś by wpisał: Ale frajerzy jesteście, ja to robię godzinę krócej. Miło by Ci było? Miło? Pozdrawiam. I nie obciążajmy już serwerow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://nomart.redcart.pl/p/487/14672416/siatka-do-chmielenia-piwo-domowe-chmiel-sprzet-dla-piwowarow-i-winiarzy-piwo-wino-destylaty-i-nalewki.html

Ja użyłem tego. Też bałem się o to że nie poradzi sobie z granulatem, ale jednak problemu żadnego nie było. Jak dla mnie na chwilę obecną to najtańszy gadżet który wyraźnie skrócił mi czas warzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ramach optymalizacji czasu pracy ostatnio przekonałem się do jednego sposobu, który zresztą był jakiś czas temu opisywany na forum. Mianowicie podzieliłem proces na dwa dni - pierwszego dnia zacieram i filtruję brzeczkę, a drugiego spokojnie ją gotuję. Brzeczce się krzywda nie dzieje, a człowiek przynajmniej o ludzkiej porze spać się kładzie i na drugi dzień nawet do pracy się nadaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gawith, zamawianie określonych ilości na daną warkę słódów śrutowanych jest droższe, więc chyba nie warto.

 

tak ale trzeba doliczyć śrutownik i przemyśleć ile się warzy - mi wyszło, że najtańszy śrutownik za 250 przełoży się na ześrutowanie 312kg słodu w sklepie po 0.8zł za kg

co oznacza, że jeśli mój średni zasyp to 5kg to po 60 warkach zacznę odczuwać, że zarabiam

60 warek to u mnie przy dobrych wiatrach ok 4 lat (1 na 3 tygodnie) :)

dodatkowo nie kurzę w mieszkaniu co ma to dla mnie niebagatelne znaczenie bo mieszkam w bloku

 

Jak doliczysz koszty przesyłki kurierskiej to troche się tego nazbiera... No chyba że kupujesz stacjonarnie. 

Kupując tylko dodatki zamawiasz paczkę raz na 4 góra 3 miesiące.

 

A wracając do tematu filtracji chmielu... czy chmielenie w woreczku muslinowym daje taki sam efekt jak rozsypanie chmielu po powierzchni piwa ? Nie powiem trochę tego piwka zostaje w tym chmielu i szukam jakiejś metody żeby nie filtrować chmielin sraczwezykiem. ..

 

Wg mnie efektywność spadnie, chyba że ten "worek" będzie na cały gar jak w zacieraniu z workiem...

najprościej to hop stopper'a zamontować :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zacieranie i butelkowanie w tym samym czasie.

Do tego nie jestem przekonany. Podczas zacierania pył ze słodu unosi się wszędzie, a to dobre siedlisko dla bakterii. Ja wiem, że przy butelkowaniu ryzyko infekcji jest stosunkowo najmniejsze, ale mimo wszystko wolę dmuchać na zimne. Jak butelkuję, przelewam na cichą czy też wykonuję inne czynności "podwyższonego ryzyka" przy piwie, to nie śrutuję, nie zacieram, nie bawię się ze słodem, nie odkurzam, LP nie robi chleba na zakwasie itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już to pisałem, jeżeli się powtarzam to przepraszam.

Pomysł też tutaj na forum podczytany. Dzień przed warzeniem wrzucam do zamrażalnika kilka butelek (0.5l) wody mineralnej. Podczas chłodzenia brzeczki, kiedy jej temp. spada już poniżej 30 st. C, wrzucam pokruszoną zawartość kilku takich butelek do gara i w ten sposób skracam czas chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.