Skocz do zawartości

Błąd - zbyt wcześnie zlane piwo


MCC

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem odgazować - prawie nierabialne... Każda butelka na kilkanaście razy...

 

Pzw,

MCC

 

Tak to działa. Zwykle zajmuje kilka dni. Niektórzy twierdzą, że nie warto - może i tak jest, ale jakoś tak szkoda zawsze wylać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie uzupelniajace - puscilem nastepna warke z dolna fermentacja - ale na w niskich granicach temperaturowych niemalze ustaje (a z w/w doswiadczen wiem, ze nie konczy sie). Czy sa jakies przeciwskazania do mieszania warki (bez otwierania fermentatora oczywiscie)?

 

Pzw,

MCC

Jakie drożdże, bo jak taki lager z puszki to na 99% nie jest dolna fermentacja tylko górna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Ja jestem podczas warzenia mojej pierwszej warki.Mój wybór padł na Gozdawa lager z brewkita do tego ekstrakt słodowy jasny.Problem podobny jak u kolegi,który założył wątek ,z tym że ja jeszcze nie zabutelkowałem.Brzęczkę zlałem na cichą po dwóch tygodniach burzliwej.Blg po burzliwej miąłem 4.obecnie po trzech dniach cichej mam niewiele mniej około3,5.Miałem zamiar trzymać jeszcze 3-4dni na cichej i butelkować.Pytanie jest takie czy to piwo zejdzie niżej.Czy butelkowac dodając mniejszą ilośc cukru?Dodam że fermentacja burzliwa przebiegała w następujących temperaturach .Zadanie drożdzy 20C.1dzień temperatura pokojowa 21-22C.Dwa dni w temperaturze 12-13C(stwierdziłem,że może być za niska)Przeniosłem do pomieszczenia o temperaturze ok.17C.Na cichej mam w pomieszczeniu 15C.Drożdże dedykowane przez producenta GLW35.Co proponujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz może czym charakteryzuje się lager? wskazówka - temperatura fermentacji.

Wiem że temperatura powinna wynosić 10-14C,ale w instrukcji zalecana temperatura dla tych drożdży to 14-18C a producent na którymś z forum podawał że te drożdże najlepiej pracują w 17C.Tego się trzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lager może to nie będzie, ale piwo wyjdzie.

Proponuję przenieść do wyższej temperatury 21-22 i potrzymać 2-3 dni, zmierzyć Blg i jeśli nadal będzie 3,5 to możesz spokojnie butelkowac.

Dodając tak jak mówi instrukcja 4g cukru na butelkę?

Edytowane przez KRESPO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lager może to nie będzie, ale piwo wyjdzie.

Proponuję przenieść do wyższej temperatury 21-22 i potrzymać 2-3 dni, zmierzyć Blg i jeśli nadal będzie 3,5 to możesz spokojnie butelkowac.

Dodając tak jak mówi instrukcja 4g cukru na butelkę?

 

Za dużo - proponuję 5-6g na litr. Prędzej czy później, po x warkach, większość osób dochodzi do takiego pułapu i tu się zatrzymuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.